Автор Тема: Гравити мАтор  (Прочетена 20205 пъти)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Гравити мАтор
« Отговор #15 -: Ноември 23, 2020, 12:21:54 am »
ndm де и тебе съм те видял колко си грамотен ......
Едно време не знаеше какво е реактивна сила ....... (не знам дали и сега знеш)
// Аааа и още не знаем какво си - момиченце ли си момченце ли си или нещо друго ......//

От тебе конструктива е точно 0 + постояно иронизиране и двусмислене с чисто личностна насоченост.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Гравити мАтор
« Отговор #16 -: Ноември 23, 2020, 12:32:58 am »
Бартчет, нИ съм те споменавал в поста си, ако СЕ чувстваш истамбулски засегнат - не към мене!, реактивната ти сила нещо е дала фира.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Гравити мАтор
« Отговор #17 -: Ноември 23, 2020, 12:58:13 am »
Пиксел,не си прав!
'(20:05:55) Номак: 1 тон на един метър е киловат енергия'
Но не съм писал за какво време!ам че един тон вода пуснат от метър височина може да даде много повече енергия за секунда -две от киловат за час...
Нима не съм прав?
държа да ми се извините за грубата обида!

'но да си мисли че в 1 тон виднгнат на 1 метър има еквивалента на  1 КWhтова е 36000 % грешка! '
Подчертал съм ви къде грешите :) другия път помислете внимателно преди да пишете,че се излагате - неграмотния вика дръжте неграмотния ...хахаха

Векторе - и в тая вода де донесе има грешка......
За да вдигнеш един тон на един метър за една секунда ти трябват 10 000 вата не 1000 вата както ти казваш :) а ако си имал предвид примерно 1000 вата за десет секунди това е друг въпрос ма никъде не си го опоменал ;) А всеки от грамотните колеги като се опомене да речем 1000 вата разбира че се има предвид 1000 ват секунди и нищо друго - а ако трябва да се ползва времева рамка се опоменава и времето - капиш?
« Последна редакция: Ноември 23, 2020, 01:24:32 am от montanar »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Гравити мАтор
« Отговор #18 -: Ноември 23, 2020, 04:24:55 pm »
Векторе - и в тая вода де донесе има грешка......
За да вдигнеш един тон на един метър за една секунда ти трябват 10 000 вата не 1000 вата както ти казваш :)
Ами че то има много грешки има, и колкото повече се обяснява, толкова повече е ясно че не осъзнава физиката.

Казвал съм много пъти че когато се говори за енергия за да се минимизират възможностиге за неволни грешки, или грешки произлизащ просто от неразбиране (каквито имаме тук) трябва да се използват J(oules) а не W, понеже W е разход на енергия за единица време(без регад за КПД) .  1 тон на 1 м притежава потенциална енергия от 9 800 J. Когато се говори за енергия във W, при положение че  изобщо някой иска да го прави, понеже е неправилно, а не за изразходване на енегия за еденица време, което всъщност е преставлява мярката на Watt=Joule/sec, трябва да се изписва Ws. Като всеки с елементарни познания за дроби може да разбере защо.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Гравити мАтор
« Отговор #19 -: Ноември 23, 2020, 06:19:59 pm »
Оооо на бай Теня мечтите  ;D
А ако седнеме да сметнеме колко енергия ш излезе от цялата тая глупост и колко ш коства да запусне ш се види колко е СЕ.......  ;)
Не са мечти, а реален проект и няма нищо общо с тази глупост на схемата.То бива тъпотия, ама чак толкова....

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Гравити мАтор
« Отговор #20 -: Ноември 23, 2020, 10:53:06 pm »
За това си имаме плоскоземци капанчовци ефирковци(там случая е най тежък щото материята е много сложна за разбиране и обяснение) и какви ли не други отклонения.
Мунчооооо, как ги виждаш тея неща от позицията на куцото магаре в края на стадото бре. И то не само да ги видиш но и трябва да ги разбереш, а както всички знаем без подходящият клип при тебе е мисия невъзможна... Е нека ти подшушна какво е открил наскоро авангарда на стадото: https://megavselena.bg/vselenata-stava-vse-po-topla/ А това са камъни в пътеката пред теб, които ти тепърва ще трябва да прескачаш, дано поне на нежната ти душичка оставят по малко белези от колкото на сакатите ти крачета, куцо ми магаренце...
П.п. ей така докато си боледувам коронката ще те наглеждам какво глупости правиш!!!

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Гравити мАтор
« Отговор #21 -: Ноември 24, 2020, 12:24:03 am »
И ко трябваше да ни каже статията? - айде изстреляй недомислицата де ти се върти в главата :) не са притеснявай - няма да ти се смеем много след кухата земя ;)
Между другото си има обяснение и за това явление ....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Гравити мАтор
« Отговор #22 -: Ноември 24, 2020, 08:17:37 am »
epwpixieq-1 не е само той за съжаление .........
В последствие му обясних нещата и уж ги разбра но не знам колко ще запомни .......
На много им липсва базово ниво по физиката  и липса на логично мислене и от там се раждат какви ли идиотизми а това комбинирано с завишено самомнение и се почва едно обясняване и носене на вода от 10 кладенци само и само да не се окашмери личността....
За това си имаме плоскоземци капанчовци ефирковци(там случая е най тежък щото материята е много сложна за разбиране и обяснение) и какви ли не други отклонения.
Ха ха ха и кое точно е бАзовото ниво по физика. Онова в което се твърди, че Монтанар може да бъде в един и същи момент едновременно в Монтана и в Берлин това ли? 
Е за това ще има и плоскоземци. Те не са плоскоземци тези хора просто ви се подиграват на тъпотията на такива като теб. Плоскоземието е висша форма на сарказъм само кадето тия от твоя отбор сте достатъчно тъпи за да не можете никога да го разберете.  Логиката им е, че щом може да има официални такива безумни твърдения като повечето в съвременната физика защо да не може да се твърди и че земята е плоска. Чиста литературна хипербола.
За сега има само една рационална теория във физиката и тя не е тази на която си поддръжник ти. Твоята повече приляга на страната "Нарния" или на " Средната земя"

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Гравити мАтор
« Отговор #23 -: Ноември 24, 2020, 09:59:13 am »
Радико - mind и някой други не мислят така според мен - една друга тема го показа достатъчно ясно ;)
Недей да изкарваш малоумниците умници щото не е така.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Гравити мАтор
« Отговор #24 -: Ноември 24, 2020, 11:13:23 am »
Да бе има и болни мозъци коото не могат да сгванат смешната страна и почват да вярват на тази теория. Същото обаче е валидно и за стандартния модел. Едни са болни и вярват, други се правят, че им вярват защото от това им зависят доходите и така. На тия вторите им куцат моралните ценности ама то свят шарен хора всякакви.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Гравити мАтор
« Отговор #25 -: Ноември 24, 2020, 12:00:04 pm »
Хуу .... стандартния модел може да приемем че не е абсолютна истина и най вероятно е така щото постоянно се и криигира но и абсолютна истина няма как да има ако помислиш. Просто този модел е най работещ и нищо повече. И изводите му се основават на най подтвърдена основа - и като нищо може да влезе и ефира в него но това след като ефира бъде доказан в достатъчно голяма степен - което за сега не е така. А догадки и предположения без доказателства са си точно това и нищо повече.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Гравити мАтор
« Отговор #26 -: Ноември 24, 2020, 12:17:39 pm »
Ефира отдавна е доказан, но има една игра на аксиоми. Ако приемеш за аксиома, че скоростта на светлината е постоянна, няма нужда от ефир, а ако приемеш за аксиома съществуването на ефир то тогава се доказва, че светлината е с постоянна скорост.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Гравити мАтор
« Отговор #27 -: Ноември 24, 2020, 12:30:46 pm »
Хуу .... стандартния модел може да приемем че не е абсолютна истина и най вероятно е така щото постоянно се и криигира но и абсолютна истина няма как да има ако помислиш. Просто този модел е най работещ и нищо повече. И изводите му се основават на най подтвърдена основа - и като нищо може да влезе и ефира в него но това след като ефира бъде доказан в достатъчно голяма степен - което за сега не е така. А догадки и предположения без доказателства са си точно това и нищо повече.
Значи модела въобще не е работещ а е наложен със силови средства та се е наложило прагматиците да си установят система където като казват розово имат в предвид синьо "това чисто примерно"
Експеримента на Майкълсън категорично доказва същестеуването на среда в която се разпространяват електромагнитните вълни. И е необходима чудовищна еквилибристика със формули за да докажеш, обратното. Със подобни еквилибристики се доказва и че две е равно на три. Математически заблуди му викат на това.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Гравити мАтор
« Отговор #28 -: Ноември 24, 2020, 12:54:13 pm »
Радико аз нямам против - ходи си в тая църква де ходиш.
Демагогствай и разбирай нещата както ти е удобно - но на края пак опираш до реалната физика като ти дотрябва да използваш нещо а не до ефира какъвто го разбирате. В реалната така наречена прикладна наука ефир нЕма щото не се ползва нито негова някаква константа нито някакъв закон който не би бил закон без въпросния ефир нито нищо. Ефирщината си е само едно глаголстване и преливане на пусто в празно без никаква реална полза - точно като вярата в господ.
А когато църквата ти свърши реална работа - тогава вече няма да е църква а инстромент.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Гравити мАтор
« Отговор #29 -: Ноември 24, 2020, 01:06:47 pm »
Ако я нямаше ефирната вълнова теория нямаше да има ни цветове на светлината ни дявол. Та твойте сподвижници бяха принудени да измислят някакво идиотско понятие пълен оксиморон като суха вода за частици с вълнови свойства смехория а и още нещо дет па въобше ви бърка в червата при това обратно на движението:
Това е EMdrive.  На какво се опира той за да се отблъсне.  Смешни са ти напъните. А и да добавя като нямаш нищо против да си вярвам в калвото си ща защо се заяждаш. Ти пръв сложи в един кюп прагматичните търсачи на истината като мен със вярващите, че земята е плоска. Но не, ти със вярата си, че можеш да си на две места едновременно си на същото когнитивно ниво като плоскоземците не аз. Аз не вярвам, аз взимам под внимание фактите.