Справочници, схемотехника, теория > Компютри, мрежи, freeware софтуер, операционни системи и др.

Подслушване на телефони

<< < (2/11) > >>

krasias:
Аз незнам какво му се връзвате  на вектора, то при него нещата са много по прости, това му е от тревата. То кат се напуши не подслушване и извънземни ще вижда а може и с динозаври и рептили да си говори.

VITAN:
@Номак,
Телефоните, които дори и израелтяните не могат да разбият (поне до преди време) бяха Xiaomi.
Това разбира се важи само, ако телефона ти е отнет - да видят нещо в него.
Xiaomi почнаха като доставчици на телефони за партийните кадри на Китайската Комунистическа Партия.

Иначе, ако ползваш интернет и ФейсФук си бита карта. Особено, ако ползваш Facebook Messenger.
Пуснат ли е, изкуствен интелект слуша микрофона за ключови думи - основно те таргетират за реклама, но не само.
Направете си експеримент - колко ви държи батерията с оригиналния месиджър на ФейсФук-а и колко без него...
и после ще говорим !! Откъде го нам ли - е т'ва е интересен ?, но изпървом си направете експеримента!

Иначе от Viber по-надежден е Signal.
Но това с хакерството е много дълга тема - не е круша да го излапаш.... И много може да се пише, кое как и що,
но нямам такива мераци.

Ей с'я ще се хвърлят като Матросов на абмразурата доброволните сек-сотовци на: Novus ordo seclorum.

juliang:

--- Цитат на: VITAN в Ноември 17, 2020, 11:26:52 am ---@Номак,
Телефоните, които дори и израелтяните не могат да разбият (поне до преди време) бяха Xiaomi.
Това разбира се важи само, ако телефона ти е отнет - да видят нещо в него.
Xiaomi почнаха като доставчици на телефони за партийните кадри на Китайската Комунистическа Партия.

--- Край на цитат ---
Шаоми почват като една сравнително малка фирма, създадена от 1 милардер и 6 кадърни специалиста  - от Гугъл Китай, Моторола Китай и технолгичния университет в Пекин. Идеята им е да създадат телефон който да е изцяло за китайския пазар, в който да има китайска операционна система, китайска търсачка, китайски апп стор в който се предлагат китайски програми, изобщо... телефон изцяло за китайския пазар. Предварителните поръчки са за 300 000 бройки само в рамките на 24 часа.
То вярно Китайското политбюро е голямо, ама чак 300 000 бройки...

И да - тъй като телефона реално не е с андроид, стандартните техники за хакване на андроид телефони при него не вървят. Не че не може да се хакне, просто готовите приложения не вършеха работа. Иначе си беше продънен дори повече от другите телефони.

Но не ... Шаоми е произведен лод личното ръководство на Си Дзи Пин, дори той лично е участвал в проектирането на хардуера и операционната система...
Витане, човече ... стига с тия конспираци... :)


--- Цитат на: VITAN в Ноември 17, 2020, 11:26:52 am ---... Пуснат ли е, изкуствен интелект слуша микрофона за ключови думи - основно те таргетират за реклама, но не само.

--- Край на цитат ---
А аз се чудя що ми излизат само магазини за вибратори... такива п*тки майни чува тоя интелект, че ако имаше лице, бузите му постоянно щяха да са червени от срам ... :)
А, да ... интелекта в телефона ли е или предава данните на някакъв сървър? Китайски ли е сървъра или американски? Или си има и български сървър, дет да предлага български стоки, щот на мен ми излизат реклами за бълагрски фирми ...

Радико:
Следенето и подслушването за съжаление са неминуеми и се извършват от поне няколко инстанции. Мисля, че вече писах тук в форума, че в България има пет GSM оператора. Вие знаете само за три от тях. Има обаче още един напълно независим и невидим който е собственост на военните. На него маймата му, но петият е специално за полицията и други такива служби и най важното!!!! Всички обаждания до телефон 112 се осъществяват директно през този оператор. Това значи, че всеки телефон е свързан и към него

EDM electronics:

--- Цитат на: Радико в Ноември 17, 2020, 12:34:19 pm ---Следенето и подслушването за съжаление са неминуеми и се извършват от поне няколко инстанции.

--- Край на цитат ---
"Присмял се хърбел на щърбел"  ;D
Теб специално те подслушват и от едни други инстанции - има едни съфорумници, но не се сещам точно кой или кои  ;D, дето са платени тролове и са от КГБ, БКП и РЕМС /може и КПСС/  :D, ей тия те следят редовно.  ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия