Автор Тема: Подслушване на телефони  (Прочетена 20459 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Подслушване на телефони
« Отговор #15 -: Ноември 17, 2020, 04:05:35 pm »
Юлияне теорията си е теория в случая подхожда за по на трета чашка ракия.
А практиката.....
На практика ISP ти дъмпи трафика и каквото хванат.
Изобщо не им е нужно да разбират всичко. Нито пък някой да разбере, че някой нещо е разбрал.
За протокола:
Xiaomi не били с Андроид и затова не можели да се разбиват - младеж, имаш уникална дарба да си самовнушаваш евроатлантически ценности....
 
Едм човек който никога не е настъпвал мотика и заради това вярва, че мотиките не съществуват знаеш ли как му викат.
Хулио не знае,  8) не е настъпвал.

Митът “Ешелон” е реалност
от Достена Лаверн, кореспондент на “Капитал” в Страсбург
https://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2001/06/09/209256_mitut_eshelon_e_realnost/

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Подслушване на телефони
« Отговор #16 -: Ноември 17, 2020, 06:00:10 pm »
И понеже мен ме гони параноята, моля някой нормален да ми обясни следният казус:

Соломон Паси беше ли външен министър - беше.
Прокара ли целият трафик през израелски комуникационни линии - прокара.
Срягаха ли му поне 3 месеца затвор за национално предателство - спрягаха.
Лежа ли 1 ден - не лежа!

Оти ги ручахме жабетата?!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Подслушване на телефони
« Отговор #17 -: Ноември 17, 2020, 06:20:47 pm »
Витане нещо не схващам каква е тезата в тези два поста. Наясно ли си относно мнението ми по въпроса дали се подслушва или не се.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Подслушване на телефони
« Отговор #18 -: Ноември 17, 2020, 06:49:09 pm »
Не знам за разговори дали се подслушват...Вероятно да ..
 но аз, говоря за кореспонденция в и-нет. ..
...
Но ако е така,то това е незаконно! !
В един момент ще разберете че това което е законно може да не е право (ли по скоро правилно) и това което е право може да е незаконно. Като по "право" нямам в предвид "написаното" право а личното човешко право на свобода, без да накърнява здравето или достойнството на другите.

Ето ви типичен пример как европейското законодателство иска да ограничи правото на гражданите си да имат напълно частен ( във вид криптиран ) разговор: https://www.eff.org/deeplinks/2020/10/orders-top-eus-timetable-dismantling-end-end-encryption.

Не мисля че ще е лесно това да се направи (преди 20-години може би), понеже в крайна сметка технически грамотени индивиди винаги могат да свалят свободен софтуер, като голяма част от него има end-to-end модули и да го приспособят за малки групички хора и да го поставят на свободни платформи за ползване. Така единственото което ще трябва е 2-ма души да решат да го използват и да си включат модула за закодиране на съобщенията. Това което ще стане като резултат от такива глупави и нацистки закони е големите снабдители на софтуер ще бъдат притиснати да оставят възможности за проследяване на информацията и така ще се даде еволюционен тласък на малките и подмолни организации да предлагат "незаконна" услуга на end-to-end криптиране.

 И един пример, ето ви отговор от вашия коментар, в закодиран формат "RSA 2048". Хайде сега, колкото и да се напъват органите на овластените (навсякъде по света)  да се опитат да го разкодират. Не че казвам нещо лошо или революционно  ;D, но то си е лично моя свобода, да дам ключа на който си реша да го разшифрова.

И така запознайте се малко повече с криптографските технологии и по какъв начин се използват и ви грантирам освен че ще спите по-спокойно няма  да задавате недообмислени въпроси.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Подслушване на телефони
« Отговор #19 -: Ноември 17, 2020, 06:58:59 pm »
...Наясно ли си относно мнението ми по въпроса...
Оф, извинявай  :)
Забравих, че си институция - не успях да намеря време за да се ограмотя  8)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Подслушване на телефони
« Отговор #20 -: Ноември 17, 2020, 07:17:13 pm »
На практика ISP ти дъмпи трафика и каквото хванат.
Пич, аз имам около 20 терабайта само от замундата само за тази година. И това със 30 мегабита домашен интернет. Един френд бачка в Андарта студиос и там сървъра изкарва предупреждение "low disk space" при под 2 терабайта свободни на масива ... :) Представи си за какъв трафик става въпрос. Само в къщи съм с 2 телевизора, които получават сигнала по същия кабел, по който ми идва нета. Тоест 24/7 те получават 2 различни програми (не изключвам самата кутийка, само телевизора), най-често в HD формат. Това са десетки гигабайти дневно. Само от мен, а аз съм в блок с 90 апартамента, и блока е малък... А за квартала? За цяла София?
Как смяташ се "дъмпи" тоя трафик, как се следи в него дали няма да мине нещо с размера на SMS, дали ще е като текст, като аудио, като видео, като снимка, като архив (а пък тоя архив ако има и парола ресурсите скачат драстично). Къде ще се съхранява?

За протокола:
Xiaomi не били с Андроид и затова не можели да се разбиват - младеж, имаш уникална дарба да си самовнушаваш евроатлантически ценности....
MIUI OS е базирана на андроид, но на практика няма много общо. Със същия успех можеш да закараш Мерцедес в сервиза на Пежо и да искаш да ти пипат в таблиците на компютъра на колата. Нали все е кола...
И пак казвам - може да се разбива, но не и със стандартните за андроид инструменти. Има си дупки, но в повечето случаи са на друго място.

И понеже мен ме гони параноята, моля някой нормален да ми обясни следният казус:
Соломон Паси беше ли външен министър - беше.
Прокара ли целият трафик през израелски комуникационни линии - прокара.
Срягаха ли му поне 3 месеца затвор за национално предателство - спрягаха.
Лежа ли 1 ден - не лежа!
Оти ги ручахме жабетата?!
Я пак си припомни за кой трафик става въпрос... А, то не бил целия интернет и телефонен трафик на България, а само този между МВнР и посолствата на РБ по света. Няма значение, трябва да се всява паника! Мосад подслушва баба Гинка от село! Или как беше ... не били компютри, а компоти...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Подслушване на телефони
« Отговор #21 -: Ноември 17, 2020, 07:31:36 pm »
Как смяташ се "дъмпи" тоя трафик, как се следи в него.... Къде ще се съхранява?
С филтри и инфраструктура, но нямай грижа, те с правоверни евроатлантици не се занимават.
Недоразумението Соломон Паси - има интернет, там си припомняй...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Подслушване на телефони
« Отговор #22 -: Ноември 17, 2020, 07:35:31 pm »
Оф, извинявай  :)
Забравих, че си институция - не успях да намеря време за да се ограмотя  8)
Ами хайде първо да се ограмотиш пък после да ме цитираш.
А и това относно Xiaomi  прилагам ви екранна снимка от моя телефон

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Подслушване на телефони
« Отговор #23 -: Ноември 17, 2020, 07:51:02 pm »
Или се правите, че не разбирате, или не можете.

Телефон с парола. Ако не набереш паролата - ще имаш ли достъп до файловете?
Ако да, в каква форма?
Аре оставете ме на мира и си мислете каквото ви е угодно.
Дори да приемете, че е лъжа, за мен е ОК. Който има уши да слуша, нека слуша...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Подслушване на телефони
« Отговор #24 -: Ноември 17, 2020, 09:33:06 pm »
И какво бе, като ОС-а бил модифициран Андроид?

Навремето, за да отключа от оператора една от старите модификации на GSM-ите Siemens, трябваше да прекъсна една пътечка тънка като косъм, драскайки с карфица.
Пътечката беше във вътрешните слоеве проводници на платката, не се виждаше.
Малко не на място и телефона беше убит!

Аре изпървом да питате. А?
Що, ако не сте в материята...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Подслушване на телефони
« Отговор #25 -: Ноември 17, 2020, 10:00:57 pm »
Витане много ми е интересно пиинал ли си си или си си така по рождение. То бива неадекватни писания ама па ча толкова.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Подслушване на телефони
« Отговор #26 -: Ноември 17, 2020, 10:11:40 pm »
Мда ве, чайче с ром.
Ама т'ва да н'тъ бърка.
Имаш работа.
Обеща да откриеш СЕ, там н'екви магнити нещо.
Черният отмъстител
- не ти ща аргументацията, що бивало и не бивало в моите писания.

Стягай се или признай, че си лъжец, СЕ няма да откриеш...
Едно от 2-те. И тогава ме занимавай със себе си.
Аз СЕ не съм обещавал да докарвам, ни да отмъщавам за нормалните хора.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Подслушване на телефони
« Отговор #27 -: Ноември 17, 2020, 10:43:47 pm »

А аз се чудя що ми излизат само магазини за вибратори...

Ха де, що не ти излизат реклами на горелки? Хм...почваш да ме съмняваш нещо (на дърти години ли, бре) ;D

Че се следи - следи се! Ботове за това - хиляди...че се подслушва - надали...

Вчера влязох в няколко сайта да търся компютър на мой колега...е, намерих, поръчах и дотам, днес го получихме.

Но...днес влизам в пощата си от телефона и веднага ми се пръцнаха 100 реклами за компютри...

Нямам фейсбук, не ползвам логване в Гугъл, никога не съм ползвал "синхронизация" в телефона си...и изобщо всякакви подобни простотии, които ми правят отпечатък в "електронното досие".
Не съм параноик, но е дразнещо цялото това следене!

П.П. Витане, прав си, само не помня точно модела на Сименс, дали беше А или S 35

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Подслушване на телефони
« Отговор #28 -: Ноември 17, 2020, 10:58:34 pm »
П.П. Витане, прав си, само не помня точно модела на Сименс, дали беше А или S 35
Нещо от породата на Сименс А50, А57 - не помня точно.
Ето примерна картинка как се реже, за да дадеш достъп на софтуера да си свърши работата:
-


Иначе твоите кахъри не са особено смешни. Ето ти пример - говориш си жената по Скайп и споменаваш думата простата.
Просто споменаваш.
И на жената почват да и изкачат реклами.... за лекарства за простата  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Подслушване на телефони
« Отговор #29 -: Ноември 18, 2020, 05:13:12 am »
Нямам фейсбук, не ползвам логване в Гугъл, никога не съм ползвал "синхронизация" в телефона си...и изобщо всякакви подобни простотии, които ми правят отпечатък в "електронното досие".
Не съм параноик, но е дразнещо цялото това следене!

Ако си изключиш "бисквитките" таргетираните реклами ще понамалеят малко. Но не съвсем - гугъля все пак следи от кой ИП адрес какво са питали и се опитва да пробутва целеви реклами. Също така windows 10 ползва някаква технология с която те "предава" на рекламодателите. Уж може да се изключи ама дали е наистина така... не съм пробвал


Реално тук е описано точно това, от което пищят толкоз много ползвателите на Епъл...