Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити
Дайте СЕ обяснение? Народни Будители
epwpixieq-1:
--- Цитат на: VITAN в Ноември 04, 2020, 01:33:57 pm ---Единият край на ТТ е заземен и той няма как да изклати нулевият (отрицателен) потенциал на Земята.
Поради тая причина върхът на ТТ излъчва еднополярни импулси и надолу стигаш до 0.
--- Край на цитат ---
Това е така. Земята няма как да изработи по-висок потенциал спрямо въздушния слой (диелектрика) и затова разряда на ТТ (през капацитивния елемент на върха) винаги ще израства от (много) по-висок потенциал релативно на потенциала на околната среда. Всъщност и затова капацитивния елемент трябва да има голяма (и гладка) повърхност.
--- Цитат на: hyparh в Ноември 04, 2020, 03:37:30 pm ---Добре, а защо тогава всички измервания на изхода на един ТТ показват характерните "пакети" от трептения (ringing, ring down...) с две полярности? (прикачените осцилограми) Не вярвам при всички тези опити тесловите трафове да са без заземяване... Земята е основно правило за правилната работа на един ТТ и с това е наясно всеки конструктор на такива трафове.
--- Край на цитат ---
Според мен това е съвсем логично особено като си представим ТТ да работи като вид "помпа", засмукваща заряд от земята, или виртуалната земя при положение че ТТ е "заземен" към релативно (много по-)голяма маса метал, в сравнение с вторичната ( и предполагаемо третината) и връхния капацитет, вместо директно към земята, и "преместваща" този заряд към капацитивния елемент на върха. В същия момент имаме "изсмукване" на потенциал от горния капацитивен елемент (затова колкото е по-голяма площта му толкова този ефект е по-силни изразен). Като този процес се люшка през централната (лостова) точка на ТТ, като всеки ТТ има такава, и затова се виждат тези осцилационни движения на уредите. Тези люшкания водят до натрупването на висок разпръснат потенциал, които накрая се проявява, като разряд при тородиния или сферичен кондензатор (на върха). И така, както вече споменах, това е точно процес на натрупване на база на осцилации, и точно тези осцилации, които са локални, в смисъл че се влияят от лостовата точка, при ТТ, се виждат на уредите.
Също не трябва да се забравя че всяко замерване е релативно спрямо нещо (в случая ел потенциал). Тоест когато замерването показва осцилации на негативен потенциал това не означава че това са негативни осцилации спрямо Земята (дали е виртуална или не това е друго) а спрямо определена избрана релативна точка от измервателния уред.
hyparh:
--- Цитат на: VITAN в Ноември 04, 2020, 04:45:52 pm ---5. Еднополярен импулс, попаднал в трептящ кръг става..... става.а..а.... променлив ток >> AC.
--- Край на цитат ---
Тогава как може да визуализираме тези еднополярни импулси на скопа? Едната сонда към земя, а другата във въздуха (далеч от искрите)?
VITAN:
--- Цитат на: hyparh в Ноември 04, 2020, 05:08:24 pm ---Тогава как може да визуализираме тези еднополярни импулси на скопа? Едната сонда към земя, а другата във въздуха (далеч от искрите)?
--- Край на цитат ---
Например.
Bat_Vanko:
VITAN всъщност ТТ се заземява, не се нулира. Напрежението наистина не може да стане по малко от 0 но само по абсолютна стойност. Знака "+" или "-" пред стойността означава само промяната на посоката на протичане на тока а не отрицателна абсолютна стойност. Импулсите могат да бъдат и еднополярни но при определени случай. Това свързване в електротехниката се нарича "повдигане на масата".
Иван Димов:
VITAN, ти по какво си специалист? Защото това със заземяването на долния край на Тесла бобината е елементарно. Долу бобината има постоянно нулев потенциал, а горе на топката или тороида потенциалът се променя периодично от плюс киловолти до минус киловолти и то с висока честота. Така че, електроните в плазмения шнур се ускоряват първо в едната посока, после в другата с висока честота. Един вид - само трептят насам-натам. Това е все едно да тикаш една вагонетка наляво и надясно - първо се ускорява, после спира и се ускорява наобратно. Съвсем друго е положението ако я тикаш само в едната посока и то дълго време - тогава скоростта ѝ може да достигне "рентгенови" стойности. Да не говорим, че във въздух при една атмосфера електроните едва ли имат същия пробег като във вакуум.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия