Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Други нагревателни устройства

Инфрачервен Керамичен Нагревател - Направи Си Сам

<< < (2/5) > >>

Радико:
Интересна статия Кузмов. В смисъл, че някои неща са формулирани по интересен начин. Примерно това:

--- Цитат --- представлява електромагнитно излъчване, породено от отделянето на фотони от възбудени йони или атоми при промяната на енергетичните им нива от по-високи към по-ниски. 
--- Край на цитат ---
Иначе не бих казал, че има какво да ме информира. Все пак мисля, че за някои хора от форума ще бъде полезна.  За дъщеря ми също ще и я препоръчам, тя в момента е седми клас и изучават подобни неща.
Сега ако опита ти е конкретно със инфрачервено отопление давай сподели както направих аз, нез да предлагам уроци, а може би трябваше.

Михаил Кузмов:
https://drive.google.com/file/d/1fvppxzwqfwP7wiffwcyOoMiRwb09XDDd/view?usp=drivesdk.               Не ми са удобни коментари от тл. Вижте видеото, и по късно ще обясня какво имам в предвид.                     

Михаил Кузмов:
https://www.heraeus.com/us/hng/products_and_solutions/heraeus_noblelight_america/infrared_heaters/standard_infrared_heaters/shortwave_twintube.html.           За това става въпрос, във видеото което заснех, за съжаление не е за направи си сам.

dmitarp:
Това е инфрачервена лампа за отопление, но вместо в балон е поставена в тръба. Лампите в балон са 12 лв за 150 вата, мисля че на никой не е проблем да отдели толкова пари за да си осигори примерно отопление в банята. Тези лампи са устойчиви на влага и на пръски от вода. Преди ги наричаха кварцови лампи, заради балона, който е от топлоустойчиво кварцово стъкло, сега по-често се наричат инфрачервени лампи за отопление.

Радико:
Кузмов, тази лампа от последният линк, позлатената. Такива имахме седем бройки на една сушилна линия за нетъкан текстил
 Като изгоряха три четири от тях и се оказа, че са по една бала пари едната лампа, защото бяха по 2,40 метра дълги и по пет киловата мощни
 Та тогава намерихме една фирма в София която правеше по поръчка такива лампи със корпус от някаква леко различна неръждавейка. Тя имала още по силно излъчване от нормалната неръждавейка. Оказаха се чувствително по добри от стъклените. Реално от този човек за първи път чух за тези свойства на неръждавейката. А тази специалната инфрачервената стомана от нея правят и нагревателите които монтират в големите хипермаркети особено строителните. Горе ма тавана да греят.
 

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия