Автор Тема: Замислено за Науката - Движението като основно свойство  (Прочетена 16970 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Малко превод от Уикипедия:

"Повечето неутрино, които се откриват около Земята, са от ядрени реакции в Слънцето. На повърхността на Земята потокът е около
65 милиарда (6,5 × 1010) слънчеви неутрино за секунда на квадратен сантиметър. То може да се използва за томография на вътрешността на земята."

Това като плътност и енергия не ви ли стига да се замислите, аджеба, това може ли да се брои за Етер?
Ефир е място за разспространение на радиовълни...

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
VITAN не, неутриното не може да се брои за етер/ефир.
Плътността на тези потоци частици не е хомогенна в вселената освен това не са статични и за капак са енергични.
Което значи най малко че ще имаме различни и изменящи се в времето и пространството физични закони.
« Последна редакция: Октомври 10, 2020, 07:46:52 pm от montanar »

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Което значи най малко че ще имаме различни и изменящи се в времето и пространството физични закони.
montanar-e остава да кажеш че няма изменящи се (поне) във пространството физични закони. Как тогава обясняваш че светлината тръгва от една отдалечаваща се галактика с 300 000 км/сек и пристига при нас със същата скорост. Нали уж скоростта на светлината е константа - пита се константа но спрямо какво.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Плътността на тези потоци частици не е хомогенна в вселената...
И какво от това? А и как го разбра?
Гравитацията в различни точки на Земята не е еднаква, нито пък във Вселената. И к'во?
И кой го е казъл, че нещо, ако не е хомогенно, него го няма?

....освен това не са статични и за капак са енергични.
Оффф? Ти какво искаш? Софра за мезе и ракия?!

Което значи най малко че ще имаме различни и изменящи се в времето и пространството физични закони.
Ти го каза.
Което значи...., а може и нищо да не значи. Не мож доказа.


Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Радико да. И за това се съди точно по интерференционната картина.

Свойтво на интерференцията е да умножава многократно промени в средата и енергията и да ги показва.
И точно това свойство се ползва в тези устройства.
Добре така да е, значи разглеждаме лъча който се движи в посока на движение на установката о после обратно на движението застигайки бягащото от него огледало той изминава по голямо разстояние от колкото е измереното до него с рулетка примерно но после по обратният път изминава по малко разстояние от началното защото наблюдателя се приближава към огледалото в това време и на финал няма разлика дали цялата установка се е движила с някаква скорост или е стояла на едно място нали така???

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
GreenHulk ОК ефира не нещо материално и не обменя енергия с материалното - тогава не ме е*е - аз в църкви не ходя и не вярвам в приказки.

То и тези китайчета може да не ги е*е дали е възможно според нАуката да се виси с тумбак върху щик или тризъбец

https://youtu.be/r6QSJlW2ht8?t=1498
 
На 80 кг -> 784 N, хайде за малко китайче 60 кг да са 588. 588  Сметнете си налягане на квадратен  мм.  :o 8)

Аз лично съм виждал на живо в НДК един китаец от Шаолин как се увеси на върховете на три копия пред пълна зала.
 разделено на три копия -196 (несъвместимо с живота:) около 10 пъти. 

И "Херкулес" съм виждал на живо - легна върху един меч с острието нагоре и няколко мъже стъпиха върху него. Нютони на кв.мм - другия път.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Добре така да е, значи разглеждаме лъча който се движи в посока на движение на установката о после обратно на движението застигайки бягащото от него огледало той изминава по голямо разстояние от колкото е измереното до него с рулетка примерно но после по обратният път изминава по малко разстояние от началното защото наблюдателя се приближава към огледалото в това време и на финал няма разлика дали цялата установка се е движила с някаква скорост или е стояла на едно място нали така???

Радико, за опита на ММ ли става на въпрос. Защото там всички уреди на интерферометъра, са неподвижни един спрямо друг.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Към Bat_Vanko
Горе долу това твърдя да.
Малко ще се обоснова .... говоря в контекста на космическото пространство какъвто контекст ползваш и ти - фотоните имат константна скорост спрямо пространството в случаят нямат значение относителните скорости на излъчващият и приемащият обект. Например имаме излъчен фотон от движещ се обект с 300 000 км/с ами той си се движи по някакъв вектор и разпръсква фотоните фотоните по вектора му на движение той ще се движи успоредно с тях (много интересно би ми било да видя това чудо) но това се отнася за обекта не и за средата в която се движи - така че излъчен фотон в пространството си е излъчен фотон в пространството и той си има константна скорост спрямо него и толкоз. Спрямо инерциалния обект който го излъчва нещата са други. А ако вкараме наблюдател става хептем мазало - щото зависи къде ще го разположим - ако го разположим зад вектора на движение на излъчващият наблюдателят ще получи фотони с скорост съответната им скорост, ако го разположим пред излъчващият наблюдателят ще получи с закъснение фотоните и ще продължава да ги получава а свръхсветлинният обект вече ще е отминал.
Шантавото е когато намесим пространството в тая игра и свойството му да се разширява. примерът е дъвкан не мисля че е нужно да го разисквам и него.
Но в общи линии самото  име на теорията на деда ни Айни говори достатъчно - а именно че нещата са относителни.

Към VITAN
Не знам дали има смисъл да ти отговатрям че не знам дали ш ме разбереш но нека пробам кратко.
Цитат
И какво от това? А и как го разбра?
Гравитацията в различни точки на Земята не е еднаква, нито пък във Вселената. И к'во?
И кой го е казъл, че нещо, ако не е хомогенно, него го няма?
Най важния въпрос е де зададе е първия. Ами от това че тъй като имаме нехомогенно разположени излъчващи неутрино обекти няма как да имаме хомогенно създавано поле от неутрино а в случая наблюдаваме закони с доста стабилен характер. А относно гравитацията тя на нищо не влияе освен че криви пространството. Но това не влияе на да речем скоростта на фотона.

Радико така е - но скоростта на земята следователно на уреда не е достатъчна да окаже въздействието което търсиш .... друго би било ако да речем се движехме спрямо пространството да речем с 100 000км/с но за жалост се движим много по-бавно (спрямо пространството повтарям)

GreenHulk фокуси мой човек :)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Един друг проблем с ефира също имаме - ок - ефир и ефир - как се съотнася ефира към разширението на вселената (това не е да не е доказано )- ако ефира има някаква плътност и е отговорен за физичните закони и константи то обемното му разширение би трябвало да ги променя - например скоростта на светлината трябва да расте - например гравитацията трябва да намалява........

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Ти и твърдиш, че етера е нехомогенен.
И какво, ако тук таме е нехомогенен?!
К'во? Не може да съществува!?
Изобщя, електрическите полета тогаз ич ги нема!

А защо ли проф. К. Мейл с най-стройната теория по въпроса (която аз съм чел) твърди, че потоците неутрино във Вселената се въртят...
И, ако те имат ултрасимволичен слънчев произход (ако изобщо е слънчев...), тогава какво?

Такова животно нема, казъл шопа, гледайки жирафа...  ???

П.п. Теорията за разширяващата се вселена го играят заради Дарвинизма. Някъде галактики се разбягват, другаде... идват.
Ама па опираме до политкоректност във всичките и форми.
Един американски учен в 50% от времето си се занимава с наука.
Иначе или търси финансиране, или пише отчети - за какво е харчено, защо е харчено.
Аа, ако не е правилно харченоо.о..о...

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
VITAN софистичните приоми при мене не вървят.
Не твърдя нищо относно ефира а ти давам доводи защо неутриното не пасва на кандидат за ефир по никой от изброените от мен причини преди няколко поста.
Цитат
VITAN не, неутриното не може да се брои за етер/ефир.
Плътността на тези потоци частици не е хомогенна в вселената освен това не са статични и за капак са енергични.
Което значи най малко че ще имаме различни и изменящи се в времето и пространството физични закони.
Съжалявам но в политическите теми можеш да въртиш и сучеш колко си искаш но в физиката не става.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Последно и то само "за протокола".

Ефир е мястото, по което са минали радиовълните за да стигнат до вашият примник
(радио, TV - няма значка).
Говорете си за ефира - той вече и без това е фрашкан с кухи и тъпи предавания,
а новините с дезинформация от т.н. СМРАД-ове.

П.п.: EDM правилно отбеляза - какъвто ви е правописа, такава ви е и всичката друга работа....
Правописа е правила.
Логическото мислене също се подчинява на такива.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Точно така Витане - объщай го на личност и на характеристики като свършат аргументите ;)

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
 разширението на вселената (това не е да не е доказано )
                                                                            кЪнчу

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор


GreenHulk фокуси мой човек :)
Щото няма други обяснения, нали... Главата в пясъка.

 :o