Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Замислено за Науката - Движението като основно свойство

<< < (5/10) > >>

GreenHulk:

--- Цитат на: montanar в Октомври 10, 2020, 06:19:26 pm ---GreenHulk ОК ефира не нещо материално и не обменя енергия с материалното - тогава не ме е*е - аз в църкви не ходя и не вярвам в приказки.

--- Край на цитат ---

То и тези китайчета може да не ги е*е дали е възможно според нАуката да се виси с тумбак върху щик или тризъбец

https://youtu.be/r6QSJlW2ht8?t=1498
 
На 80 кг -> 784 N, хайде за малко китайче 60 кг да са 588. 588  Сметнете си налягане на квадратен  мм.  :o 8)

Аз лично съм виждал на живо в НДК един китаец от Шаолин как се увеси на върховете на три копия пред пълна зала.
 разделено на три копия -196 (несъвместимо с живота:) около 10 пъти. 

И "Херкулес" съм виждал на живо - легна върху един меч с острието нагоре и няколко мъже стъпиха върху него. Нютони на кв.мм - другия път.

технократ:

--- Цитат на: Радико в Октомври 10, 2020, 09:00:07 pm ---Добре така да е, значи разглеждаме лъча който се движи в посока на движение на установката о после обратно на движението застигайки бягащото от него огледало той изминава по голямо разстояние от колкото е измереното до него с рулетка примерно но после по обратният път изминава по малко разстояние от началното защото наблюдателя се приближава към огледалото в това време и на финал няма разлика дали цялата установка се е движила с някаква скорост или е стояла на едно място нали така???

--- Край на цитат ---

Радико, за опита на ММ ли става на въпрос. Защото там всички уреди на интерферометъра, са неподвижни един спрямо друг.

montanar:
Към Bat_Vanko
Горе долу това твърдя да.
Малко ще се обоснова .... говоря в контекста на космическото пространство какъвто контекст ползваш и ти - фотоните имат константна скорост спрямо пространството в случаят нямат значение относителните скорости на излъчващият и приемащият обект. Например имаме излъчен фотон от движещ се обект с 300 000 км/с ами той си се движи по някакъв вектор и разпръсква фотоните фотоните по вектора му на движение той ще се движи успоредно с тях (много интересно би ми било да видя това чудо) но това се отнася за обекта не и за средата в която се движи - така че излъчен фотон в пространството си е излъчен фотон в пространството и той си има константна скорост спрямо него и толкоз. Спрямо инерциалния обект който го излъчва нещата са други. А ако вкараме наблюдател става хептем мазало - щото зависи къде ще го разположим - ако го разположим зад вектора на движение на излъчващият наблюдателят ще получи фотони с скорост съответната им скорост, ако го разположим пред излъчващият наблюдателят ще получи с закъснение фотоните и ще продължава да ги получава а свръхсветлинният обект вече ще е отминал.
Шантавото е когато намесим пространството в тая игра и свойството му да се разширява. примерът е дъвкан не мисля че е нужно да го разисквам и него.
Но в общи линии самото  име на теорията на деда ни Айни говори достатъчно - а именно че нещата са относителни.

Към VITAN
Не знам дали има смисъл да ти отговатрям че не знам дали ш ме разбереш но нека пробам кратко.

--- Цитат ---И какво от това? А и как го разбра?
Гравитацията в различни точки на Земята не е еднаква, нито пък във Вселената. И к'во?
И кой го е казъл, че нещо, ако не е хомогенно, него го няма?
--- Край на цитат ---
Най важния въпрос е де зададе е първия. Ами от това че тъй като имаме нехомогенно разположени излъчващи неутрино обекти няма как да имаме хомогенно създавано поле от неутрино а в случая наблюдаваме закони с доста стабилен характер. А относно гравитацията тя на нищо не влияе освен че криви пространството. Но това не влияе на да речем скоростта на фотона.

Радико така е - но скоростта на земята следователно на уреда не е достатъчна да окаже въздействието което търсиш .... друго би било ако да речем се движехме спрямо пространството да речем с 100 000км/с но за жалост се движим много по-бавно (спрямо пространството повтарям)

GreenHulk фокуси мой човек :)

montanar:
Един друг проблем с ефира също имаме - ок - ефир и ефир - как се съотнася ефира към разширението на вселената (това не е да не е доказано )- ако ефира има някаква плътност и е отговорен за физичните закони и константи то обемното му разширение би трябвало да ги променя - например скоростта на светлината трябва да расте - например гравитацията трябва да намалява........

VITAN:
Ти и твърдиш, че етера е нехомогенен.
И какво, ако тук таме е нехомогенен?!
К'во? Не може да съществува!?
Изобщя, електрическите полета тогаз ич ги нема!

А защо ли проф. К. Мейл с най-стройната теория по въпроса (която аз съм чел) твърди, че потоците неутрино във Вселената се въртят...
И, ако те имат ултрасимволичен слънчев произход (ако изобщо е слънчев...), тогава какво?

Такова животно нема, казъл шопа, гледайки жирафа...  ???

П.п. Теорията за разширяващата се вселена го играят заради Дарвинизма. Някъде галактики се разбягват, другаде... идват.
Ама па опираме до политкоректност във всичките и форми.
Един американски учен в 50% от времето си се занимава с наука.
Иначе или търси финансиране, или пише отчети - за какво е харчено, защо е харчено.
Аа, ако не е правилно харченоо.о..о...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия