Автор Тема: Как да направим СЕ БЕ  (Прочетена 35434 пъти)

Неактивен mind

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 382
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #150 -: Октомври 18, 2020, 01:23:32 pm »
Как можеш да обясниш липсата на инерция при подобна смяна на посоката само с флуидно отместване.
С холограма! Тя няма маса и съответно инертност. Може да се мести, като стой и гледай.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #151 -: Октомври 18, 2020, 02:13:18 pm »
  EDM electronics, че дизелът не е ли двигател с вътрешно горене? Горенето става вътре в цилиндъра с буталото. Това 40% е максимално възможното на теория КПД за такива двигатели, доказах го в темата ми за термодинамиката ето тук - https://mazeto.net/index.php?topic=10013.0
   
   Двигателят на Стърлинг е пример за двигател с външно горене - там пламъкът е отвън и даже може да си събереш съчки от гората и като накладеш огън да си се прибереш вкъщи съвсем спокойно.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B2%D0%B8%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%B5%D0%BB_%D0%BD%D0%B0_%D0%A1%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B3

  п. п. То и за двигателя на Стърлинг пише максимално КПД = 40%, но мисля че някъде четох за КПД от около 70 или 80%, за двигател с външно горене.
« Последна редакция: Октомври 18, 2020, 02:34:15 pm от Иван Димов »

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #152 -: Октомври 18, 2020, 02:32:59 pm »
Трябва по някакъв начин да се премахне съпротивлението на средата, по посоката на ускорението.
Според мен следния коментар точно това и изразява но може би несте го забелязали или аз не съм се изразидл достаъчно ясно.
за ефективон движение (минимална енергия изразходвана за отместване на единица маса) е важно, особенно с повишаването на плътността на заобикалящия флуид, средата срещана от движещото се тяло да бъде максимално разредена.
Или казано по друг начин:
излиза че най-оптимално движещо се тяло, технически в какъвто и да е флуид, но особенно в по-плътните, е това което може да "премести" плътността от предната част, по посоката на движение, към задната част където се получава "оттласкването".
И да допълня, при положение че не е разбрано, целта на такова "всмукване" на флуда от движещото се тяло е, съпротивлението на челния флуид да се намали, а плътността (на флуида) отзад да се увеличи възможно в най-много. Така движещото се тяло едновреметно ще среща по-малко съпротивление и ще "натиска" върху по-компресиран, при полжение че флуида има свойства да се компресира, разбира се.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #153 -: Октомври 18, 2020, 07:26:52 pm »
Според мен следния коментар точно това и изразява но може би несте го забелязали или аз не съм се изразидл достаъчно ясно.Или казано по друг начин:И да допълня, при положение че не е разбрано, целта на такова "всмукване" на флуда от движещото се тяло е, съпротивлението на челния флуид да се намали, а плътността (на флуида) отзад да се увеличи възможно в най-много. Така движещото се тяло едновреметно ще среща по-малко съпротивление и ще "натиска" върху по-компресиран, при полжение че флуида има свойства да се компресира, разбира се.

Напълно си прав!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #154 -: Октомври 18, 2020, 08:06:56 pm »
Демек ето така:
Виж картинката.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #155 -: Октомври 18, 2020, 08:27:56 pm »
Може и така:

(гълта въздух отдолу)
1. Журналята са неграмотни и това на картинката не е руският хиперзвуков Циркон, а щатска недоработка.
2. На тоя принцип никой до сега не е постигнал хиперзвук - прекалено много са инженерните невъзможности...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #156 -: Октомври 18, 2020, 09:07:20 pm »
Няма значение Витане.
Мисълта ми беше, че този метод се ползва много много отдавна.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #157 -: Октомври 18, 2020, 09:29:25 pm »
Фао-1 е работила по този метод, но при сравнително ниски скорости. Както отбелязва Vitanр, има огромни проблеми при свръх звукови и хипер звукови скорости, температура, горене, всичко е проблемно и затова по този начин в момента има само свръх звукови ракети, но не са маневрени.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #158 -: Октомври 19, 2020, 08:31:35 am »
Пак ли трябва да обяснявам разликата между реактивен и турбореактивен двигател? Едноконтурен и двуконтурен?

Вижте и на двете снимки колко е площта на въздухозаборника спрямо площта на целия апарат и си помислете колко ще "спестите" от това...

Проблема при много високите скорости е че там ефективно може да работи само правотоков турбореактивен двигател - такъв в който налягането на въздуха в горивната камера се достига само за сметка на скоростта на апарата. Обаче такъв двигател не може да работи при ниски скорости на апарата, щото ... ми щото няма налягане.
А за маневреността - зависи до голяма степен от конструкцията на ракетата и по-точно от нейната здравина. Да, аеродинамиката при такива скорости също е доста откачена, но бордовите компютри се спрвят с такава задача.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #159 -: Октомври 19, 2020, 08:45:55 am »
Демек ето така:
Виж картинката.
При положение че отзад нямаше изхвърляне на изгорели горещи газое, а то при стандартен реактивен или турбореактивен двигател няма как да липсват, подобно щеше да бъде. Или по скоро динамика на движението на въздуха, отпред и отзад на летателния апарат щеше да е подобна, но движението на въздуха вътре както и формата на самия летателен апарат нямаше да съответства, понеже форматата (за съжаление) оптимално би трябвало да бъде дискова.