Автор Тема: Как да направим СЕ БЕ  (Прочетена 36029 пъти)

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #60 -: Октомври 06, 2020, 01:10:16 pm »
GMG няма ги защото и 5 стотинки не струват и излагат само автора им. Идеята ми е ясна, но глупава. Не може от два нулеви от към енергия източника да получиш един с прекоморно голяма енергия. Та, в идеалният случай имаме два източника, единият има безкрайно малко вътрешно съпротивление и отдава безкрайно голям ток, а другият обратното има безкрайно голямо вътрешно съпротивление, с високо напрежение. Идвата източника дефакто не отдават енергия, но хоп събираме ги и правим един източник, носещ двете положителни характеристики, малко вътрешно съпротивление и напрежение колкото си поискаме. Е това няма как да стане.

GMG

  • Гост
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #61 -: Октомври 06, 2020, 01:18:13 pm »
 
тези 5 ампера които пускаш от източника, те да не би да ти са без пари, както и идеята ти с ракетата е ялова така и тази идея.

 Коментара не е до мен, но ще Ви посъветвам
да се научите да боравите с инструментите които ползвате!

То инструмента прави майстора, но прочетете му упътването първо!
Като направиш послд. резонанс, как ще насложиш токовете Митко?
Къде и как са сформират уж знаем ...  :)

GMG

  • Гост
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #62 -: Октомври 06, 2020, 01:22:50 pm »
   Кой ти говори за два източника?
Простите неща винаги са били гениални, няма да ти отговарям повече
на леко тъпите въпроси dmitarp.  :)

   Извинявай!

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #63 -: Октомври 06, 2020, 01:30:53 pm »
   Ей, ама се запъвате като магарета на мост! За ракетата е ясно - едно е да умножиш една сила по един метър и съвсем друго е да умножиш същата сила по един километър. И за децата е ясно, че се получават две съвсем различни енергии. Вложената енергия е тази с единия метър, а получаваме много повече енергия - тази, която е цял километър. С това, който не е съгласен, не е наред с логиката и няма знания по физика. При резонанса на токовете е същото и там няма нужда да пренасяме гориво след като ракетата го свърши. Токът от захранването никога не свършва! Токът от захранването е тази енергия с единия метър при ракетата. Но с този малък ток и малка енергия се получава голям прираст на енергия в резонанса. Като получим прираст от един километър спокойно може да използваме като СЕ 999 метра и да оставим един метър енергия за следващия тласък, който пак ще ни даде един километър прираст. Ние употребяваме като СЕ само 999 метра от този прираст. От това по-просто не знам как да го обясня.
   Ето ви една схема, която набързо нагласих за да видите как със захранване от 21 милиампера се клати паралелен трептящ кръг. Вижда се, че токът в бобината е точно с 21 милиампера по-голям от тока в кондензатора. http://tinyurl.com/y56dej5a
п. п. Трябва да се изчака докато схемата се установи в режим.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #64 -: Октомври 06, 2020, 01:42:10 pm »
При резонанс на тока имаме драстично спадане на вътрешното съпротивление,
при резонанс на напрежението - наобратно.
От което никак няма признак на енергия отникъде.

Никакво СЕ, БЕ, МЕ, ТЕ, ФЕ, АДЕ, ДЕ, БРЕ ДЕ ! не е забелязано от векове за векове...
Дерзайте де, лошо няма.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #65 -: Октомври 06, 2020, 01:52:04 pm »
   И Тесла сигурно е съвсем незабележим. То за да забележиш нещо, първо трябва да се отървеш от предразсъдъците. Новостите в науката винаги са се раждали с големи мъки.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #66 -: Октомври 06, 2020, 01:54:14 pm »
И какво показва тази схема, че загубите в кръга се покриват с 21 мА ток, и нищо друго, никой не ти оспорва че тока в бобината е по-голям, а че този ток е за сметка на токоизточника.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 512
  • Невежеството ражда химери...
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #67 -: Октомври 06, 2020, 01:56:56 pm »
   И Тесла сигурно е съвсем незабележим. То за да забележиш нещо, първо трябва да се отървеш от предразсъдъците. Новостите в науката винаги са се раждали с големи мъки.
Още един, де не е в час. За да напиша това, имаш ли идея колко "Тесла" съм изчел и видял:

https://mazeto.net/index.php/topic,3058.0.html

Да черпиш енергия от йоносферата е съвсем друга бира. Не 50А, а 50 кА ти трябват. Поне.

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 048
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #68 -: Октомври 06, 2020, 02:11:00 pm »
   Хората с подръчни материали в гаражи и мазета правят СЕ-та, пък вие тук се шегувате понеже или не го можете или пропагандирате старите технологии на монополистите. Правят се Сегнер турбини от титан да издържат 300 атмосфери налягане, а вие тук скандирате СЕ няма и не може и да има. Е, има СЕ и ще го има все повече и повече. Прогреса никой не може да го спре дори с пропаганда и убийства на изобретатели! Времето ще ви покаже. Тук коментираме конкретни числа, няма нужда от стари твърдения. Въпрос на елементарна математика е. По-трудното е да се направи конкретна установка и който не може сам да си я направи, ще трябва да извади пари и да си я купи. Вече хората продават - купувайте!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #69 -: Октомври 06, 2020, 02:13:47 pm »
Колеги, ето ви едно реално действащо устройство на СЕ - Фонтанът на Герон

<a href="https://www.youtube.com/v/G_ekQiYd-ZU" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/G_ekQiYd-ZU</a>

GMG

  • Гост
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #70 -: Октомври 06, 2020, 02:37:17 pm »
Колеги, ето ви едно реално действащо устройство на СЕ - Фонтанът на Герон
   ;D ЕДМ, направи си го  ;D

  Всеки от нас (или почти) е правил дипломна работа или изпит някакъв, там трябваше да се отговори на строго формирани въпроси и там е
още бъркането на понятията и неразбирането.  :)

  Димов, апелирам към теб - остави да си губиш времето с коментарите на Витан който и една лампа не можа да направи и dmitarp, който пък
нищо не е показал!

Ако някой ще прави СЕ, то това не сме аз и ти! Това е като мирния протест в големите градове, трябват хора за тази работа, а не
бърборене в коридора.

Мисля, че не нарушавам никакви точки на
форумният правилник, само посочвам факти.  ;)

  Тоя път темата не е от Радико, а от друг разбирател Христо....  ;D

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #71 -: Октомври 06, 2020, 02:43:07 pm »
И колко вечно е това? Какво се случва, когато водата в средния резервоар свърши?
За предложението от последните минути на клипа изобщо няма и да говоря...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #72 -: Октомври 06, 2020, 02:50:56 pm »
atos, изгледай цялото видео, не така на диагонал. Последният вариант е само с един резервоар. Като свърши водата, свършва и кръговрата. Въпросът е, че се движи без енергия.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #73 -: Октомври 06, 2020, 02:56:18 pm »
Повярвай ми - фейк е!
Не може водата да се спуска по по-широка тръба, да се изкачва по по-тясна и да се запази дебита и количеството и в горния разширителен съд.
Да, движи се без вложена енергия, то и свободното падане (или търкаляне надолу) не изисква да влагаме енергия, но...все някога свършва :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 529
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Как да направим СЕ БЕ
« Отговор #74 -: Октомври 06, 2020, 03:02:15 pm »
Този тубар е голям скептик, щом той твърди, съм склонен да вярвам, но да, не съм пробвал лично.
А някой от вас дали е пробвал?
Проста работа е, една бутилка и две сламки, но все пак е разход на време.  ;)

Входния дебит е голям, но той вдига налягането, а от там се вдига и водата в тънката тръба.