Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Как да направим СЕ БЕ

<< < (4/32) > >>

nasko:
...ако ставаха така нещата...
Добре де, нека Q-фактора е скромното число 10.
Няма да се използва първи траф.
След кондензатора вторият траф да е 2300/230V. Така бихме получили 10 пъти по-голяма мощност от входната....
Ама при последователен резонанс и висок Q-фактор входните токове са страшни...

Иван Димов:
   Понеже бях споменат по-горе, нека да дам допълнителни разяснения, за които съм разбрал от хора, ползващи СЕ-то. Интересното е, че повечето от тях не обясняват съвсем ясно какво точно са направили. Най-просто резонансното СЕ бих го обяснил така - имаме трансформатор с три намотки:
   1. Захранваща.
   2. Резонансна, свързана с кондензатор.
   3. Товарна.
   Нека като за начало нямаме товар и в захранващата намотка токът е 10А. Нека при това положение токът в резонансната бобина да е 30А. Така имаме определен ампераж (или ампер-навивки), който се променя във времето като така създава променливо магнитно поле, т. е. напрежение. За да запазим това напрежение същото трябва този ампераж да остава все същия. Това означава, че като включим товара трябва да увеличим и тока от захранването за да компенсира размагнитването, причинено от товарния ток. Получава се нещо като стандартния трансформатор - амперажът (ампер-навивките) от захранването е равен на ампеража на товара плюс ампераж за създаване на магнитното поле. Въпросът е, може ли създаването на ампеража на захранването да става с колкото се може по-ниско напрежение? Защото ако захранващото и товарното напрежение са почти равни едва ли ще получим СЕ. Това което Христо предлага е обикновен последователен резонанс. Същото предлага и Громов, прилагам файл. Според мен още по-добри резултати ще се получат при паралелен резонанс, захранен с последователен резонанс, т. е. трябва да имаме комбинация от двата резонанса. Това е моето мнение, измислил съм вече електрониката, бобините са навити, кондензаторите са ми малко големички и затова мощността ще е по-малка. Но ако принципът работи ще се правят кондензатори с по-малък капацитет.

krasias:

--- Цитат на: hristo в Септември 20, 2020, 02:40:07 pm ---
А Тайната на нашия философски камък СЕ БЕ става дума за банален (дръжте се за да не паднете от стола пак от смях) Резонанс от Уикипедия, свободната енциклопедия : Резонанс във физиката (на френски: résonance) е явление, което настъпва при изравняване на честотата на външната сила с честотата на собствените трептения на системата и се изразява в рязко нарастване на амплитудата на принудените трептения https://bg.wikipedia.org/wiki/Резонанс/.
И по точно нас ни интересува Електрически Резонанс, който възниква в RLC Трептящ Кръг.

Резонанс на напреженията
1.Забелязваме, че тока I[A] минава без изменение, през трите елемента от Трептящия кръг а именно Товара, R[Om], Индуктивността L и Кондензатора C.
2.напрежението UL върху индуктивността е равно на напрежението UC върхи капацитета (кондензатора) и е Q(10-100) пъти по-голямо от напрежението на генератора с който захранваме RLC кръга. Обикновенно Q варира от 10 до 100 за Трептящ кръг с обикновенни стандартни елементи.
3.Това е теоретична схема!, при която съпротивлението на товара R за удобство на изчисленията и формулите е приведено към първичната верига.  Реалната схема е пак с втори мрежов изходен трансформатор и Резонансен C[uF] кондензатор, свързан последователно на първичната намотка на изходния трансформатор.

Схема на Вътрешностите на Черната Кутия, която преобразува 110 на 220 волта.
Виждаме че освен стандартен разделителен трансформатор 220/220 вътре имаме само още един елемент (кондензатора C) последователно вързан на входната намотка на трансформатора, който е втори в целия модул заедно с първия автотрансформатор или трансформатор, който е понижаващ обяснен в началото на темата.

--- Край на цитат ---
hristo още преди доста време ти казвах че в трептящия кръг резонанс няма, но ти изобщо не искаш и да помислиш и непрекъснато и не само ти повтаряте като папагали една и съща грешка. Та реших да ти обясня и то по възможно най елементарния начин къде е грешката тук и защо няма никакво СЕ. Значи взимаш един чук отиваш при някой мост и почваш ритмично да чукаш по моста, какво всъщност правиш, в моста има огромна но спяща потенциална енергия. Та точно тая спяща енергия се опитваш да събудиш посредством чукането, тоест вкарването на малки количества енергия в системата да възбуди голямата енергия. Ако прехвърлим сега това в трептящия кръг какво получаваме трептящия кръг е чука и ти оптимизираш работата на чука ама нямаш МОСТ, не въздействаш върху друга спяща енергия и НЯМА РЕЗОНАНС......

hristo:
EDM electronics Сещам се за едно по-просто обяснение, след като прочетох материала предоставен от Иван Димов. Трансформатора втория изходния с Индуктивността L - като съпротивление пречи на тока да преминава. С кондензатора C при резонанс, нулираме тази индуктивност на първичната намотка на трансформатора и остава само малкото активно съптротивление на намотката през което можем да пуснем ток, който да се трансформира на изхода. Важен е тока не напрежението, защото при ниското активно съпротивление на намотката тока ще протече при много по ниско напрежение - мощност която подаваме на входа, както изяснихме в началото, че мощността е произведение на тока по напрежението. Така с един трансформатор и резонанс на първичната му печелим COP=2-3, като при климатика.

https://www.youtube.com/v/U-BY0kUEmis
РЕЗОНАНСНАЯ ЭЛЕКТРОTEXНИКА Мельниченко 1996

Иван Димов и krasias и двамата сте прави, скритата енергия (енергията на нулевата точка ZeroPoint Energy ambient energy околна енергия) я търсим във вакуума, който според съвременната физика на Айнщайн се оказва, че не е празно пространство само, както е според класическата електротехника писана преди 100-200 години, а е бъчкан с енергия, която обаче е спяща, скрита и с резонансен Трептящ Кръг ние просто се включваме към този скрит енергиен източник, който е навсякъде около нас и в нас, както въздуха, ефира. Така ми е удобно да си мисля другото подобно обяснение от Смит е по реалистично т.е. не е толкова абстрактно, който твърди, че на Земята има огромен магнитен потенциал, който обаче е постоянен (потенциален) не се изменя много и затова не можем да го ползваме. С резонанс ние просто развълнуваме това магнитно поле и създаваме магнитни вълни, които можем да уловим и превърнем в полезна енергия. Има и огромно електростатично поле +360 000 волта създадено от Слънцето ни в стратосферата т.нар Йоносфера, което ни обгражда с потенциал над 100 волта на метър височина и расте със височината например на 1000-2000 метра надморска височина тази потенциална енергия е много по-голяма във планините и населените места там. Остава само да се направи ел.устройство подобно на принципа на действие на модифицирания хидротаран на марухин работещ с налягане, което да работи с тези потенциални енергии, като ги преобразува в движение - кинетична енергия, която вече можем да използваме.

Прикачам материали от А.Мельниченко и негови публикации в научно-популярни издания за Резонансна Енергетика - Елетротехника от 1996-1998 десет години преди публикацията на Громов, който разкри колко е просто СЕ БЕто на този принцип Резонанс.

krasias:

--- Цитат на: hristo в Септември 22, 2020, 10:26:39 am --- скритата енергия (енергията на нулевата точка ZeroPoint Energy ambient energy околна енергия) я търсим във вакуума, който според съвременната физика на Айнщайн се оказва, че не е празно пространство

--- Край на цитат ---
hristo, пак си фантазираш и омесваш и оплескваш нещата, няма никаква спяща енергия във вакуума НЯМА, това са пълни измислици на хора които не знаят какво е това НУЛЕВА ТОЧКА.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия