Автор Тема: Що е то ДС и има ли почва у нас...  (Прочетена 47212 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #60 -: Септември 22, 2020, 09:53:56 pm »
Веднага отварям.
И аз мога въпреки твърдението.
А и ти не си глупак.


Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #62 -: Септември 23, 2020, 08:17:31 am »
В 10-ката, благодаря!
Цитирам само края на линка:

"Дали вземаме предвид класическите, средновековните, модерните или съвременните времена, винаги впечатлява фактът, че всяка развита държава неизбежно има своята част § глупаци. Развитата държава обаче има и необикновено големия брой интелигенти, които успяват да държат настрана частта § и в същото време произвеждат достатъчно блага за себе си и за другите членове на обществото. Така се осигурява напредъкът.

В една западаща държава частта § глупаци пак е същата. Но разпределението е различно в останалите членове на обществото. Сред онези, които са на власт, се забелязва обезпокояваща многобройност от разбойниците, които са много глупави, а при тези, които не са на власт - също такава обезпокояваща многобройност на безпомощни. Такава промяна в състава на неглупавото население неизбежно засилва разрушителната сила на § и упадъкът е сигурен. А държавата отива по дяволите.
"
...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #63 -: Септември 23, 2020, 02:23:19 pm »
Безжалостно вярно за минали, настоящи, и бъдещи времена!! Няма как да наприм, така че да не се раждат глупаци, стремящи се към власт и управление! И други безпомощни, които се вързват на очевидни лъжи!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #64 -: Септември 23, 2020, 08:03:20 pm »
Безжалостно вярно за минали, настоящи, и бъдещи времена!! Няма как да наприм, така че да не се раждат глупаци, стремящи се към власт и управление! И други безпомощни, които се вързват на очевидни лъжи!
Интересното е, че и едните и другите се раждат със един и същ константен процет и във западащите и във възхождащите страни. Въпреки това страните се развиват по различен начин. Въпроса е каква е причината за разликата след като процента на тия и ония е еднакъв навсякъде. От това следва, че не глупостта е причина за упадъка или възхода. Отговора на този въпрос човек не може да го прочете или гледа на клипче. Само на живо може да се види.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #65 -: Септември 23, 2020, 08:24:25 pm »
Радико когато е трябвало си мълчал, с радост си приемал да бъдеш комсомолец, а сега не спираш да бълваш небивалици, не е достойно след 30 години да хулиш комунизма, а и твоето минало, или се лъжа и ти може да докажеш, че публично си се противопоставял.   

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #66 -: Септември 23, 2020, 08:50:33 pm »
Радико VITAN е схванал същността, като е копирал цитат. Виж дебелият курсив на края!
Ето ти България в момента!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #67 -: Септември 23, 2020, 09:15:22 pm »
Радико VITAN е схванал същността, като е копирал цитат. Виж дебелият курсив на края!
Ето ти България в момента!
Не Кузмов нито ти нито той съвсем очевидно не сте схванали главното. Сванали сте Следствията, демек признаците по които се познава това да го нарека "обществено явление"
Като гледам обаче причинителя на явлението, хал хабер си нямате за съществуването му. А да ти кажа холерата причинява висока температура обаче със хапчета свалящи температурата не се лекува холера. Да се бориш със следствията игнорирайки наличието на причуна си е чиста донкихотовщина.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #68 -: Септември 23, 2020, 09:17:55 pm »
"Човек лесно се заблуждава. По-трудно е да му покажеш, че е бил заблуден."

Марк Твен

P.s. Ако е глупав - забрави....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #69 -: Септември 23, 2020, 09:32:51 pm »
Витане какво стана с въпроса отговарянето на който уж не те притеснявало.
Или то да лъжеш е лесно ама да мажеш после е трудно, даже понякога непосилно.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #70 -: Септември 23, 2020, 09:38:35 pm »
Веднага отварям.
И аз мога въпреки твърдението.
А и ти не си глупак.
Аре? Кога?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #71 -: Септември 23, 2020, 10:12:56 pm »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #72 -: Септември 23, 2020, 10:17:53 pm »
Интересното е, че и едните и другите се раждат със един и същ константен процет и във западащите и във възхождащите страни.
Съжалявам но това с константния процент не мога да го приема на юнашко доверие. Но има още едно изключително важно нещо, не, не е достатъчно да имаш много умни, интелигентни хора в една държава трябва си и МОТИВАЦИЯ. Да тия хора за да вършат работа им е нужна мотивация а не приказки за "светлото бъдеще".

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #73 -: Септември 23, 2020, 10:23:05 pm »
Радико: "Та кво стана разграничаваш ли се от твърдението, че: 60% от магистралите са построени по времето на социализма."

Според мен истината е някъде около 60%. Да, не се разграничавам.

Отговарям ти тук, що не си отворил публична тема, а закрит плювалник - за ритане, хапане, плюене - по правилата на кеча.
Sorry, нямам време за губене. Кечът не е моя спорт...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #74 -: Септември 23, 2020, 10:24:49 pm »
Във какви условия съм живял ли EDM
Бедна ти е фантазията просто за условията. Ето ти долу на едната снимка леглото ми  където спах шест месеца при последната ми работа в Германия. На другата съм снимал да се похваля на жена си каква манджа съм си сготвил, но ти обърни внимание на печката с която я готвя. Ако знаех, тогава какви глупости ще плещиш щях да снимам всичко, и ваната в банята и хладилника. Дори и онова нещо което замества сифона на мивката за което бас ловя, че ти дори не подозираш, че съществуват такива работи някъде по света.
Има си захранване и като пуснеш вода в мивката почва да бръмчи" в момента тука ги монтираме само в най гъзарските апартаменти. А в Германия са масова практика.

Радико, то много луксозно, направо да не повярваш. Почувствах се пълен сиромах, като съпоставя моето жилище с лукса в който живееш, забележи на квартира!  :D
Представям си германците в какъв разкош живеят?  :D

Много ми хареса нощното ти шкафче, като боядисано с блажна боя и четка ми изглежда, но е много модерно и стилно, фешън е, фешън.

Да, концентрирах се върху готварската ти печка, бахти, не съм виждал такава досега, това е някаква иновация сигурно?  ;D

А пък за тия сифони дето сами се пускат и мелят отпадъците за първи път от теб чувам. Аз вкъщи съм само с ПВЦ тръба за сифон, подкривена с пистолет за горещ въздух.

Радико, търси ми работа и на мен в Германия, нека и аз да заживея тоС хубав живот там, като теб.  ;D
Там взимат ли на работа комунисти и милиционери от ДС?  :D