Автор Тема: Що е то ДС и има ли почва у нас...  (Прочетена 47225 пъти)

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #30 -: Септември 21, 2020, 05:24:27 pm »
Хубаво е, че си имаме VITAN който всичко разбира!
Аа, има и по-хубаво, че не е сам.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #31 -: Септември 21, 2020, 06:05:18 pm »
Ами да, държат се като дърти комунисти с малка пенсия!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #32 -: Септември 21, 2020, 06:31:42 pm »
Тия дни покрай Белорусия се вдигна бая шум: санкции-манкции, ма що?
Що Батьката не е правил прихватизация и има какво да се демократизира!

Упс, щях да забравя, никой от вас вероятно не знае, как се казва управляващата от 30 години партия в Белорусия.
Няма да ви мъча, в името и има думата: комунистическа.

Вижте малко ретроспекция, какво става, когато не си даваш държавните заводи на честните западни господа...
-

-

Ай, и частници има, особено в ИТ-то им.
Те, както всички честни частници са в офшори и едва ли плащат данъци, ма е ви:
-

И на всичко отгоре, тая мръсна гадъ батька Лукашенко не си затвори икономиката заради коронобесието
и сега са в пъти по-богати от демократичните украинци.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #33 -: Септември 21, 2020, 06:48:02 pm »
Известна ми е кристално ясно тяхната ценностна система - изключително материални личности.
И сега я ме светни каква е разликата между капиталист и комунист щото аз не съм виждал нещо по низше и по материалистично от комунистическата идеология.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #34 -: Септември 21, 2020, 06:48:26 pm »
Като гледам, са се засилили към Украйна, засега само с наша помощ, но нищо чудно в скоро време да се намеси и САЩ, за да бъдат по близо до Русия, че Полша е малко далеч.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #35 -: Септември 21, 2020, 07:07:35 pm »
Дълбока травма ще да им е оставил тоя режим, щом вече повече от 30 г. все за него говорят и не виждат истинския проблем.
Сещам се колегата plsoft как и той пострадал много, не му разрешили да отиде на екскурзия  ;D, когато бил ученик на 16 г., така се травматизирал завалийката, наема се като трудовашка количка на баир, всичките му проблеми от там тръгват, вкл. и сегашните - не е доволен от работодателя си.  :D

Ммм-да ще падне писане! ;D ;D
Миналата седмица бях свидетел на една случка която се разигра пред очите ми и е доста показателна за дуализма завладял Ума и сърцата на някой писарушки на свободна практика във форума!!! Дано не съм прав!?  ;D
Та случката е следната - с един мой колега обядваме в едно еднофамилно заведение където храната е великолепна а обслужването е на ниво. Но понеже заведението е малко а посетителите доста то ние се оказахме седнали на една маса с доста възрастен но запазен за годините си г-н и едно младо момче което явно бързаше и сърбаше супата си, интензивно. След като си изяде супата младият човек стана и се извини два пъти за скоростното сърбане като каза че, шефа му се обадил и трябва да се прибере бързо във фирмата и за това бързал . Аз и колегата разбиращо приехме извиненията но, възрастният господин целият почервеня и за момента не обели и дума. След като си тръгна младият човек се започна доста оживен разговор между нас и възрасният дядка. Още не затворил външната врата на дворчето където се намираха масите, дядката отприщи цялото си задържано до тогава недоволство. Монолога му започна с думите - ах, ах, ах неговата мамица само да имах власт, на този тъпанар така щях да му стъжня живота че и в затвора щеше да яде тихо и прилично. На какво мяза това, яде като свиня като невидяло говедо ще кажеш че два месеца са го държали гладен и на вода. Аз естествено опулих неодоумяващо очи срещу него и продължих да слушам, погледнах изкосо колегата а той продължаваше да се взира в вбесеният старец изцъклил очи. Стареца забеляза нашето объркване и продължи монолога си с думите - навремето като имах власт такива веднага ги вкарвах във карцера неговата мамица и свиня, нали го видяхте как яде като нерес. Ах, ах че нямам власт в ръцете си щях да го науча него аз, как се обядва благоприлично. И така това ахкане продължи докато сервитьорката не ни сервира обяда. И на мен естественно ми беше неприятно да слушам звучното сърбане на човека но го оправдавах, защото и на мен понякога ми се налагаше да бързам особенно когато имаме спешна авария в завода. Но това да искам да коля и да беся някого просто защото е бързал и се е страхувал за работата си ми се стори много гротеско в онзи момент. Помъчих се да защитя и да омилостивя набралият злоба дядка но опитите ми се оказаха напразни. След това и колегата опита но, стареца не искаше и да чуе нашите аргументи. И през цялото време повтаряше едно и също - тоест се жалваше че няма вече такава власт каквато е имал на времето. Към края на обяда попитах човека на колко години е? А той ми отговори че е на 74! Погледнах го учудено и ми беше на езика да му кажа - абе ти за каква власт ламтиш бе, с единият крак и половина си в гроба седнал си да колиш и да бесиш защо не си гледаш благите старини и не се радваш на последните си години на този свят а си тръгнал.....! Не си ли се наклал и набесил за толкова години. Но стиснах устни и продължих да си ям обяда. След малко другаря привърши обяда си и стана да плати като продължаваше да залива със жлъч и яд собственичката. След като си замина при нас дойде собственичката на заведението която беше и сервитьорка и започна да се извинява за непристоиното държание на дядката като каза че не може да му откаже обядване защото навремето е бил Партиен секретар на обласният комитет на БКП а по-късно го назначили и на лека службица в сруктурите на ДС и там се пенсионирал. Извадих си заключението че за това е толкова запазен, жизнен и младолик но не можех да си обясня от къде идва тази неприязън и озлобление към един най-обикновен човек. По-пътя назад, за да свалим стреса, още малко разговаряхме с колегата като той завърши разговора с думите - задоволена жена и наяден кАмунист няма и никога няма да има!!!!
Та така драги читателю, забелязвате ли какво се случва във форума. Имаме между тук пишещите  добре материално обеспечени съфорумци който си живеят ларж в този капиталистически строй и ползват всички негови блага а в същото време недоволстват от същият този строй като възхваляват отминалата соцлагерна епоха и ронят крокодилски сълзи за да си върнат  загубеното наследство. Та тези хора тъгуват за концлагерното минало или за това че не могат вече да ползват определени привилегии!? Аз не мога да ги разбера!? Например ЕДМ-чо голям тарикат прави половината капиталистически свят на балъци и им цоцка кинтите  ;D а в същото време сам си шпаклова гаража с жълта пръст и слама защото му се свидят пет лева да даде за ма`стори и вар!? Що така!? А за другият да не говорим!? Осра и опика форума че, че видиш ли той нещасника се набутал толкова хилядарки да гони СЕ-то че и кусур години отгоре!? Че иска и другите да направи съпричастни на свойте стенания!?Абе този човек собствени идей и собственно виждане няма ли та постоянно поства тубарски боклуци и нищоказващи руски олегофрени!?   :D :D
Къкъв е извода????? Написано е горе!? Лека вечер от мен!!!
« Последна редакция: Септември 21, 2020, 07:23:10 pm от plcsoft »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #36 -: Септември 21, 2020, 07:26:17 pm »
Щом е бил комунист от номенклатурата,
то тия станаха от голямото дубрутру през 80-те години и
90-те вече бяха върли капиталисти.

А тоя, като не иска да прислужва на дерибей, що се натиска?
Аз така няколко месеца чиракувах в една хай-тек ИТ фирма през 90-те
и си дигнах чукалата, барабар със занаята.

Иначе за протокола:
- Аз съм антикомунист. Баща ми беше комунист идеалист, от което загуби пари
за 2 прилични апартамента... Заради вярата си, въпреки моите съвети и протести. Вярваше, че още има държава.
- Тодор Живков ходеше по оргиите им по нощята и на следващата сутрин някои вече се събуждаха на друга работа. Факт...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #37 -: Септември 21, 2020, 07:33:51 pm »
А за другият да не говорим!? Осра и опика форума че, че видиш ли той нещасника се набутал толкова хилядарки да гони СЕ-то че и кусур години отгоре!? Че иска и другите да направи съпричастни на свойте стенания!?
Чоджум, каквото съм гонил, съм го стигнал!
С трици маймуни не се ловят.
И не е било СЕ. Лукавстваш аркадаш, но твоят Аллах ще ти въздаде.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #38 -: Септември 21, 2020, 08:05:03 pm »
Цитат
Питайте Радико в какви условия е живял в Германия? Дали тези условия наподобяват тези на домашната обстановка в собственото жилище, което ако се беше родил на запад, нямаше да има. 
Във какви условия съм живял ли EDM
Бедна ти е фантазията просто за условията. Ето ти долу на едната снимка леглото ми  където спах шест месеца при последната ми работа в Германия. На другата съм снимал да се похваля на жена си каква манджа съм си сготвил, но ти обърни внимание на печката с която я готвя. Ако знаех, тогава какви глупости ще плещиш щях да снимам всичко, и ваната в банята и хладилника. Дори и онова нещо което замества сифона на мивката за което бас ловя, че ти дори не подозираш, че съществуват такива работи някъде по света.
Има си захранване и като пуснеш вода в мивката почва да бръмчи" в момента тука ги монтираме само в най гъзарските апартаменти. А в Германия са масова практика.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #39 -: Септември 21, 2020, 09:00:04 pm »
Чоджум, каквото съм гонил, съм го стигнал!
С трици маймуни не се ловят.
И не е било СЕ. Лукавстваш аркадаш, но твоят Аллах ще ти въздаде.

Защо кълнеш бе, приятелю! Когато ти и другият амбициран келеш пишете и си поствате глупостите всичко е ок и се кефите! А не дай си някой да напише нещо което не ви е угодно тогава газ пикаете! Що тъй!? Бъди човек с достойнство, а не фанатизиран чиляк който при първата неугодна дума и анатемосва. Да не започна и аз да кълна.......... като трудовашка количка. ;D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #40 -: Септември 21, 2020, 09:07:35 pm »
Оставям на твоето провидение да ти въздаде за лъжите.
Кълненето има съвсем друга "технология" и звучи по съвсем друг начин. Поне "християнското" такова.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #41 -: Септември 21, 2020, 09:22:38 pm »
Plcsoft
Онзи човек дето разказваше за него по горе дет сте обядвали.
Абе ти замислял ли си се да не би пък да е бил Витан това.

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #42 -: Септември 22, 2020, 12:06:25 am »
Абе ти замислял ли си се да не би пък да е бил Витан това.
Не, не може да е Витан, той сега е в хрИстьовата възраст.

Неактивен mindos

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 41
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #43 -: Септември 22, 2020, 01:34:29 am »
juliang, това което казваш е вярно, но не съвсем.....

 И за да не бъда голословен, имам познат германец, женен за моя позната.

 Жив за оплакване е германеца - нито жилище, нито кола, само едни гащи на гъза си  :D. И като разговарях с него за жилище, много подробно ми обясни как стоят там нещата....

Та имам и познати в други западни страни, приятели западняци, кореняк западняци. Водили сме разговори кое как, защо на длъж и на шир, защото съм живял заедно с тях.....

И на какъв език разговаряхте? Те ли знаеха твоя език или ти техния?
Защото е публична тайна, че не владееш езиците без гугъл преводачката.  ;D

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #44 -: Септември 22, 2020, 07:17:37 am »
Plcsoft
Онзи човек дето разказваше за него по горе дет сте обядвали.
Абе ти замислял ли си се да не би пък да е бил Витан това.

Не знам, Радико! Не го питах как се казва! Да ти кажа честно не ща и да го знам. По-принцип стоя далеч от такива хора защото са добре дресирани манипулатори и изпитват истинска наслада от това да подчинят или унизяват някого само тогава се чустват величави! Отвратителни са, в тях няма никаква уравновесеност, никаква човещинка. >:( Толкова отвратително се държеше че след това собственичката три дена ни се извиняваше жената когато ни сервираше обяда. Явно доста навътре го е приела и сигурно силно го изживява!? :-[ Пък и се претеснява за клиентелата си! Което е нормално.