Автор Тема: Що е то ДС и има ли почва у нас...  (Прочетена 47200 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Що е то ДС и има ли почва у нас...
« -: Септември 20, 2020, 10:18:38 am »
Типичният българин е изгубил чувството за ред и дисциплина, па после се сърди, що у нас било така или иначе.
Може някоя нишка да кривне, но отваряйте нова тема бе хора?
И понеже все до гадните комунисти отивате, те аз ви отварям тема...
Юлияне горе долу си прав за взаимоотношенията между бившите служители на ДС обаче пропускаш нещо важно, тези колеги ги свързва не само колегиалната дружба, свързват ги и много тайни...
Ми то и йезуитският орден е бил разформиран и забранен даже още през 1773та  година и какво от това, да не би да е престанал да съществува.
A кажи си го де, много от ДС се вляха в масонските ложи, начиная с един от шефовете им - Ралчев. Но масонските ложи са друга структура с вече други цели - създаване на Световно правителство и един световен господар (наричат го още Антихрист)...

Та въпросните другари и майстори полуофициално съставляват 70% от бившите и настоящи български министри...
Стиска ли ви още да говорите за комунисти?!
По-неадекватните винаги са готови, но хайде, вихрете се в съответната тема, а е осир@йте всички теми подред.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #1 -: Септември 20, 2020, 10:35:10 am »
Нямате инерция още, еми давам ви я > за какво отговаряше още ДС:

ПЪТИЩАТА ПРЕДИ, СЛЕД ДЕВЕТИ И ДНЕС!
През 1939 г. в държавата има 40 км АСФАЛТИРАНИ пътища — ЧЕТИРИДЕСЕТ няма грешка — от сф со двореца врана от вн до Евксиноград. Да! Пълно е било с кални улици, а където не е имало кал, са били римски или турски пътища — светили са си с кандило.

Към настоящия момент, около 60 % от наличните магистрали, и близо 90 процента от наличните пътища, са наследство от социализма.

Те бяха построени, без еврофондове и без да се молим на никого за милостиня. За 30 години «демокрацията» без поддръжка и тях ги съсипаха!
Как Тодор Живков построи магистралите, без европари?
Проходът на Републиката — Хаинбоаз бе построен с доброволния труд на хиляди бригадири!
Широко се ползваха транспортни и трудови войски!
Няма нищо лошо тази практика да се възстанови. Добре е да припомним, че тя не е въведена от „комунистите“, а от Александър Стамболийски. Одобрена и прилагана е при всички „буржоазни“ и „царски“ правителства преди 9 септември. Отречена е едва при неолибералната атака над българското общество в последните години.
На първо място, при Живков, кражбата от общонародната собственост е явление с изключително слаби размери.
Отмъкнеш някой бордюр за вилата, някоя плочка, но в парите на народа е нямало как да се бръкне.
Няма един изпълнител и на всяка отсечка — подизпълнител. И зад всички не тичала веднага бригада по ремонтите. /Спомняте си АМ „Марица“, която десет дни след откриването й беше затворена за ремонт.
В момента е доста по-различно.
ЕС не може да озапти лапането на еврофондовете и си затваря очите.

Благовеста Миролюбова

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #2 -: Септември 20, 2020, 03:27:00 pm »
Не ми е интересна темата, но се дразня когато чета такива фрапиращи "неточности"
Първо защо посочваш като разделна годината 1939  а пишеш пътища преди и след девети? Какво особено се е случило септември 1939та.
Да не би да слагаш в един кюп построеното при Хитлер и при Сталин????
После
От къде ги измисли тия 60% магистрали.
Ако визираш времето преди 10ти ноември и от десети ДО СТЪПВАНЕТО ВЪВ ВЛАСТТА НА БОЙКО може и да си прав. Иначе преди десети ноември имаше магистрала до Пловдив 115 килиметра със десетина километра недовършено по средата "Троянови Врата" и магистрала от София до Ябланица пак недовършена от Правец до рсзклона за Роман. 80 километра. И имаше едно малко парче направено от Варна до малко след Девня. Май беше триисетина километра. Това като на 60% процента ли ти изглежда. Според мен без изобщо да го пресмятам ми иде като на около 25%  при това със дупки по средата. Във същност е неправилно да ползвам израза одването на Бойко на власт правилното е:
Преди и след началото на европейското финансиране.
А да преди 1939та не е имало асфалт защото масово се е ползвал за пътища паваж. Дори гордостта на София "жълтите павета" са от преди 39та година.  А се ми кажи ти че си по наясно с тези неща: к
Какво е построено между 39та и 45та
И случайно дали знаеш кога и от кого е построен пътя между Пирот и Ниш през дефилето на река Нишава? Със над 40 тунела.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #3 -: Септември 20, 2020, 05:14:24 pm »
Как Тодор Живков построи магистралите, без европари?
Проходът на Републиката — Хаинбоаз бе построен с доброволния труд на хиляди бригадири!
Широко се ползваха транспортни и трудови войски!
Няма нищо лошо тази практика да се възстанови.
Виждам че на теб мерака ти е да се възстановят и ленинските съботници - всички зарязват личните си проблеми, личните си имоти и отиват да копат канал между Панчарево и Павлово...
Що не тръгнеш по стария път през Витиня кат си такъв мераклия? Аз обикалям ежеседмично България и мога да ти кажа колко човека ползват Подбалканския път, който между другото е в много добро състояние. Ами ... никой - всички бягат по магистралата. Гадната магистрала с 30 км неравности... явно са мазохисти хората. Вкл. и бизнеса, който направи от полето край Пловдив огромна икономическа зона.

Идеята некомпетентни и неподготвени хора да извършват безплатно някаква работа ми мяза на нещо средно между робство и каторга... Само държава която приема гражданите си за стадо може да ги изкара да копаят с кирки и ръчни колички вместо да обложи същите граждани с данъци, с които да купи необходимата механизация или да плати на фирма притежаваща механизацията и умението да построи тази структура.
Представям си колко км метро щеше да има София сега ако се копаеше от бригадири с колички на съботници...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #4 -: Септември 20, 2020, 05:48:50 pm »
Това за метрото наистина ме изкефи.
А и между другото метрото започнаха да го копаят в далечната 1981ва година. Но нещо не се получи. Предполагам са пробвали точно с кирки и ръчни колички.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #5 -: Септември 20, 2020, 06:00:42 pm »
На първо място, при Живков, кражбата от общонародната собственост е явление с изключително слаби размери.
Отмъкнеш някой бордюр за вилата, някоя плочка, но в парите на народа е нямало как да се бръкне.
Леле ще ме скъсаш от смях, сигурно си живял в някое забутано село та нищо си не знаеш как се краде при комунизма. Крадеше се всеки както може, за работниците си прав ама що не кажеш за партийните секретари и министрите за тях или умишлено мълчиш или не знаеш. Още 1982г комунистите нещо бяха ядосали американците и тия вдигнаха огромен плакат в посолството на който бяха написали сметките на всички министри в чужди банки в милиони долари. И тогава комунистите прекопаха улицата от двете страни и не пускаха да се минава щот друго не можеха да направят та поне по малко хора да видят резила на най добрите и най честни комуняги.

hristo

  • Гост
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #6 -: Септември 20, 2020, 06:19:16 pm »
Американеца Джон работи в Америка и изкарва 300 долара за ден, а африканеца Джембе работи в Африка и изкарва 3 долара на ден. Може би си мислите, че Африканеца е мързелив, не се старае, скатава се и мързелува, затова има по-ниска производителнос на труда в Африка. И двамата обаче работят една и съща работа - копаят канали по 8 часа на ден, но американеца копае механизирано с багер, който е наследил от баща си и дядо си в Америка и тяхната фирма, а африканеца е работник на държавата си в Африка и копае с ръчна лопата, кирка и количка и Двамата работят 8 часа на ден цял месец, но американеца получава 300 долара на ден, а африканеца 100 пъти по малко само 3 долара. Къде е уловката. Аз още се чудя защо трябваше сами да си разрушим България, която съградихме до 1989г. https://www.youtube.com/watch?v=6UwoKemHSlk&list=PLOjyTEt8eWFcH7mfOvesK-ex9f7ha7Xq7 в девет епизода е показано какво са ни оставили бащите и дядовците, като голямо наследство, което беше окрадено и разрушено за да можем сега да работим ние, като африканци за по 10 долара на ден. Вместо сега на запад да им продаваме ние ПРАВЕЦ 64 https://www.youtube.com/watch?v=d3RiK09d7ro Историите ON AIR: Компютърът "Правец" – световна марка? 1989 на трето място в света след Япония и Сащ и Роботи от Берое и ДЗУ Стара Загора. Високотехнологични изделия, които лесно да се внедряват в производството. https://www.youtube.com/watch?v=CTYkAMJnvpA
« Последна редакция: Септември 20, 2020, 06:38:44 pm от hristo »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #7 -: Септември 20, 2020, 06:38:27 pm »
Много е просто бе Христо. Защото в тази държава която разрушихме работехме като африканците. Точно тази 1989 аз като висококвалифициран електротехник взимах по 90 долара на месец по реалния курс на долара. Обаче не можех да си ги купя тези долари. Със риск да вляза в затвора можех да си купя 45 долара със цялата си заплата.
Сега в момента... Не знам някой от познатите ми да  взима толкова малко. Пенсия да може би има и по малко. Но ако някой работи за толкова малко значи САМ СИ ГО Е ИЗБРАЛ.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #8 -: Септември 20, 2020, 06:38:46 pm »
hristo, то хубаво си им дал, но от американските технологии,
вкл. управление на колонии по-убаво нема!
Е па нема!

П.п. Някой ревеше, че светодиодът струвал 5 лева, макар аз да ги купувах по 2.
А брат'чеда дето ми носеше платки без пари, ако взема само танталовите кондензатори да сметна,
не знам какво число ще чини!

Крадеше се, но не от всеки. И се крадеше продукция.
Сега се крадат заводи и милиарди, от финансови врътки!
Милен Велчев като открадна от държавата 1,5 милиарда та какво?
Сороспиите му подарига един голям сребърен поднос с надписи....

Като споря с разни младоци (то не е функция, зависима от годините) им казвам:
- Разликата между мен и вас е, че аз съм живял в държава, а вие никога няма да живеете в такава.
Хубава-лоша, имаше държава.

Да илядите с това колониално управение, халал да ви е!!! *****

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #9 -: Септември 20, 2020, 06:42:11 pm »
Той гледа 90 долара, но не прави разлика в цените.
Още онези 90 долара сега трябва да ги умножиш минимум по 5 !! И стават 450$.
И в САЩ на онези долари, колко ти е струвал хляба в $ и колко в стотинки?

Постоянно за бананите реват, сега ги има колкото искаш, но все да ти отзад -
разбира се, ако да си поданик на колония и те устройва, барабар с геноцида на нацията.

Банани.... monkey see, monkey do - това ви е демокрацията днес!

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #10 -: Септември 20, 2020, 10:01:54 pm »
Само да не забравяме, че СССР, НРБ и още много други са официални колонии от 1944г. Още преди края на ВСВ. Така де, да се знае кой е победителя от войната, и от студената такава.
« Последна редакция: Септември 20, 2020, 10:18:45 pm от ndm »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #11 -: Септември 20, 2020, 10:08:46 pm »
Той гледа 90 долара, но не прави разлика в цените.
Още онези 90 долара сега трябва да ги умножиш минимум по 5 !! И стават 450$.
И в САЩ на онези долари, колко ти е струвал хляба в $ и колко в стотинки?

Постоянно за бананите реват, сега ги има колкото искаш, но все да ти отзад -
разбира се, ако да си поданик на колония и те устройва, барабар с геноцида на нацията.

Банани.... monkey see, monkey do - това ви е демокрацията днес!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #12 -: Септември 20, 2020, 10:58:48 pm »
Признаците за пълен национален суверенитет са 7 - по Николай Стариков.
Намерих набързо варианта с 5 (някои неща са слети и обобщени) - пак из книгите на Николай Стариков
(леко съкратен вариант):

1. Признание от международното общество на територията на страната; наличие на флаг, герб и химн.

2. Дипломатически суверенитет – възможност да се провежда независима международна политика. Да дружиш с когото счетеш за необходимо, да враждуваш с когото счетеш за необходимо... Да фраснеш по муцуната самонадеяния агресор, без да е важно, че това е демократично избран президент...

Дипломатите в своята дейност винаги оперират само с реални факти, а именно – с военна сила и силна икономика.

3. Военен суверенитет – възможност да отразиш агресора и обезпечиш безопасност за себе си и своите съюзници.

4. Икономически суверенитет – развитие на икономиката и производството, достатъчно за обезпечение със свои сили бъдещото развитие на страната.

Всичко? Не, не всичко. Има още и 5-ти суверенитет, и както показва нашата история, той се явява най-важният. С неговото отсъствие започва път в пропаста.

5. Културен суверенитет.

(Едно време всичко, което гледахме и слушахме по закон беше 75% българско! До 80-те години така си беше.
Културата вече преобладаващо е англо-саксонска -
начиная от лигльовците от телевизора, кончая с лигльовците в учебен час на училище...)

Едно време нямахме само дипломатически суверенитет, сега имаме само 1-вият...
(и той е под въпрос, но за него - нататък > сега да дадем форум на недебилите)
« Последна редакция: Септември 20, 2020, 11:27:47 pm от VITAN »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #13 -: Септември 20, 2020, 11:26:34 pm »
Забрави Спортния суверинитет - как славно падахме от когото трябва, напълно независими, по собствено желание.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #14 -: Септември 20, 2020, 11:32:37 pm »
Спорта по тАлавизора е за недебилите,
които като жабите, качвайки им температурата с 1 градус бавно бавно, да бъдат сварени.

Да има хляб и зрелища, да се занимават с глупости, и да не се занимават с такива ?-си, като национален суверенитет, геноцид над нацията и тям подобни.

Телевизор, чипс и биричка и 1/4 от мъжете дори и на улицата спорят кой как играл.
Играйкат си мъжете, живота е игра....
от която разбира се почти никой от тях не разбира, още по-малко от къде им иде дръвцето!