Автор Тема: Що е то ДС и има ли почва у нас...  (Прочетена 49141 пъти)

Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #120 -: Октомври 05, 2020, 11:26:06 am »
На EDM само лозунгите и плакатите са му комунистически :)
По снимките му всичко е прогнило западно - лодката, двигателя - мощен западен от най-новите, караваната, каляската не я е показал но едвали жигула ще изтегли такава каравана по скоро мощен джип нов модел. Начина му на живот също изцяло буржоазен. Но за балъците соца е велик :) :)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #121 -: Октомври 06, 2020, 01:26:46 am »
Начина му на живот също изцяло буржоазен. 
Да покаже снимка на другарката да видим дали е буржуазна арийка или пролетарска славянка!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 248
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #122 -: Октомври 06, 2020, 05:26:30 am »
Правилно.... Hulk, даже и номера на гащите да напише, да преценим и други неща!! Тъй де!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 637
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #123 -: Октомври 06, 2020, 09:05:00 am »
На EDM само лозунгите и плакатите са му комунистически :)
По снимките му всичко е прогнило западно - лодката, двигателя - мощен западен от най-новите, караваната, каляската не я е показал но едвали жигула ще изтегли такава каравана по скоро мощен джип нов модел. Начина му на живот също изцяло буржоазен. Но за балъците соца е велик :) :)

А'ве шушлек,  >:(

нали бях казал, че Интернет е място в което ще се залепи, като муха винарка всяка тъпа откачалка, която не е направила едно полезно нещо в живота си, само се оплаква и търси причината за неуспехите си я в извънземните, я в комунистите, навсякъде, но не и у себе си.

Първо прозира от тъпия ти пост завист. А завистта е основното препятствие за неуспех.
Къде го видя тоя мощен западен двигател от най-новите, а шушляк?
Къде го видя тоя буржуазен начин на живот в каравана?
Кой буржуа живе е в каравана, а шушляк?
В САЩ, която толкова харесвате, но никога не сте ходили /и няма и да отидете  :D/ в каравана живеят бедняците, дето нямат къща или квартира.
От къде ги фантазираш тия нови джипове и пр., да не би и да няма Лади джипове?
Чувал ли си за Лада Патриот и Нива?

Ама ей такива като тебе в тоя форум с лопата да ги ринеш, фантазьори, заблудени, нещастни и най-големия парадокс - най-обикновени арбайтери /мишки/, обаче забележете КАПИТАЛИСТИ!  ;D Може ли човек, който работи на една мизерна заплата с която само екзистира да е капиталист? - не, глупак е такъв.  :D Обикновено бедняка е с леви политически убеждения. Ей, докато ви дойде акъла, ако въобще дойде някога, той живота ще свърши ве.  ;D
Не седнал да завижда на робовладелеца си, че станал милионер от труда на ей такива шушляци кът него, седнал да завижда на човек който не познава и имал каравана.

Двигателят ми не е западен, а е източен. Произведен е в България от един милиционер от ДС и комунист  :D и за него е обидно да има западен, защото неговия комунистическия е мнооооого по-добър от всеки западен, който се продава на пазара.  :D

Безделник, я покажи ти нещо направено с твоя ум и труд?



Тия дето скимтяхте, че темата била помия, защо ве взимате участие в нея отново и отново, да не би да ви е интересна?
Ооо GMG, ооо GMG, нивото на септичната яма е критично, и периодически прелива!!

Михаил Кузмов
, ти който обичаш да си прикрит и лаконичен /да си от двата лагера, да седиш на два стола/, дай обяснение на горния си  пост, съпоставен с долния?

Правилно.... Hulk, даже и номера на гащите да напише, да преценим и други неща!! Тъй де!

Не мислиш ли, че са в диаметрално противоречие и това твоето си е чиста интрига?



Неактивен prp

  • Активен
  • **
  • Публикации: 208
    • Free Gary McKinnon
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #124 -: Октомври 06, 2020, 10:21:06 am »
А не завиждам хе хе само дето познавам доста такива хора и сте ми ясни смешно ми е на приказки първи комунисти а инче всико им е западно но "джоба им бил пълен" понеже благодарение на великата червена идея я разпространяват както дворни кучета лаят по минувачите с надеждата господаря им да им хвърли парче хляб.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 637
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #125 -: Октомври 06, 2020, 10:38:51 am »
А не завиждам хе хе само дето познавам доста такива хора и сте ми ясни смешно ми е на приказки първи комунисти а инче всико им е западно но "джоба им бил пълен" понеже благодарение на великата червена идея я разпространяват както дворни кучета лаят по минувачите с надеждата господаря им да им хвърли парче хляб.

Чудя се на себе си, как мога да обръщам внимание, да си губя времето с такива мишки, които в реалния живот дори не бих погледнал, само бих подминал, като крайпътно дърво.

Завистта, простотията, безделието, некадърщината ви е докарала до това дередже.
Такава мишка за толкова години не е показала едно нещо да е направила, защото е мързелива и некадърна, неука и неспособна.

Лапай мухите, нещастник...   :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #126 -: Октомври 06, 2020, 10:49:37 am »
Дори и в този раздел, малко незряло е да се нападате на личностна основа!
Да, различни възгледи, критерии, разлика в "ценностните системи"...но идеята на всеки дебат е да приемеш или обориш възгледите на опонента, не личностните му характеристики...

GMG

  • Гост
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #127 -: Октомври 06, 2020, 10:58:19 am »
   Добре си пренавил мотора, дай характеристики ако може.

Относно темата - има нарушения по точка 9 и 11 най-малкото.  ::)

Не си забравяй първия ник и какво означаваше, някои още го помним..  ;D


Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #128 -: Октомври 06, 2020, 11:35:39 am »
А не завиждам хе хе само дето познавам доста такива хора и сте ми ясни смешно ми е на приказки първи комунисти а инче всико им е западно но "джоба им бил пълен" понеже благодарение на великата червена идея я разпространяват както дворни кучета лаят по минувачите с надеждата господаря им да им хвърли парче хляб.

Преди години правих ел. инсталацията и управлението на едни силози към земеделска кооперация в която колеше и бесеше един върл комунист бесепар. ;D Стотинката на две цепеше горкият когато от него си трябва да даде, а когато ставаше въпрос за някой друг все виновни ги изкарваше. :) Или дет се вика - "вменяваш му вина и му ебаваш майката" - стар комунистически трик, че и нашта работа.... Та на една обедна почивка завъртя се г-н Председателя около нас и докато работим си хортувахме.
Помня точно думите му - ти знаеш ли вика аз от коя година съм член на партията?
Викам му - не!
Станах член на БКП на 3 март 1971 година и от тогава съм верен и предан на комунистическата идея. Никога не съм я предавал!!!
Викам му - ами добре, това е много похвално, значи си надежден кон впрегнат здраво в хамута на социал фашизма! 
Като се впрегна тоя ти ми председател половин час жупел и мълнии хвърчаха от очите му и един тон празни лозунги ни прочете за величието на комуно- социалистическата доктрина! Но забелязах че никой не искаше да го слуша а работниците насмешливо го гледаха и само цъкаха с език и вътрешно му се пресмиваха. Жив палячо си беше горкият!  ;D Но нали е председател мълчаха и явно наум му теглиха майните си. Но, както и да е!
Един ден този същият другар  който толкова милее за народната пара и неволя се изтърси на мегдана на кооперацията с чисто ново Ауди Кю 7. Слезе гордо от лъскавата лимузина и другарски потупа капака на джипа като бялата му коса се вееше от подухващият следобеден ветрец. Веднага около него се насъбраха работниците и започнаха едни честитки, едни поздравления за новата кооперативна предобивка, а аз и другите еладжии гледахме от една горна площадка на силоза сийра който се разиграваше. Работниците почтително му стискаха ръката и спокойно поздравяваха наежиният  и горд Председател.
По едно време от някъде се появи един член кооператор и също поздрави другаря като в момента на поздрава забелязах лека руменина в иначе спокойното лице на другаря Председател. Започна се оживен разговор около това дали е било нужно закупуването на Луксозен Председателски Джип при положение че Кооперацията е теглила голям кредит за машини, силози и саниране на Кооператива и мизерните заплати на кооператорите. Явно човека не беше доволен от покупката на Другаря и се опитваше да се аргументира с факти. Но, Председателя отсече:-
Аз съм този който решава, на мен общото събрание ми даде правомощията да управлявам, когато ти застанеш на моето място тогава ще казваш кое как да става.
Човека явно му кипна и му каза право в очите:-
А ти вика, като си толкова загрижен за хората и кооператива, защо не купи една Лада Нива в която да возиш  социалистическият си задник а, отиде и избра последен модел Джип и спонсорира прогнилият капитализъм!?!?
Та така, другарки и другари, господинчета и господарки...... жалка родна картинка! Изводите си ги направете сами! 
« Последна редакция: Октомври 06, 2020, 11:57:39 am от plcsoft »

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #129 -: Октомври 06, 2020, 11:49:40 am »
Преди години правих ел. инсталацията и управлението на едни силози към земеделска кооперация в която колеше и бесеше един върл комунист бесепар. Стотинката на две цепеше горкият когато от него си трябва да даде, а когато ставаше въпрос за някой друг все виновни ги изкарваше. :) Или дет се вика - "вменяваш му вина и му ебаваш майката" - стар комунистически трик, че и нашта работа.... Та на една обедна почивка завъртя се г-н Председателя около нас и докато работим си хортувахме.
Помня точно думите му - ти знаеш ли вика аз от коя година съм член на партията?
Викам му - не!
Станах член на БКП на 3 март 1971 година и от тогава съм верен и предан на комунистическата идея. Никога не съм я предавал!!!
Викам му - ами добре, това е много похвално, значи си надежден кон впрегнат здраво в хамута на социал фашизма! 
Като се впрегна тоя ти ми председател половин час жупел и мълнии хвърчаха от очите му и един тон празни лозунги ни прочете за величието на комуно- социалистическата доктрина! Но забелязах че никой не искаше да го слуша а работниците насмешливо го гледаха и само цъкаха с език и вътрешно му се пресмиваха. Жив палячо си беше горкият!  ;D Но нали е председател мълчаха и явно наум му теглиха майните си. Но, както и да е!
Един ден този същият другар  който толкова милее за народната пара и неволя се изтърси на мегдана на кооперацията с чисто ново Ауди Кю 7. Слезе гордо от лъскавата лимузина и другарски потупа капака на джипа като бялата му коса се вееше от подухващият следобеден ветрец. Веднага около него се насъбраха работниците и започнаха едни честитки, едни поздравления за новата кооперативна предобивка, а аз и другите еладжии гледахме от една горна площадка на силоза сийра който се разиграваше. Работниците почтително му стискаха ръката и спокойно поздравяваха наежиният  и горд Председател.
По едно време от някъде се появи един член кооператор и също поздрави другаря като в момента на поздрава забелязах лека руменина в иначе спокойното лице на другаря Председател. Започна се оживен разговор около това дали е било нужно закупуването на Луксозен Председателски Джип при положение че Кооперацията е теглила голям кредит за машини, силози и саниране на Кооператива и мизерните заплати на кооператорите. Явно човека не беше доволен от покупката на Другаря и се опитваше да се аргументира с факти. Но, Председателя отсече:-
Аз съм този който решава, на мен общото събрание ми даде правомощията да управлявам, когато ти застанеш на моето място тогава ще казваш кое как да става.
Човека явно му кипна и му каза право в очите:-
А ти вика, като си толкова загрижен за хората и кооператива, защо не купи една Лада Нива в която да возиш  социалистическият си задник а, отиде и избра последен модел Джип и спонсорира прогнилият капитализъм!?!?
Та така, другарки и другари, господинчета и господари...... жалка родна картинка! Изводите си ги направете сами!

По времето на соца, комшията караше най новият модел на лада, а първият секретар на партията в града ни, караше москвич. Но комунизма си остава утопия, до момента когато извънземни ще се намесят и генетически ще променят гънките на човешкият мозък ;D

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #130 -: Октомври 06, 2020, 11:57:08 am »
plcsoft сомо, не спомена че той е действал по капиталистически, в капиталистическо време. Преди 35 години едва ли би могъл да стори това.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #131 -: Октомври 06, 2020, 12:00:33 pm »
plcsoft сомо, не спомена че той е действал по капиталистически, в капиталистическо време. Преди 35 години едва ли би могъл да стори това.

Но нали е велик радетел на социалистическите цености! Те къде останаха!?!? 
Или всичко е камуфлаж, бате! Дет, викаше един мой стар колега!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 618
  • Невежеството ражда химери...
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #132 -: Октомври 06, 2020, 12:07:10 pm »
Никой не отрича, че имаше унилкално тъпи парчета демагози партийци. Но фактите са следните:

- Бяхме една от най-богатите социалистически държави.
- Сега сме най-бедните в ЕС.

Древните са рекли: когато фактите говорят и боговете мълчат...

GMG

  • Гост
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #133 -: Октомври 06, 2020, 12:10:43 pm »
.... член на БКП на 3 март 1971 година ...... с чисто ново Ауди Кю 7.....
   @plcsoft, нещо не са връзва  ;)
я тоже карам Q7, но виж годината на производство!
Тоя Ваш председател на текейСЕто прераждал ли се е?  ;D

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Що е то ДС и има ли почва у нас...
« Отговор #134 -: Октомври 06, 2020, 12:31:41 pm »
   @plcsoft, нещо не са връзва  ;)
я тоже карам Q7, но виж годината на производство!
Тоя Ваш председател на текейСЕто прераждал ли се е?  ;D


Случката се разиграва 2012 година лятото, тогава да е бил 62 -63 годишен а може и на 70 години да е бил човека. Не му запомних годините, или не ги е казвал.........
А да, сега загрях! Грешката е моя - Кю 5! :) :)