Животът- начин на употреба! > Политика, религии, себеосъзнаване

Що е то ДС и има ли почва у нас...

(1/41) > >>

VITAN:
Типичният българин е изгубил чувството за ред и дисциплина, па после се сърди, що у нас било така или иначе.
Може някоя нишка да кривне, но отваряйте нова тема бе хора?
И понеже все до гадните комунисти отивате, те аз ви отварям тема...

--- Цитат на: Радико в Септември 20, 2020, 08:15:36 am ---Юлияне горе долу си прав за взаимоотношенията между бившите служители на ДС обаче пропускаш нещо важно, тези колеги ги свързва не само колегиалната дружба, свързват ги и много тайни...
Ми то и йезуитският орден е бил разформиран и забранен даже още през 1773та  година и какво от това, да не би да е престанал да съществува.
--- Край на цитат ---
A кажи си го де, много от ДС се вляха в масонските ложи, начиная с един от шефовете им - Ралчев. Но масонските ложи са друга структура с вече други цели - създаване на Световно правителство и един световен господар (наричат го още Антихрист)...

Та въпросните другари и майстори полуофициално съставляват 70% от бившите и настоящи български министри...
Стиска ли ви още да говорите за комунисти?!
По-неадекватните винаги са готови, но хайде, вихрете се в съответната тема, а е осир@йте всички теми подред.

VITAN:
Нямате инерция още, еми давам ви я > за какво отговаряше още ДС:

ПЪТИЩАТА ПРЕДИ, СЛЕД ДЕВЕТИ И ДНЕС!
През 1939 г. в държавата има 40 км АСФАЛТИРАНИ пътища — ЧЕТИРИДЕСЕТ няма грешка — от сф со двореца врана от вн до Евксиноград. Да! Пълно е било с кални улици, а където не е имало кал, са били римски или турски пътища — светили са си с кандило.

Към настоящия момент, около 60 % от наличните магистрали, и близо 90 процента от наличните пътища, са наследство от социализма.

Те бяха построени, без еврофондове и без да се молим на никого за милостиня. За 30 години «демокрацията» без поддръжка и тях ги съсипаха!
Как Тодор Живков построи магистралите, без европари?
Проходът на Републиката — Хаинбоаз бе построен с доброволния труд на хиляди бригадири!
Широко се ползваха транспортни и трудови войски!
Няма нищо лошо тази практика да се възстанови. Добре е да припомним, че тя не е въведена от „комунистите“, а от Александър Стамболийски. Одобрена и прилагана е при всички „буржоазни“ и „царски“ правителства преди 9 септември. Отречена е едва при неолибералната атака над българското общество в последните години.
На първо място, при Живков, кражбата от общонародната собственост е явление с изключително слаби размери.
Отмъкнеш някой бордюр за вилата, някоя плочка, но в парите на народа е нямало как да се бръкне.
Няма един изпълнител и на всяка отсечка — подизпълнител. И зад всички не тичала веднага бригада по ремонтите. /Спомняте си АМ „Марица“, която десет дни след откриването й беше затворена за ремонт.
В момента е доста по-различно.
ЕС не може да озапти лапането на еврофондовете и си затваря очите.

Благовеста Миролюбова

Радико:
Не ми е интересна темата, но се дразня когато чета такива фрапиращи "неточности"
Първо защо посочваш като разделна годината 1939  а пишеш пътища преди и след девети? Какво особено се е случило септември 1939та.
Да не би да слагаш в един кюп построеното при Хитлер и при Сталин????
После
От къде ги измисли тия 60% магистрали.
Ако визираш времето преди 10ти ноември и от десети ДО СТЪПВАНЕТО ВЪВ ВЛАСТТА НА БОЙКО може и да си прав. Иначе преди десети ноември имаше магистрала до Пловдив 115 килиметра със десетина километра недовършено по средата "Троянови Врата" и магистрала от София до Ябланица пак недовършена от Правец до рсзклона за Роман. 80 километра. И имаше едно малко парче направено от Варна до малко след Девня. Май беше триисетина километра. Това като на 60% процента ли ти изглежда. Според мен без изобщо да го пресмятам ми иде като на около 25%  при това със дупки по средата. Във същност е неправилно да ползвам израза одването на Бойко на власт правилното е:
Преди и след началото на европейското финансиране.
А да преди 1939та не е имало асфалт защото масово се е ползвал за пътища паваж. Дори гордостта на София "жълтите павета" са от преди 39та година.  А се ми кажи ти че си по наясно с тези неща: к
Какво е построено между 39та и 45та
И случайно дали знаеш кога и от кого е построен пътя между Пирот и Ниш през дефилето на река Нишава? Със над 40 тунела.

juliang:

--- Цитат на: VITAN в Септември 20, 2020, 10:35:10 am ---Как Тодор Живков построи магистралите, без европари?
Проходът на Републиката — Хаинбоаз бе построен с доброволния труд на хиляди бригадири!
Широко се ползваха транспортни и трудови войски!
Няма нищо лошо тази практика да се възстанови.

--- Край на цитат ---
Виждам че на теб мерака ти е да се възстановят и ленинските съботници - всички зарязват личните си проблеми, личните си имоти и отиват да копат канал между Панчарево и Павлово...
Що не тръгнеш по стария път през Витиня кат си такъв мераклия? Аз обикалям ежеседмично България и мога да ти кажа колко човека ползват Подбалканския път, който между другото е в много добро състояние. Ами ... никой - всички бягат по магистралата. Гадната магистрала с 30 км неравности... явно са мазохисти хората. Вкл. и бизнеса, който направи от полето край Пловдив огромна икономическа зона.

Идеята некомпетентни и неподготвени хора да извършват безплатно някаква работа ми мяза на нещо средно между робство и каторга... Само държава която приема гражданите си за стадо може да ги изкара да копаят с кирки и ръчни колички вместо да обложи същите граждани с данъци, с които да купи необходимата механизация или да плати на фирма притежаваща механизацията и умението да построи тази структура.
Представям си колко км метро щеше да има София сега ако се копаеше от бригадири с колички на съботници...

Радико:
Това за метрото наистина ме изкефи.
А и между другото метрото започнаха да го копаят в далечната 1981ва година. Но нещо не се получи. Предполагам са пробвали точно с кирки и ръчни колички.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия