Автор Тема: Фундаментални грешки на съвременната наука  (Прочетена 48047 пъти)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #105 -: Май 23, 2021, 07:45:13 pm »
Думата "Бог" в еврейският оригинал намеква за множественост, а думата "небе" е същата, която по- късно в Библията се превежда като небеса. Нещо неясно? https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BB%D0%BE%D1%85%D0%B8%D0%BC

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #106 -: Май 23, 2021, 08:01:24 pm »
Та на въпроса- защо спирала като всичко веществено(слънца, планети, системи) се върти около центъра на галактиката, не под формата на водовъртеж (ние не падаме към центъра на галактиката, а се въртим около центъра на галактиката подобно на астероидния пояс около слънцето само че по- бавно). Защо ако върнем времето ще установим, че тези спирали са били прави линии излизащи от центъра на галактиката преди около 7-8 000 години? Между другото, не еврейския, а БЪЛГАРСКИЯ календар започва да брои от тогава!!! ;) https://thebulgariantimes.com/%D0%A7%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B0-7526-%D0%B3-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%B4-%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%8F-%D0%BA%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B0/

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #107 -: Май 23, 2021, 08:46:10 pm »
За Библията всички знаем, но ето го и българският календар правилно представен: https://www.youtube.com/watch?v=uGX0r6q1A_Y&t=2s

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #108 -: Май 23, 2021, 09:03:57 pm »
Светльо заеби тия глупости нещата са много много по различни в действителност. Всичко това са  изкушения за народа много народи"не баш всички" но много са тласнати като нас по наклона на горсостта. Истината е друга. Ние сме взели календара си от същите тия "не казвам хора"  от които са го взели и Майте и индиици и китайци. И кой друг намериш.  Това са тия дето са оставили грандиозни следи по целия свят.  Обаче това се отрича неистово от едни други хора. Ако знаеме тива което знаят отричащите ще ни стане ясно защо така неистово отричат толкова много неща е тия примерно за които съм почнал тази тема. Да не си мислите, че всичко това са грешки. Не всичко това са целенасочени нагли ЛЪЖИ... Тия хора много добре знаят за кво иде реч, обаче умишлено твърдят обратното. И забележи хвърлят милиарди за да дезинформират масите.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #109 -: Май 23, 2021, 09:11:30 pm »
Да се поклоним пред месията - може и по мастичка да го почерпим - та да ни открие светлината!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #110 -: Май 23, 2021, 09:19:51 pm »
Вземи първо си изясни кво се случва с трудовете на твоят месия които ти така безскруполно развенча за няма и три поста пък после се подигравай на другите Юда, предателю такъв.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #111 -: Май 23, 2021, 09:30:20 pm »
 ;D

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #112 -: Май 23, 2021, 11:07:56 pm »
Светльо заеби тия глупости нещата са много много по различни в действителност. Всичко това са  изкушения за народа много народи"не баш всички" но много са тласнати като нас по наклона на горсостта. Истината е друга. Ние сме взели календара си от същите тия "не казвам хора"  от които са го взели и Майте и индиици и китайци. И кой друг намериш.  Това са тия дето са оставили грандиозни следи по целия свят.  Обаче това се отрича неистово от едни други хора. Ако знаеме тива което знаят отричащите ще ни стане ясно защо така неистово отричат толкова много неща е тия примерно за които съм почнал тази тема. Да не си мислите, че всичко това са грешки. Не всичко това са целенасочени нагли ЛЪЖИ... Тия хора много добре знаят за кво иде реч, обаче умишлено твърдят обратното. И забележи хвърлят милиарди за да дезинформират масите.
А тези дето ми казваш откъде са? И най- вече как са възникнали?

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #113 -: Май 23, 2021, 11:09:31 pm »
Щото за мен е важно да видя преди всичко очевидното, което е пред очите ми и после да мисля колко далеч виждам и дали ми са ясни детайлите.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #114 -: Май 23, 2021, 11:24:44 pm »
Очевидното съм му публикувал снимки в този форум нямолко пъти.  Мой снимки на които ме има и мен и такив които аз съм заснел
Там ствсем очевидно се вижда за какво иде реч. Обаче и това се интерпретира най нагло абсолютно лъжливо точно по същият начин по който се интерпретира и резултара от експеримента който обсъждахме тук малко по нагоре. И за който Монтанар по своя воля без да го принуждавам или убеждавам заяви, че е недействителен.
 

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #115 -: Май 23, 2021, 11:29:15 pm »
Радико - ако го повториш една лъжа достатъчно пъти става истина - нали? :)
Не ме предизвиквай за пореден пъд да ти набия канчето.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #116 -: Май 23, 2021, 11:38:14 pm »
Би могъл да го направиш единствено със личностни нападки не и със логически доводи.
За твое съжаление просто не съществуват такива във полза на твоята кауза. Съжалявам но очевидно е време да преосмислиш вярванията си. Нищо няма да загубиш от това само ще почнеш да мислиш по добре.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #117 -: Май 23, 2021, 11:41:38 pm »
Ех Радико, Радико ..... не можеш да го преживееш ......
За последен път те предупреждавам да си седнеш на ташаците - не ти трябва да се къшмериш допълнително - достатъчно си се осрал.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #118 -: Май 24, 2021, 12:04:16 am »
Абре, у тоо сайт сите си хортувате в стил
-Колко е часа?
-Пет метра!
На плоскоземеца Майнд зададох въпрос- ич не ме отрази, но пък ми даде отговор на негови си въпроси. Сега тук задавам въпрос и бам! Дежа вю. ;D ;D ;D

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Фундаментални грешки на съвременната наука
« Отговор #119 -: Май 24, 2021, 08:54:12 am »
Абре, у тоо сайт сите си хортувате в стил
-Колко е часа?
-Пет метра!
На плоскоземеца Майнд зададох въпрос- ич не ме отрази, но пък ми даде отговор на негови си въпроси. Сега тук задавам въпрос и бам! Дежа вю. ;D ;D ;D
Нали ти отговорих бе Светльо. Ето още веднъж:
Питай дизайнере на вселената защо е решил така. Иначе ти май и сам си отговори на въпроса:
Ако едно въртящо се тяло се взриви парчетиите ще се разлетят радиално но и ще продължат да се въртят при което се образуват въпросните спирали. Лично за мен този отговор въобще не е издържан. Защото когато се опиташ да го повториш в умален мащаб се получава друго. Примерно като гледаш искрите на флекса. А законите на механиката са еднакви без значение мащаба. Остава само другия отговор "дизайнера"