Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Фундаментални грешки на съвременната наука

(1/37) > >>

Радико:
Тук в тази тема мисля да посочвам "надявам се не само аз" грешките в научната парадигма повлияли и продължаващи да влияят на множество концепции.
Примерно:
Науката приема, че в земните недра има гигантски железен магнит който поражда земното магнитно поле. Това е невъзможно поради високата температура и наличието на фазов преход от втори род "Точка на Кюри" над която точка желязото няма магнитни свойства.
Другата фундаментална грешка за сега:
Астероидния пояс е материал за образуване на планета която не е успяла да се образува.

VITAN:

--- Цитат на: Радико в Септември 10, 2020, 08:17:08 pm ---Астероидния пояс е материал за образуване на планета която не е успяла да се образува.
--- Край на цитат ---
Какво общо и с кое общо?
Луната, Марс, Венера и Земята са различни по състав....

Радико:

--- Цитат на: VITAN в Септември 10, 2020, 08:29:59 pm ---Какво общо и с кое общо?
Луната, Марс, Венера и Земята са различни по състав....

--- Край на цитат ---
Защо трябва да е общо с нещо никъде не съм казал за нещо общо с тях. Само съм цитирал научна концепция която съвсем явно е погрешна.

juliang:

--- Цитат на: Радико в Септември 10, 2020, 08:17:08 pm ---Науката приема, че в земните недра има гигантски железен магнит който поражда земното магнитно поле. Това е невъзможно поради високата температура и наличието на фазов преход от втори род "Точка на Кюри" над която точка желязото няма магнитни свойства.

--- Край на цитат ---

A ако е електромагнит?


--- Цитат на: Радико в Септември 10, 2020, 08:17:08 pm ---Астероидния пояс е материал за образуване на планета която не е успяла да се образува.

--- Край на цитат ---
По-скоро са парчета от нещо, дето не се е дообразувало и някакъв катаклизъм го е разпарчетосал. Или са части от няколко неща, дет са се сблъскали и вече нямат достатъчно маса за да се слепят отново.
Някак си е нереално първите 4 планети да са сблъскани в 200 млн км, и след това да има пауза от 600 млн км  до следващата планета...

технократ:
Радико, не съм чувал или чел, че астероидният пояс е мястото в което се образуват планетите от слънчевата система. Ти откъде имаш такава информация.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия