Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Състав на земното ядро

<< < (15/40) > >>

VITAN:
Хайде да вдигнем мизата  8)

"Една от най-характерните черти на Уран е наклонът на неговата ос на въртене от почти 90 градуса. Вследствие на това в дадени части от нейната орбита един от полюсите е обърнат директно към Слънцето, докато другият остава в постоянна сянка."

Защо Уран "се цепи от колектива" планети в Слънчевата система и се върти "на кестерме".  8)

технократ:

--- Цитат ---Много по интересно е баланса на енергията. Колко енергия губи Земята и колко получава Луната при взаимодействието си една с друга?
--- Край на цитат ---
Луната се отдалечава от земята всяка година с по два сантиметра. Това е така заради взаимодействието на лунната гравитация със земният момент на импулса. Земята се забавя своето околоосно движение за сметка на луният момент. След много дълъг период, луната все пак ще се отдалечи много от земята, може дори да напусне нейната хватка. Земното денонощие пък ще трае повече. Ама всичко е сметнато в много хвърчащ начин, никой астроном не е казал прогноза какво ще стане със системата земя-луна след милион години. Освен това, огънят в земното ядро от какво се предизвиква, ядрен разпад, земята я датират на близо 4 милиарда години, е това ядрено гориво се изчерпва, нали, пък ядрото не е установено да истива, все си е топло, и все си има вулканична дейност по земята. Всичко във вселената транзитира по някакъв начин енергията на вселената, така че ЗЗЕ не се нарушава.

epwpixieq-1:

--- Цитат на: Bat_Vanko в Август 30, 2020, 08:25:16 pm ---Много по интересно е баланса на енергията. Колко енергия губи Земята и колко получава Луната при взаимодействието си една с друга? Колко енергия е необходима за повдигането на водата при прилив?

--- Край на цитат ---
Прочитането ня тази статия на Тесла (от 1919г.) ще ви е от голяма помощ: https://teslauniverse.com/nikola-tesla/articles/moons-rotation

Дискутирали сме отношението на динамиката Земя - Луна ( тук: https://mazeto.net/index.php/topic,9693.msg77732.html#msg77732 ), въпреки че не сме навлизали в енергииния баланс.

Bat_Vanko:
Кинетична енергия на въртящо се тяло: Ек = J.w2 /2 ; където:
J = 2.m.R2/5 - инерционен момент на сфера (kg.m2) : http://fizika.bivaood.com/mehanika/dinamikatialo/full/11.htm
w - ъглова скорост на въртене (rad/sec)
m = 5,97.1024 kg - маса на Земята
R = 6,37.106 m - радиус на Земята
Според науката преди 1.5 млрд години на Земята един ден е имал продължителност 18 часа, което означава пи/2 rad/денонощие промяна спрямо сега. Промяната на ъгловата скорост w= 3,14/(2.(1,5.109)(години).365(дни).24(часа).3600(сек)) = 3,3.10-17 rad/sec
Инерционният момент на хомогенно тяло (по добрият вариант спрямо маса концентрирана в центъра):
J = 9,7.1037 kg.m2
Загубата на енергията на въртящата се сфера се получава:
Ек = 52,8 kW всяка секунда

VITAN:
To хубаво, но

--- Цитат на: Bat_Vanko в Август 30, 2020, 10:28:43 pm ---Според науката преди 1.5 млрд години на Земята...
--- Край на цитат ---
... науката няма никакъв инструментариум за датиране на неща над 8000 години.
И то при супер изгодни за датировката условия.
Другото е от лукаваго или от неграмотност на пишещите и разпространяващите...

Нищо лично, само за протокола.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия