Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити

Състав на земното ядро

<< < (2/40) > >>

VITAN:
Йоносферата е заредена положително от потоците космическа енергия.
Земята съответно - отрицателно.
Обаче Земята се върти.
И според мен никак не е задължително магнитното поле да се прави от ядрото.
Желязото в земната кора не може ли да свърши тази работа? А и не само желязото е магнитен метал.

И никой също не може да гарантира къде каква температура има... последното само за протокола (не е важно).

Радико:
Бат Ванко за да добие човек представа от какво е направена земята трябва да разгледа състава на астероидния пояс. Подобието ще да е 70 - 80 %

Радико:

--- Цитат на: VITAN в Август 25, 2020, 09:41:19 pm ---Йоносферата е заредена положително от потоците космическа енергия.
Земята съответно - отрицателно.
Обаче Земята се върти.
И според мен никак не е задължително магнитното поле да се прави от ядрото.
Желязото в земната кора не може ли да свърши тази работа? А и не само желязото е магнитен метал.

И никой също не може да гарантира къде каква температура има... последното само за протокола (не е важно).

--- Край на цитат ---
Ами желязото от земната кора не може да свърши тая работа по простата причина, че няма сила която така да организира полетата на всички парчета магнетит и други такива железни руди, че да направят един общ магнит. Желязото в кората е отговорно за така наречените магнитни аномалии. Такива като при остров Болшевик, са не знам как се казваше вече.
А за температурата в ядрото, мисля че е безсмислено да говориме. Питай руснаците дето копаха сондажа.

Bat_Vanko:
Желязото и никела са набедени за съставляващи земното ядро по причината че са тежки. Но според мен те образуват сфера около ядрото (онази течната) а вътрешната част (която се явява истинското едро) е от много по леки материали.

Радико:

--- Цитат на: Bat_Vanko в Август 25, 2020, 10:09:25 pm ---Желязото и никела са набедени за съставляващи земното ядро по причината че са тежки. Но според мен те образуват сфера около ядрото (онази течната) а вътрешната част (която се явява истинското едро) е от много по леки материали.

--- Край на цитат ---
Колко по леки нещо като тия от които е съставена Психея ли???

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия