Алтернативни енергоизточници > Теории, хипотези, физични опити
Състав на земното ядро
montanar:
Ако си жълтък съмнявам се ;D
Bat_Vanko:
juliang това налягане действа еднакво както на тежкото желязо, така и на лекият силиций. В центъра на Земята липсва и теглото което да ги сепарира. А сега излизайки от центъра към външността теглото на желязото нараства по бързо от това на скалите и те логично ще изплуват но навътре към по малката гравитация. Към това трябва да се добави и ефекта от центробежните сили около центъра на общата ротация. Това е обяснението на течното и твърдото ядро - от различни материали са.
montanar:
Колко трее да си тъп за да не схванеш това ?!
--- Цитат ---Да си представим за момент че сме в зентъра на земята и опитаме да изследваме какви сили действат яърху нас .....
Да гравитацията е нулирана.
Но не и налягането.което всъщност е огромно и поради тая причина всичко което е по-неплътно елементарно изплува и бива изместено от по-плътното. Архимедовия захон важи за всичко принципно......
Има само едно условие при което може да бъде пренебрегнато това положение, а то е наличие на достатъчни центробежни сили - но едното е че скоростта на въртене на земята е крайно недостатъчна за да се вземе предвид такъв фактор а другото е че в центъра на земята тия центробежни сили са хептем нищожни.
--- Край на цитат ---
Или това !?!
--- Цитат ---Щото имама следното положение .... имаме атоми с различна маса - те започват да взаимодействат гравитационно чрез масата си - щото знаем чемасата определя количеството гравитационна сила - следователно най тежкия атом има най голям шанс да привлече и групира около себеси по-леки атоми - както и по-тежките атоми се групират по-успешно щото елементарно се дърпат по-силно .
--- Край на цитат ---
juliang:
--- Цитат на: Bat_Vanko в Септември 09, 2020, 01:29:55 pm ---juliang това налягане действа еднакво както на тежкото желязо, така и на лекият силиций. В центъра на Земята липсва и теглото което да ги сепарира. А сега излизайки от центъра към външността теглото на желязото нараства по бързо от това на скалите и те логично ще изплуват но навътре към по малката гравитация. Към това трябва да се добави и ефекта от центробежните сили около центъра на общата ротация. Това е обяснението на течното и твърдото ядро - от различни материали са.
--- Край на цитат ---
Точно обратното - тежките метали потъват надолу.
Разбери го - точно в самия център има безтегловност, но само на 1 см настрани това вече не е вярно.
Радико:
--- Цитат --- Колко трее да си тъп за да не схванеш това ?!
--- Край на цитат ---
По закона на архимед по тежките вещества изтласкват по леките в посока към по малката гравитация. Това значи, че по леките метали и НАЙ ВАЖНОТО ГАЗОВЕТЕ които са в близост до центъра на земята ще бъдат изтласкани в посока към по слабата гравитация. Сиреч към нулевата гравитация в центъра.
Мисля, че не е достатъчно да си тъп за да не разбереш това. И най тъпия би го разбрал. Само тотално зомбиран ум не може да го разбере защито му е вграден софтуерн файърлоу за такива неща та не очаквам Монтанар да го разбере, Юлиян, може би. Монтанар обаче само ако четенето на това съвпадне със случаен срив на стената имплементирана в съзнанието му.
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия