Справочници, схемотехника, теория > CNC машини

РоБоТиТе

<< < (2/15) > >>

Номак:
ИИ е опасност казва Мъск и много други учени..
За кой са опасни,беш ли маамуу,но тез куки ако им инсталират квантови комп. някой че го отнесе..

plcsoft:

--- Цитат на: Номак в Август 07, 2020, 11:10:47 pm ---ИИ е опасност казва Мъск и много други учени..
За кой са опасни,беш ли маамуу,но тез куки ако им инсталират квантови комп. някой че го отнесе..

--- Край на цитат ---

Не се притеснявайте от това!
До сегашният ми инженерен опит показва че, с повишаване на роботизацията и компютъризацията по-тези географски ширини води неминуемо до нарастване на производителността на труда, пропорционално нараства и робството над човешкият мат`риал!!! А не обратното, както ни учиха едно време по-марксизъм и ленинизъм!!! Нали тогава имаше лозунг "чрез компютаризация и роботизация към по-светло бъдеще, повече свободно време за хората и по-Добър живот" ДА ама НЕ!!! В сегашното реалити е точно обратното, поне по-моят скромен 30 годишен опит! Колкото повече се роботизира и индустриализира толкова повече нараснаха нормите на работниците и натоварването на подържащият персонал, а заплатата която им се дава, е колкото да не умат от глад и да преживяват от месец за месец! И не само те, това е положението на цялото народонаселение на планетата! Просто се превърщаме в роби до гроб на "неорганичната елолюция"!!! Това е моята тъжна и плачевна констатация върху Живота който сме си създали като "каймак на човечеството"! :D Не знам! Може би другите са, по-добре! Но, едва ли! 

Относно Куката в завода имаме три броя и мога да кажа че са много добри. Може би най-доброто от европейкото производство на роботи. От около три години ги използваме и за сега се държат перфектно. Единственно програмите се модифицират! Но, пък живият човешки мат`триал изнемогва до припадък!  >:( >:(

VITAN:

--- Цитат на: Номак в Август 07, 2020, 11:10:47 pm ---ИИ е опасност казва Мъск и много други учени..
За кой са опасни,беш ли маамуу,но тез куки ако им инсталират квантови комп. някой че го отнесе..
--- Край на цитат ---
Разпознава свой-чужд и го зачиства за секунда.
-
https://www.youtube.com/v/tDQM8fFm9y8

Радико:
И при роботите както при всичко друго се наблюдава някаква хаотичност в развитието. В случая:
Липсва междинното звено между тези Кукита и Бостън Дайнамик. "мисля че така се изписват на български" едните могат да работят, но не могат да мислят, другите пък обратното. И проблема май е инжинерно-образователен. Тия които знаят как да направят читави роботи хал хабер си нямат  къде могат да ги приложат и обратното.

juliang:

--- Цитат на: VITAN в Август 08, 2020, 08:12:45 am ---Разпознава свой-чужд и го зачиства за секунда.

--- Край на цитат ---
Сам се сещаш, че това на практика няма как да стане. Дори и човек трудно ще вземе правилното решение дали даден обект е опасност или не.
Какво решение ще вземе този робот като пред него стои селянин с лопата? Дете с пушка-играчка?
Как ще разпознае като "враг" един такъв противник:


П.С. Преди месец си купих нов телефон, който поддържа опция за отключване с разпознаване на лица. Еми ... софтуера е от 2020-та година и не може да се справи с това, че си обръснах брадата (а аз имах брада под 1 см). Не говорим за това, че не ме разпознава с шапка, с очила, дори с цигара в устата.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия