Справочници, схемотехника, теория > CNC машини

Метален тримерен печат.

<< < (2/4) > >>

montanar:
Основният проблем при всички системи от тоя сорт не е нищо от коментираните до сега а е термичните деформации които при такива сериозни температури са значителни ...
Единствения начин за който се сещам аз е максимално термостатиране на целия изработван детайл което грам не е проста задача - а по конкретно ....
Нужно е ако процеса на формиране на детайла се случва например при 1100 градуса останалата част от детайла да е с не много по-ниска температура + залагане на въпросните темп.разширения в самият модел (като това не решава напълно проблема но в по-голямата му част...
Ако някой се сеща за алтренативен начин за борба с въпросния проблем и сподели би било от полза.

VITAN:
Процеса да става в индукционна пещ (ай пак ограничения), нагрят тигел (пак).
Има обаче нещо друго.

Детайла ще връща топлина и газове срещу лазера.
И тук е заровено кучето.

Як вентилатор - още 1 ограничение и неравномерност на температурата....

Кое си требе, оно си го сака - ще не караш по царският път?
Българин като е измислил леенето с противоналягане та какво? Къде се използва?

ndm:

--- Цитат на: VITAN в Юли 20, 2020, 05:13:42 pm ---Българин като е измислил леенето с противоналягане та какво? Къде се използва?

--- Край на цитат ---
Е как къде, в пивоваренето без него за къде?


--- Цитат на: montanar в Юли 20, 2020, 02:13:34 pm ---Ясно ми е че е голяма тая лъжица но тукувиж някой с голяма уста ползва идеята ....

--- Край на цитат ---
Ти остави друго ами тоя с голямата уста и глътката навярно му е голяма, ща глътне цял, ся когато СЕ облекчава ти ще кажеш.

VITAN:

--- Цитат на: ndm в Юли 20, 2020, 05:33:42 pm ---Е как къде, в пивоваренето без него за къде?
--- Край на цитат ---
Въ, т'ва съм го пропуснал.
При наливане на светло в бурета?
При варене на тъмно с повече карамел - удържаме захарта?
Или как?  :D

lda_has:
montanar това което предлагаш съм го работил през 1985 година в продължение на 3 месеца. Разликата е, че няма лазер, а ацетиленова горелка и се ползва за напластяване като започнеш от месинг, бронз, мед, желязо, чугун, високо въглеродни стомани, дори и чугун напластен с бронз и всичко с всичко. Така се възстановяват лагерните на колянови валове на големи двигатели, големи валове, оси и много други неща. Напластявал съм напластявал големи цилиндрични корпуси на цигарени машини с диаметър 680 мм. от чугун на които няма как да се изработи втулка например. Първо ги напластявахме с чугунени прашинки но от нагряването се получи голяма твърдост и не позволяваше да се обработват за постигане на точност от 0,04-06 мм., а и трудно се докарваше клас на грапавост. След първите проби минахме напластяване с стопени месингови частици и работата заспа. Ходех във филиала на института по заваряване в Стара Загора там имаха тава линия.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия