Автор Тема: Ново увеличение на тока от джулая, честито!  (Прочетена 32155 пъти)

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #60 -: Юли 10, 2020, 08:57:36 pm »
Тоз дето ме пита за съпротивлението ...ще му кажа да разгледа всяка климатична/хлад. система ,..нима фреоновите хладилници не са свръх единични у-ва?

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #61 -: Юли 10, 2020, 09:01:18 pm »
epwpixieq-1 точно това имам намерение да направя  :P
ел. соларни или термо соларни? понеже има голяма разлика в процентите на ефективност. При редното ако имате 17-18% на трансформиране ще бъде добре, при другото сравнително лесно се стартира от 75%. При положение че мислите за ел. соларни ви съветвам преди това да си направите изчисленията и да видите за какви енергийни нужди, особено топлинни, имате и какво панелите ще ви снабдяват.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #62 -: Юли 10, 2020, 09:22:31 pm »
Тоз дето ме пита за съпротивлението ...ще му кажа да разгледа всяка климатична/хлад. система ,..нима фреоновите хладилници не са свръх единични у-ва?
Ако разгледаш ДВГ без резервоара за гориво и той е свръхединично устройство... Или ел. двигателя без акумулатора...

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #63 -: Юли 10, 2020, 09:40:52 pm »
Днес четох данни за БВП на България, от него излиза, че енергията е много евтина. Тежестта на енергетиката в формирането на БВП е само 3.5%, което грубо казано всеки отделя едва 3,5% от доходите си за енергия, което  е много малък дял, и това обезсмисля всякакви напъни сам човек да си организира енергоснабдяването.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #64 -: Юли 10, 2020, 10:15:51 pm »
epwpixieq-1 панелите ги има налични и е сметнато с достатъчен да не кажа петорен запас по мощност спрямо нуждите .....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #65 -: Юли 10, 2020, 10:19:27 pm »
Днес четох данни за БВП на България, от него излиза, че енергията е много евтина. Тежестта на енергетиката в формирането на БВП е само 3.5%, което грубо казано всеки отделя едва 3,5% от доходите си за енергия, което  е много малък дял, и това обезсмисля всякакви напъни сам човек да си организира енергоснабдяването.
Ами да така е съвсем вярно е  3,5 % от БВП, но това въобще не значи 3,5% от семейния бюджет. Подобна аналогия е изключително фриволна. Защото от това което даваш за енергия от семейния бюджет трябва да махнеш 20% ДДС. От това което остане трябва да махнеш 70% акциз. Е това което остане накрая това вече са 3,5% и вече ще съм съгласен.
 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #66 -: Юли 10, 2020, 10:27:33 pm »
За битовите потребители акциз за ел. енергията няма.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #67 -: Юли 10, 2020, 10:46:07 pm »
За битовите потребители акциз за ел. енергията няма.
Аха няма обаче ел енергията се прави от горива върху които има акциз. Освен това горивото което сипваш в резервоара на колата също е енергия.

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #68 -: Юли 10, 2020, 11:44:49 pm »
Тоз дето ме пита за съпротивлението ...ще му кажа да разгледа всяка климатична/хлад. система ,..нима фреоновите хладилници не са свръх единични у-ва?

   Свръх единични като КОП или КПД??? Защото има разлика между двете. Ако е КОП съм съгласен, очаквам лекция по "Цикъл на Карно" и тогава ще разберем, защо климатика има КОП над единица. Малка подсказка, климатика взима топлинна енергия от атмосферата, очаквам като се подготвяш за лекцията да прочетеш що е то термопомпа.
   Колкото до съпротивлението...ще очаквам с нетърпение обяснението какво ще стане, когато на всмукателния колектор на ДВГ поставиш пластина с малки отвори, които да охлаждат въздуха??? И колко ще се повиши мощноста на този двигател от охладения въздух??? Предварително благодаря за отговорите!!!

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #69 -: Юли 11, 2020, 09:22:09 am »
Нима стъкленицата на Линде взима студ от атмосферата и докарва критична-отрицателна темп. която да втечни въздуха в изпарителя?? :)
Къде е този студ в атмосферата,г-не ???


Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #70 -: Юли 11, 2020, 11:03:28 am »
Номак ти тъп ли си или да?!  ;D
Цитат
Нима стъкленицата на Линде взима студ от атмосферата
Кво рече?!?!
Тва ми звучи като розовия еднорог си облизва та*аците  ;D

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #71 -: Юли 11, 2020, 01:05:59 pm »
epwpixieq-1 панелите ги има налични и е сметнато с достатъчен да не кажа петорен запас по мощност спрямо нуждите .....
идеално значи сте направили изчисленията. Сега може ли да ги споделите на страниците на форума така че да погледнем и да поумуваме върху тях. В крайна сметка при положение че сте направили правилно предположенията и изчисленията ще бъдете поущтрен от аудиторията, в противен случай, при възможни грешки или неправилни предположения, пак има полза за вас, понеже най-малко е добре да се види грешка преди да се направи нещо, а не след като работата е приключила и системата не функционира както се очаква.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #72 -: Юли 11, 2020, 01:15:53 pm »
epwpixieq-1 ще създам тема по въпроса като започне реализацията
Иначе няма нищо сложно и неординарно за да има койзнае какво да се сбърка ...
Идеята е че имам налични близо 5кв фотоволтаици които ще се грижат за отопление на неголямо помещение за което е достатъчен един киловат в 12 от 24 часа.
И малко по-подробно .... тия 5кв (когато ги има) ще се грижат за дребно високотемпературно пром. произвидство, в последствие отпадъчната топлина ще се акумулира в воден темоакумулатор и накрая ще остава и за отопление.

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #73 -: Юли 11, 2020, 06:37:08 pm »
Номак ти тъп ли си или да?!  ;DКво рече?!?!
Тва ми звучи като розовия еднорог си облизва та*аците  ;D

Ами тоз твърди че: "Малка подсказка, климатика взима топлинна енергия от атмосферата, очаквам като се подготвяш за лекцията да прочетеш що е то термопомпа."

А аз казвам че стъкленицата на Линде не взема от атмосферата хлад и въпреки това е по ефективна от климатиците и хладилниците ,колко пъти - десетина ? :)

И все пак ,може ли някой да каже какво се случва при Д-Т ефект?
И какво е темп. потенциал и термодинамична реакция?
За 3ти път питам ..
 

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #74 -: Юли 11, 2020, 07:57:27 pm »
Векторе - за да вземе "хлад" значи да охлади околното пространство - следователно трябва да е по-студена от него ..... (потенциали да му е*а мамата)
Никой няма да ти обясни защото таквоз животно каквото описваш на практика няма .... а стъкленицата на Линде е нещо съвсем друго спрямо това де ти си представяш и определено няма подобни свойства каквито и приписваш - горедолу ми прилича на лампата на Аладин както я описваш  :P
Все едно да кажеш - аз сънувах розов еднорог който си ближе ....... ама вие ми го опишете  ;D