Автор Тема: Ново увеличение на тока от джулая, честито!  (Прочетена 32151 пъти)

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #75 -: Юли 11, 2020, 08:02:17 pm »
Стъкленицата на Линде, самоохлажда ли се с джаул-томсон ефект ,или се охлажда от атмосферата до минус 200 ?къде тук имаме термопомпа?
Дайте да го видим тоз Д-Т ефект,за 4ти път ви моля!:)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #76 -: Юли 11, 2020, 08:11:37 pm »
...за 4ти път ви моля!:)
Имай милост.
Направо събирай бележниците и пиши там кога ще е родителската среща....

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #77 -: Юли 11, 2020, 08:19:56 pm »
Нееее не е в ред момчето .......

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #78 -: Юли 11, 2020, 08:54:26 pm »
Стъкленицата на Линде, самоохлажда ли се с джаул-томсон ефект ,или се охлажда от атмосферата до минус 200 ?къде тук имаме термопомпа?
Дайте да го видим тоз Д-Т ефект,за 4ти път ви моля!:)
Няма такъв ефект това е някаква измислица за някакво улеснение. Не е вярно, че при излизане на газ със високо налягане не се извършва никаква работа. Винаги се извършва някаква работа. Това, че не се извършва работа ЗА НАС не значи, че въобще не се извършва работа.  Просто няма такъв филм. Излизайки "на открито" газа какъвто и да е измества атмосферен въздух. Този въздух има тегло, маса за неговото изместване е необходимо да се извърши работа. Дори и във вакуума на открития космос да се случват нещата дори и там се извършва работа под формата на реактивна сила върху обекта изхвърлящ газа.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #79 -: Юли 11, 2020, 09:00:01 pm »
Радико и още 30 човека да му кажем че фантазира явно няма да вдене .....
Момчето става все по-зле ......
Горедолу нещата са като с магнитния мотор и капана и подобните .....

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #80 -: Юли 11, 2020, 09:09:11 pm »
Аз мисля, че основната грешка идва от това, че тази топлинна машина се приема за преобразувател на енергия пък тя въобще не е такава. Климатика е транспортьор на енергия не преобразувател. Влагаш определено количество електрическа енергия за да пренесеш друго определено количество топлинна енергия от едно място на друго. За никакво черпене на енергия от някъде не може и дума да става. Само транспорт. Това строго научно погледнато. Ако искаме да фриволничим може да го наричаме как си искаме.

GMG

  • Гост
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #81 -: Юли 12, 2020, 09:09:05 am »
    Леко сте в заблуда Радико и montanar  ;)
Горедолу нещата са като с магнитния мотор и капана и подобните .....

За Капана не хвърляй сажди щото после дан си хапеш гЪзо.  ;D

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #82 -: Юли 12, 2020, 10:49:29 am »
    Леко сте в заблуда Радико и montanar  ;)
За Капана не хвърляй сажди щото после дан ...
GMG, логически погледната щом като, според вас Радико и montanar са в "заблуда" значи вие виждате истината. Ами я тогава ни светнете с тази истина, че в противен случай, само на една дума оставаме и много добре всички знаем че думите са лесни за изговаряне ( особено когато се пишат под 10-20 в коментар ) и най вече когато не са подплатени с никакви логически формулировки. (В коментара ви си позволих да цензорирам неподходящите изрази които ползвате).

Дайте да го видим тоз Д-Т ефект,за 4ти път ви моля!:)
Номак, при положение че никой не ви отговаря, или по скоро никой не се интересува от въпроса ви, до такава степен че да види нещо по различно, вземете и представете вашето виждане а не само да питате, така най-малко ще покажете колко ( и дали изобщо въобще ) разбирате нещата за които питате.

Между другото, за тези които зачитат тези неща, вчера беше рожденния ден на Тесла.

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #83 -: Юли 12, 2020, 03:26:22 pm »
Ами тоз твърди че: "Малка подсказка, климатика взима топлинна енергия от атмосферата, очаквам като се подготвяш за лекцията да прочетеш що е то термопомпа."

А аз казвам че стъкленицата на Линде не взема от атмосферата хлад и въпреки това е по ефективна от климатиците и хладилниците ,колко пъти - десетина ? :)

И все пак ,може ли някой да каже какво се случва при Д-Т ефект?
И какво е темп. потенциал и термодинамична реакция?
За 3ти път питам ..

   Тоз ще се опита да обясни какво е искал да каже, но първо имам въпрос. Наистина ли не разбра нищо от това което съм написал??? Питам за да знам на какво ниво да са обясненията ми. Ще се опитвам да обяснявам просто принципи, без да включвам формули и закони.
   Относно стъкленицата си прав, че не взима "хлад", това е така защото топлината винаги "тече" от по-топлото към по-студеното. Движението винаги е от по-високо енергетично ниво, към по-ниско. Като пример давам реката, тече от по-високо ниво, към по-ниско. Същата работа е и с тока.... от по-висок волтаж, към по-нисък. И когато казваш взима хлад, за мен звучи, като реката тече нагоре по планината. Разликата между две нива се нарича потенциал. О тук идваме до температурен потенциал... приеми го просто като разлика в температурата.
   В термодинамиката има три величини: температура (T), налягане (P) и обем (V), които са взаимосвързани. Когато променяш едното от трите, влияеш и на останалите. Пример: при повишаване на налягането се увеличава обема или температурата или и двете. Когато се въздейства на една от трите величини, другите две реагират. Това е най-простото обяснение на термодинамчина реакция.
   Да видим какво се случва в стъкленицата на Линде: Имаме компресор, два топлообменника и разширитерен съд (или изпарител, наречи го както искаш). Компресора повишава налягането на флуида, което повишава и температурата му. След което флуида постъпва в първия топлообменник, охлажда се чрез топлообмен, минава през втория... доохлажда се, през отвора на дюзата преминара в разширителния съд, обема му рязко се увеличава, налягането пада и температурата също рязко пада. Връща се през втория топлообменник, охлажда следващата порция флуид и затваря кръгът през компресора. Във форума има хора, които могат да го обяснят в пъти по точно, с формули и закони, но аз обяснявам само принципа... боря се за тройка на изпита.
   

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #84 -: Юли 12, 2020, 06:10:46 pm »
Казваш-самоохлажда се ?   :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #85 -: Юли 12, 2020, 09:19:19 pm »
Казваш-самоохлажда се ?   :)
Ами не точно. Влагаш енергия в компресора за да може той да "премести температура"  от изпарителя във топлообменника.  Но това е само транспорт. Изпарителя се охлажда заради нагорещяването на топлообменника.

GMG

  • Гост
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #86 -: Юли 12, 2020, 09:21:17 pm »
epwpixieq-1, не виждам смисъл да твърдя каквото и да било,
а да Ви "светвам" въобще нямам намерение.  :)

Формулировките оставам на Вас, те като гледам са Ви присърце, аз съм практик и не ме интересуват числата,
доказал съм го неведнъж именно в този форум, ако сте забелязал въобще нещо ..   ;)

Темата е дълга както всичко интересно и полезно,
ако искате epwpixieq-1, дайте телефон или мейл, скайп и да обсъдим ..

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #87 -: Юли 12, 2020, 11:43:38 pm »
Казваш-самоохлажда се ?   :)

   Къде съм написал самоохлаждане, посочи ми, цитирай ме. Работата се извършва от вложената енергия в компресора. Разбрах, че не съм вързал тройката, така че повече няма да продължавам разговора. Очаквам отговор с колко ще се вдигне мощността на ДВГ ако на всмукателния колектор се постави пластина с малки отвори???

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #88 -: Юли 13, 2020, 12:14:45 am »
Очаквам отговор с колко ще се вдигне мощността на ДВГ ако на всмукателния колектор се постави пластина с малки отвори???
Хората се чудят как да сложат по-надупчен филтър, как да изправят чупките по тръбите, полират отвътре колекторите само и само да намалят съпротивлението, а ти искаш да сложиш "пластина с малки отвори"...  Ми тури един парцал или чорап във смукателния колектор и чакай да изкараш нещо повече :)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #89 -: Юли 13, 2020, 12:22:58 am »
Не се ли усещаме че Вектор ви прави на луди? .....
Той че не е  в час не е ма и ние му поднасяме на акъла .....