Автор Тема: Ново увеличение на тока от джулая, честито!  (Прочетена 32172 пъти)

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #15 -: Юли 06, 2020, 05:59:00 pm »
В момента цената на газта отговаря на 5 стотинки на киловатчас. Така че не е кой-знае колко по-евтино/i]
4 пъти по евтино ,малко ли ви се струва?
РЕАКТИВНА газова турбина комбинирана с термопомпа дали няма да повиши ефективността и да намали още цената, или компресиране  с парогенератор ??
Като такъв умник какъвто се изкарвате ,трябва да ги знаете тез неща за ефективно изгаряне на горивото даващо много по добра цена за генериране на електричество от газ в сравнение с високата цена на тока от мрежата.


Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #16 -: Юли 06, 2020, 06:06:15 pm »
Баце, и де ги тия портативни турбинки по 100 лв. парчето? Ай по илядо да са...
И на покрива ли ще бучи или в гаража, или в мазето?

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #17 -: Юли 06, 2020, 09:42:55 pm »
турбини има и по 20 лв от моргите ..
Въпроса е принципен!пак ще повторя - имаме понижение на цената на гориво,и повишаване на тока,и то в времена на криза,където хората не ходят на работа и нямат пари .... няма никаква логика,освен ако не се цели точно това-народа да изнемощява ..
А форума Мазето който е технически и ясно се вижда че има хора специалисти - нищо..

А като не искаш да ти бръмчи има и термодинамична РЕАКЦИЯ под частичен вакуум,Тесла патент!

Има и ядрени реакции които отдават колосална мощност и е доста евтино при това ..

Трябва ли да се стига до там ,че да си произвеждаме сами тока ,не е ли редно да извадим физичните уравнения от което ясно ще си проличи че ни правят на балъци и плащаме най скъпия ток в европа ?? И тогава,кой кого ще мори .. 7млн. изстрадали българи или шепа мазни политици ,които се подиграват на зле образования българин..
 
 
« Последна редакция: Юли 06, 2020, 09:59:09 pm от Номак »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #18 -: Юли 06, 2020, 10:25:47 pm »
турбини има и по 20 лв от моргите ..
“Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто - да го направиш.” ― Николай Хайтов.

Не съм спец по топлотехника, термодинамика и пр., но само нахвърляни думички, понятия и ентусиазъм, и в тоя начин подредени нацъканите клавиши казват само едно: дайте да дадем.

Ами хайде, с 20 лв. турбина от моргата върти доказано 1 месец горящ природен газ и от мен имаш 200 лв.
Тока си е за тебе. Другата генераторна част по-лесно се намира.
Ти си!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #19 -: Юли 06, 2020, 10:32:58 pm »
Номак, защо мислиш се правят огромни ТЕЦ-ове и още по-огромни АЕЦ-и?
Ами почти по същата причина, поради която се правят все по-големи самолети. Голяма част от инвестицията не е зависима от мощността, а другата не е пропорционлана на мощността. Също така по-големия агрегат има по-голямо КПД.

За да си прекараш газ у дома за газоразпределителното дружество му е почти все тая дали ще сложи в земята тръба 1/2 цол или 4 цола. Багера ще копа еднакво.
Една горелка 500 киловата при нас е 10 иляди евра. Една горелка 10 мегавата е към 50 иляди евра. 20 пъти по-голяма мощност срещу 5 пъти по-висока цена. Сега ти оставям за въображението да сметнеш колко ще струва горелка 5 киловата (моите такива не правят).
Един гол парен котел който прави 6 тона пара на час струва съвсем примерно 100 000 лева. Един гол котел дет праи 1 тон пара струва 30 - 40 000.
После идва автоматиката и системите за сигурност. При тях почти няма разлика колко голям е котела - манометъра си е манометър, нивомерното стъкло си е стъкло, таблото за защита и управление пък ептен не го интересува колко голям е котела.
Ще спестиш от по-малкия диаметър на тръбите и крановете, ма заварчика пак ще трябва да заварява точно толкова на брой заварки.

Конкретно за цената на тока и газта - цената е такава, на която има купувачи. Отърси се от тоя комунизъм, където ЦК определяше кое колко струва. Ако пуснем тока на 3 стотинки, съседите ще го изкупят. За да не им го продаваме, ще трябва да направим митници и ограничения. В момента в който почнем да делим клинетите на "свои" и "чужди", ще последват ответни реакции и ще загубим и мижавия пазар, дето го имаме. Без пазар няма долари, без долари няма нефт, без нефт се връщаме към каручките с конете.

Да, разпределителните дружества малко се оливат. Ма това е пазарната икономика - ако цената не ти харесва, не купуваш. И мен не ми харесва цената на черешите във фантастико, затуй не купувам. Не ми харесва и цената на чадъра по морето, затуй отивам в Гърция.
А цената на тока за битови потребители в Германия е към 40 стотинки. За малки фирми отива към 70 стотинки...

"Ама там заплатите били големи".... Ми що работиш за 600 лева без договор бре? Искай си заплата с която можеш да си покриваш сметките!

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #20 -: Юли 06, 2020, 10:37:12 pm »
нищо няма да въртя-предпочитам цената на тока да се регулира в нормални граници. :)
А иначе има турбини работещи с ниска темп. като вятърни колелета и  Т. турбина например!които ще издържат десетки години ..


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #21 -: Юли 06, 2020, 11:41:01 pm »
нищо няма да въртя-предпочитам цената на тока да се регулира в нормални граници. :)
Ти май пак не разбра ... тока се регулира от пазара. Няма друг начин. И аз искам златен писоар, щото златото е антибактериално, ма ... не ми харесва цената, не че не се предлагат :)

Активен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #22 -: Юли 07, 2020, 09:12:46 am »
Логиката е че газта може до известна степен да се балансира и складира за разлика от ел. енергията.
Не вниквам в смисъла на написаното от вас!
Газта щом има такива качества не трябва ли да е по скъпа?
Номак, juliang правилно посочва нещо което много рядко се разбира. Технически няма такова нещо като складиране на електричество ( ел. енергията или това за което хората си мислят постоянно е небалансирано, електродинамично, състояние на електрическите сили ), или по-точно го няма във формата в която повечето хора си го мислят като складиране. Единствения начин да се складира електродинамичната компонента (или това на което по народно се казва "ел. енергия" понеже това не е технически термин )  е в електричното или магнитното поле. Всяко друго "складиране" е във друга енергийна форма, топлинна, химическа, гравитационна (потенциална), атомна, въртящ момент (кинетична) и във кой знае още какво. Това че вие не го осъзнавате показва че не сте навлезли достатъчно в този материал.
Вие като технически сайт какво бихте предприели?
Подписка?тема относно проектирането и монтажа на газова -реактивна турбина на тераса,мазе,гараж или двор?
С подписка нищо няма да направите, само ще си загубите времето ( и това ви предложение показва колко имате да разбирате в тези направления ). И изобщо не ви трябва "газова -реактивна турбина" или каквото и си мислите че ви е в главата (овен ако нямате газово находище във двора си разбира се), трябва ви термодинамичен трансформатор и то от такъв тип който е изобретен преди 110 години. Погледнете темата за Турбината на Тесла (https://mazeto.net/index.php/topic,369.msg114402.html#msg114402 последния коментар по темата), въпреки че виждайки вашите въпроси, не мисля че ще имате възможност да разберете какво е представено там, но най-малкото, линковете които са посочени ще ви покажат какво се прави. В интерес на точността за сега има 2 малки групи (ентусиасти) във световен мащаб които се занимават(поне за които знам ) с това и постигат резултати. Едната е във САЩ (към която съм давал множество препратки) а другата в Англия. На страниците на форума обаче явно няма интерес за работа в тази насока, но това ( поне за мен няма значение ), лично за себе си, малко по малко дълбая в тази насока, както може да се види и от CAD проектирането което съм си направил.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #23 -: Юли 07, 2020, 11:03:10 am »
електричество в статичната му форма, се складира във кондензатори. а в трептящ кръг може да се складира и електричество във неговата динамична форма. Разбира се загубите са на лице, защото не може да съществува идеално затворена термодинамична система в природата.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #24 -: Юли 07, 2020, 11:46:48 am »
а в трептящ кръг може да се складира и електричество във неговата динамична форма.

Ти някога затрептявал ли си кръг, да видиш как се "складира" електричество?
Празни приказки, да се намираме на приказка, без каквото и да било реално практическо приложение.
Ще съхраняваме електричество в трептящи кръгове...

Ей сега ще си направя една батерия от трептящ кръг, да ми съхранява електричеството.

По тая тъпа логика на съхранение, може да се съхранява електричество и в електродвигател с маховик /да го кръстим роторен кръг, не трептящ/, като изключим захранването, електричеството ще се изтича докато спре ротора. И куп други примери могат да се дадат.

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #25 -: Юли 07, 2020, 12:36:08 pm »
Защо ми е да складирам електричество  ? генератора в централата като не е натоварен не харчи гориво,работи на по малка мощност,която е  почти равна на отдаваната мощност ..измествате темата!
а тя е : Интересно!!
Цената на газа спадна драстично,а цената на тока по-скъпна близо с 3%.
Няма логика!
Енергията може да бъде много - много по евтина ,та почти безплатна!
това е война с/у народа в време на карантина и спряна икономика ,случая е съизмерим на геноцид,нацизъм и др. от тази величина ...
Е,на мен не ми харесва да оказват НЕЗАКОНЕН натиск върху мен и такива като мен!Затова повдигам въпроса,дет се вика РЕАГИРАМ(като реакция в термодинамична с-ма :) )







Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #26 -: Юли 07, 2020, 12:52:34 pm »
Тук така нищо няма да постигнеш.

1. Един байрак.
2. Жълти павета.
3. Чета от поне 10000 хайдути.
4. Влизате в кабинета на министъра и го изнасяте бабабар със стола.
5. Ако сте 100000, изнасяте министър-председателя.

За твоят проблем решението е това. Моят проблем е друг, решава се по друг начин.

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #27 -: Юли 07, 2020, 12:57:28 pm »
Насилието не е решение, с/у ръжена да скачаш не е добре!Злото е в цял свят и е доста ..
Затова мисля да отворя тема в вашия форум,как обикновения човек да не си дава парите на бандьоги ,същевременно да ползва мощност за битови нуждички ,надявам се нямате нищо против ? :)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #28 -: Юли 07, 2020, 01:18:21 pm »
Нищо против, но не виждам да имаш идея с какво се захващаш.
По-долу, снимка на турбина. Малечка:
-

А както ти казаха, имаш още много покрай нея.
А, и цената днес е една, утре друга.

Неактивен Номак

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 398
  • Пол: Мъж
  • Благороден!шаман!крадец на свободна енергия!
Re: Ново увеличение на тока от джулая, честито!
« Отговор #29 -: Юли 07, 2020, 02:16:32 pm »
ВИТАН ,нали си българин?
мисля два пъти казах че има конструкции работещи на ниска темп. което прави нещата удобни и лесни ..газовата турбина беше просто пример :)