Автор Тема: СЕ???  (Прочетена 49741 пъти)

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: СЕ???
« Отговор #30 -: Юни 27, 2020, 09:19:25 pm »
Да, някви по нови идеи нямали да се чуят, аз съм навит да експериментирам с установката на михов, но нещо като чертеж схемичка идея, нещо по рационално на някой минавало ли му е през ума. Лично аз не се сеща за момента.
Технократе, технократе, установката на Михов нито ти е по силите нито ти е по джоба. Търкай си клавиатурата там и остави останалото на по умните.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: СЕ???
« Отговор #31 -: Юни 27, 2020, 10:19:51 pm »
технократа e по локумите с физиката, т.е. никому ненужни теории и нищо правене, та няма как да направи каквото и да било. От девет дола вода ще докара, че не ракетата му е крива, а космосът е такъв, затова и практиката за него е тера инкогнита. Та той не знае каква е разликата между оксижен, електрожен и поялник, да не говорим за работа с тях.
Нека си чеше клавиатурата, само това може, един гвоздей не е забил досега, ама и по-добре, щото щеше да си изпочупи пръстите зав(р)алийката.  ;D

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: СЕ???
« Отговор #32 -: Юни 28, 2020, 07:19:47 am »
Айдеее лилипутковците на форума пак запяха лилипутската си песен ;D

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: СЕ???
« Отговор #33 -: Юни 28, 2020, 08:54:44 am »
Мнооооого Напръднал... е чувяка, бря.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: СЕ???
« Отговор #34 -: Юни 28, 2020, 09:01:29 am »
Енергията на/от/ земята е не само СВОБОДНА но е и БЕЗПЛАТНА, безвредна и чста като момина сълза и тя не е някакъв електрически потенциал, а земното притегляне.
...
По скоро тези антени със заземяване ми се струват алабализми
За елетрическия потенциал не е точно така, всички растения на земята използвате електрически потенциал в една или друга степен. Едно дърво с кореновата си система може точно да се "види" като антена с дълбоко заземяване. Между квадратен метър на височина Т метра и квадратен метър на височина (Т+1) метра имаме приблизително 100 V разлика (това си е факт, който е доста добре известен).  Цялото електростатично поле във въздуха е изградено на тази физична зависимост.

Относно гравитационните машини съм разглеждал само тази ( https://www.youtube.com/watch?v=rxIRaJlTD4Y  от 1939 година ), но при нея достигнах до извода че енергията която се "наблюдава в повече" от подадената не е гравитационна, или поне не е "само" гравитационна, а усилването се получава най-вече подадената енергия с умело поставени тежки въртящи се механизми. Тоест получава се нещо от вида на лост с опорна точка но когато опорната точка се движи динамично при "постоянно" движеща се тежка маса. По този начин тази гравитационна машина ( поне според мен ) е вид "зъбна предавка" и видимата разликата от подадената и изходната и изходната мощност е въпрос на разлика в ротационните скорости там където се подава енергията и там където се отнема и рамото ( през всичките тези въртящи се механизми ) с динамичната опорна точка.

Тук не критикувам конструкцията, тя е много интересна сама по себе си ( и човек може да разбере доста неща когато се задълбае ) а само че енергията не е гравитациона, въпреки че гравитацията играе роля в "трасмисията" по начина по който обясних.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: СЕ???
« Отговор #35 -: Юни 28, 2020, 09:44:04 am »
Технократе, технократе, айде всички други били лилипути ами ти самият какво свое можеш да покажеш за да докажеш че не си такъв??? За двата магнита разбрахме - били твърде скъпи и твърде трудни за разбиране. Но поне една дъска с четири лагера да беше сглобил. Макар че дори за лагерна количка са необходими чук, пирони и по голям набор пръсти, все недостижимо за твоите възможности начинание.
П.п. и този ти пост го добавих към раздела "Търкане на клавиатурата"

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: СЕ???
« Отговор #36 -: Юни 28, 2020, 11:36:51 am »
epwpixieq-1 машината която си разглеждал и за която си дал линка в тубата беше обект на ожесточени дебати тук в този форум и беше реализирана от Макс1962.  Реализираното устройство работеше точно така както прогнозирахме няколко човека "отявлени критици"  а бяхме сериозно оплюти от оптимистично настроените СЕфанатици. После обаче никой освен Макса не каза "да бе прави бяхте" Е Макса извлече доста полза от този експеримент. Кофтия момент беше, че тази лекция по гравитационни устройства дето си я направи му струваше къде две три хиляди евра. Са не знам може би като е върнал железарията на вторични е намалил малко загубите, но не е кой знае колко. Както и да е. Мисля, че освен посочените от мен две теми, всички други гравитационни устройства разглеждани в този форум са неработещи.

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: СЕ???
« Отговор #37 -: Юни 28, 2020, 05:13:04 pm »
Така е, ама даже и след това някои хора не ме послушаха и започнаха да ми обясняват, че трябвало да е наобратно. Тоест, да се върти от не знам къде си. Откъдето и да се върти, все тая. Нищо не пада, ако не е вдигнато преди.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: СЕ???
« Отговор #38 -: Юни 28, 2020, 06:49:35 pm »
Технократе, технократе, айде всички други били лилипути ами ти самият какво свое можеш да покажеш за да докажеш че не си такъв??? За двата магнита разбрахме - били твърде скъпи и твърде трудни за разбиране. Но поне една дъска с четири лагера да беше сглобил. Макар че дори за лагерна количка са необходими чук, пирони и по голям набор пръсти, все недостижимо за твоите възможности начинание.
П.п. и този ти пост го добавих към раздела "Търкане на клавиатурата"

А ти какво си направил, я да видим. По полека с квалификациите.

Неактивен MTM

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 420
Re: СЕ???
« Отговор #39 -: Юни 28, 2020, 07:41:53 pm »
технократ, Bat_Vanko отдавна е направил БЕ(безплатната енергия)
 И на клип съм го гледал.
 Дали ще ти го покаже, това си е негово право..

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: СЕ???
« Отговор #40 -: Юни 28, 2020, 09:13:56 pm »
Техникрате, технократе това което може да се покаже отдавна съм го направил обществено достояние и тука и в аналоговият. А това което не може, не си ли твърде наивен да си мислиш че точно на тебе ще го покажа.

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
Re: СЕ???
« Отговор #41 -: Юни 28, 2020, 11:30:06 pm »
 :( >:( осрахте темата, честито!!

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: СЕ???
« Отговор #42 -: Юни 28, 2020, 11:52:11 pm »
Е па вие ся, той има чисто СЕ на слънце, вода си точи за без пари, е само лятото де.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: СЕ???
« Отговор #43 -: Юни 29, 2020, 07:32:03 am »
Техникрате, технократе това което може да се покаже отдавна съм го направил обществено достояние и тука и в аналоговият. А това което не може, не си ли твърде наивен да си мислиш че точно на тебе ще го покажа.

Показал си тарантайци ;D

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: СЕ???
« Отговор #44 -: Юни 29, 2020, 07:33:59 am »
технократ, Bat_Vanko отдавна е направил БЕ(безплатната енергия)
 И на клип съм го гледал.
 Дали ще ти го покаже, това си е негово право..
Аз пък имам клип че летя в космоса със самоделна ракета, но дали ще го покажа, това си е мое право ;D