Автор Тема: СЕ???  (Прочетена 49751 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: СЕ???
« Отговор #15 -: Юни 22, 2020, 08:04:08 am »
Темата пое пак към трета глуха...! Каква е идеята, да се дърпат електрони от земята и да се връщат обратно през товар, като за тяхното "изпомпване" не е нужна работа, а само потенциал?
Ами не не е поела към трета глуха защото тя винаги си е била там. Там е създадена в трета глуха. И в трета глуха си живее и се развива. Както повечето от темите в този форум. Ма какво от това то две три перспективни теми са достатъчни. Та в този ред на мисли забележки от този род звучат като:
Айдееее и тази вода се намокри.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: СЕ???
« Отговор #16 -: Юни 22, 2020, 10:14:39 am »
Интересно, вашия хидрофор на въздух ли работи, щото моя е на ток и нема такова нещо като безплатен обед.
Да данък сонда е малък на година но тока си е цифра на година, отделно помпата и поддръжката й.

Ползваме фотоволтаик за да захранва хидрофора, а помпата си я подържаме сами от стари джунджории, данък сонда не плащаме щото не е регистриран. Пък ти плащай като поп за всякакви услуги  сега умря ли от завист  :D

hristo

  • Гост
Re: СЕ???
« Отговор #17 -: Юни 22, 2020, 10:32:18 am »
Като разгледаме снимките на Установката на Капанадзе 2004 със Консервната кутия: https://mazeto.net/index.php/topic,1546.msg113608.html#msg113608


Си чертаем следната схема на разположението на намотките и принципна схема оказва се с Оранжевия кабел са две намотки като втората е навита не върху цялата долна и влиза в кутията:

И тук можем да предположим че на принципа на електростатичната индукция тази най горна намотка влияе на основната оранжева към която са свързани лампите. Или, който не е съгласен с принцип на електростатичната индукция може да я ползва по схемата на Качер oт dymelsoft:

и да управлява индуктора, без искра. Драйвера TC4422 e 6 лева, а транзистора е 4 лв.

Неактивен tranteev

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 65
Re: СЕ???
« Отговор #18 -: Юни 23, 2020, 05:12:57 pm »
Темата пое пак към трета глуха...! Каква е идеята, да се дърпат електрони от земята и да се връщат обратно през товар, като за тяхното "изпомпване" не е нужна работа, а само потенциал?
горещо...... :D

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: СЕ???
« Отговор #19 -: Юни 23, 2020, 11:56:21 pm »
Ползваме фотоволтаик за да захранва хидрофора, а помпата си я подържаме сами от стари джунджории, данък сонда не плащаме щото не е регистриран. Пък ти плащай като поп за всякакви услуги  сега умря ли от завист  :D
Ми не умрях, той волтаика ви е подарък нъл тъй, акумулаторите са почти без пари, а инвертора е три долара в Али-то. Пък ми е интересно зимата ако цяла седмица няма слънце кво правите в кооперацията, с тоя волтаик колкото и акумулатори да има все за седмица ще свършат, помпата е поне киловат щом сте кооперация.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: СЕ???
« Отговор #20 -: Юни 24, 2020, 07:32:23 am »
Ми не умрях, той волтаика ви е подарък нъл тъй, акумулаторите са почти без пари, а инвертора е три долара в Али-то. Пък ми е интересно зимата ако цяла седмица няма слънце кво правите в кооперацията, с тоя волтаик колкото и акумулатори да има все за седмица ще свършат, помпата е поне киловат щом сте кооперация.

Всичко се изплаща бе завистник. Направи си и ти какво само завиждаш. ;D зимата не го ползваме, ама ни стига лятото когато се ползва много вода та да не плащаме скъпо като теб ;D

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: СЕ???
« Отговор #21 -: Юни 24, 2020, 08:02:10 am »
Колеги,
много ми е чудно когато започне да се прави едно заяждане за, според мен, няма нищо (или просто за спорта).

технократ е прав
когато се ползва много вода
дадено домакинство (или фамилия) може да има едни разходи (и условия на живот ) друго съвсем различни, един човек има едни (определени) познания и умения, друг съвсем различни, всеки си преценя сам. И да добавя че не винаги човек трябва да гледа само цената има много други фактори които влияят върху правенето на каквото и да е било, да не говорим че човек може да иска да придобие познания в дадена област и това да е една от целите на проекта. Важното (дългосрочно) е да се развиват "грас руут" ("корена на тревата" – или логически - "много малки" )  проекти, разбира се с определена мисъл и насоченост, а то времето и ресурсната зависимост ще отсеят оптималните от събоптималните такива.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: СЕ???
« Отговор #22 -: Юни 24, 2020, 11:22:28 am »
Колеги,
много ми е чудно когато започне да се прави едно заяждане за, според мен, няма нищо (или просто за спорта).

технократ е правдадено домакинство (или фамилия) може да има едни разходи (и условия на живот ) друго съвсем различни, един човек има едни (определени) познания и умения, друг съвсем различни, всеки си преценя сам. И да добавя че не винаги човек трябва да гледа само цената има много други фактори които влияят върху правенето на каквото и да е било, да не говорим че човек може да иска да придобие познания в дадена област и това да е една от целите на проекта. Важното (дългосрочно) е да се развиват "грас руут" ("корена на тревата" – или логически - "много малки" )  проекти, разбира се с определена мисъл и насоченост, а то времето и ресурсната зависимост ще отсеят оптималните от събоптималните такива.

Да, ама разните тука ме дразнят с приказките си. Сигурно нарочно го правят защото им се хващам :)

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
Re: СЕ???
« Отговор #23 -: Юни 24, 2020, 10:30:14 pm »
Няма никакво заяждане, просто уточняваме детайлите в системата.
И кво казваш зимата не ползвате вода, браво, пестеливи съкооператори.
Ся се сетих един виц.
- Дядо ти къде се къпеш
- Ми в реката
- А зимата
- Е колко е зимата, 4-5 месеца

Виждам че носиш на майтап, та за това.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: СЕ???
« Отговор #24 -: Юни 25, 2020, 09:19:40 am »
Няма никакво заяждане, просто уточняваме детайлите в системата.
И кво казваш зимата не ползвате вода, браво, пестеливи съкооператори.
Ся се сетих един виц.
- Дядо ти къде се къпеш
- Ми в реката
- А зимата
- Е колко е зимата, 4-5 месеца

Виждам че носиш на майтап, та за това.

Пак ли се появи, тръшкай се от завист, даже и през зимата в топлите дни ползваме вода от герана, а ти плащай скъпо ;D абе ти люта пиперко що не идеш у майната си  ;D Атос разкарай този инфантилен тип от тук

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: СЕ???
« Отговор #25 -: Юни 27, 2020, 11:09:35 am »
Енергията на/от/ земята е не само СВОБОДНА но е и БЕЗПЛАТНА, безвредна и чста като момина сълза и тя не е някакъв електрически потенциал, а земното притегляне. А на такива приказки че било консервативно и не било възможна направата на гравитационен двигател аз кашлям, защото имам правени много опити и имам разработени варианти и не е далеко денят когато ще бъде направен. По скоро тези антени със заземяване ми се струват алабализми

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: СЕ???
« Отговор #26 -: Юни 27, 2020, 12:17:40 pm »
Енергията на/от/ земята е не само СВОБОДНА но е и БЕЗПЛАТНА, безвредна и чста като момина сълза и тя не е някакъв електрически потенциал, а земното притегляне. А на такива приказки че било консервативно и не било възможна направата на гравитационен двигател аз кашлям, защото имам правени много опити и имам разработени варианти и не е далеко денят когато ще бъде направен. По скоро тези антени със заземяване ми се струват алабализми
Публикувай и сподели някои от опитите които си правил, и по които смяташ, че гравитационото поле не е консервативно, и може да се извлече енергия от него, без за това предварително да е вложена енергия в него.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: СЕ???
« Отговор #27 -: Юни 27, 2020, 03:29:57 pm »
Споделял съм многократно. Само трябва да се поровиш в писанията ми






Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: СЕ???
« Отговор #28 -: Юни 27, 2020, 08:07:13 pm »
Технократ. Установката на господин Михов е работеща. В тази тема започната от мен също се разглежда работещ принцип:
https://mazeto.net/index.php/topic,9594.0.html 

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: СЕ???
« Отговор #29 -: Юни 27, 2020, 08:23:23 pm »
Технократ. Установката на господин Михов е работеща. В тази тема започната от мен също се разглежда работещ принцип:
https://mazeto.net/index.php/topic,9594.0.html 

Да, някви по нови идеи нямали да се чуят, аз съм навит да експериментирам с установката на михов, но нещо като чертеж схемичка идея, нещо по рационално на някой минавало ли му е през ума. Лично аз не се сеща за момента.