Автор Тема: Физика на скаларните вълни  (Прочетена 32332 пъти)

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Физика на скаларните вълни
« -: Юни 05, 2020, 08:55:44 pm »
Физика на скаларните вълни

Цитат
Немският физик проф. Константин Мейл направи огромен скок във физиката в последното десетилетие с иновативните си теории и експерименти и доказа на практика теориите на Тесла след повече от столетие!
Професор Мейл доказва съществуването на скаларните вълни и в един от опитите си постига скорост 1,5 от скоростта на светлината.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Физика на скаларните вълни
« Отговор #1 -: Юни 05, 2020, 09:02:37 pm »
Ако трябва да се точни, максимума трябва да е Fi = 1,618.... (златното сечение).

Книгата едно време я имаше тук прикачена, разкошна, но се чете на английски (аз я четох за около 3 месеца).

Разбира се я има платена, разбира се някъде може да я има .....
https://www.scribd.com/document/362994024/Konstantin-Meyl-Scalar-waves-TOC-pdf
-

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Физика на скаларните вълни
« Отговор #2 -: Юни 05, 2020, 09:41:30 pm »
Намерих един торент от който в момента дърпам някой негови книги и видеота
https://concen.org/sites/default/files/torrents/Tesla%20Scalar%20Waves%20Do%20Exist%20-%20Technical%20Proof%20by%20Prof%20Meyl%20%5Bpack%5D.torrent

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Физика на скаларните вълни
« Отговор #3 -: Юни 05, 2020, 09:51:26 pm »
Според мен повечето му книги са вариация, на тази, която съм дал като корица. Няма смисъл, направо се хваща бика за рогата  8)

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Физика на скаларните вълни
« Отговор #4 -: Юни 05, 2020, 10:16:48 pm »
Според мен повечето му книги са вариация, на тази, която съм дал като корица. Няма смисъл, направо се хваща бика за рогата  8)
Да другото са статии и кратки файлчета с обяснения към установките за експерименти, които той е пуснал в продажба, но тая книга която ти даде я има в комплекта - така че теглете смело. Моя английски също не е добър и сигурно и аз ще я чета 3-4 месеца.Видеотата също може да са интересни.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Физика на скаларните вълни
« Отговор #5 -: Юни 05, 2020, 10:21:07 pm »
Освен английския, висшата математика също е тегава :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Физика на скаларните вълни
« Отговор #6 -: Юни 05, 2020, 10:48:13 pm »
Този човек гледам, че има и сайт. Виждам, че доста преди мен е достигнал до същите изводи до които и аз съм достигнал в раздъжденията си без да съм бил зспознат с неговия труд.  Това ме радва защото ме кара да мисля че съм на много по прав път от колкото предполагах до сега. Ще прочета всичко много внимателно.

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Физика на скаларните вълни
« Отговор #7 -: Юни 06, 2020, 11:24:30 am »
Още една интересна книга на професора - Енергията на неутриното.Оригинала на немски и превод на руски.
https://energyscience.ru/topic408-21.html#p22164

А това са Исследованиеэлектромагнитных процессов в экспериментах Теслы - направени от Б.Сакко,  А.К. Томилин, които се опират на експериментите на Тесла и Мейл и на теорията разработена от Мейл.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Физика на скаларните вълни
« Отговор #8 -: Юни 07, 2020, 08:25:52 am »
Една вълна се характеризира с три параметъра амплитуда, честота и скорост. От тях скалари са амплитудата и честотата.  Скоростта е вектор. От всичко дадено по горе не разбирам коя вълна може да е скаларна.  Примери дайте и не минавайте с номера намери си ги защото аз в природата не ги виждам тези вълни.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Физика на скаларните вълни
« Отговор #9 -: Юни 07, 2020, 08:57:04 am »
Една вълна се характеризира с три параметъра амплитуда, честота и скорост. От тях скалари са амплитудата и честотата.  Скоростта е вектор. От всичко дадено по горе не разбирам коя вълна може да е скаларна.  Примери дайте и не минавайте с номера намери си ги защото аз в природата не ги виждам тези вълни.
Наименованието "скаларни вълни" не знам кой го е дал. Определено въобще не е подходящо вероятно е някакъв научнопоетичен напън, но неуспешен.
Е аз предпочитам да разделям вълните на два вида: надлъжни и напречни. Със злополучният израз се ооределят надлъжните вълни.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Физика на скаларните вълни
« Отговор #10 -: Юни 07, 2020, 09:20:34 am »
Наименованието "скаларни вълни" не знам кой го е дал. Определено въобще не е подходящо вероятно е някакъв научнопоетичен напън, но неуспешен.
Е аз предпочитам да разделям вълните на два вида: надлъжни и напречни. Със злополучният израз се ооределят надлъжните вълни.

Правилно, така е. Но Радико не смяташ ли че въпросните вълни трябва да се движат със скорост надвишаваща скороста на светлината. Смятам че трябва да е така, по аналогията която правя със обикновени водни напречни и надлъжни вълни. Водните повърхностни вълни, са вълни на воден уровен, който се отклонява от неутрална позиция, надига се водната повърхност, после се снишава, и този колебателен процес се мести по цялата водна повърхност с определена скорост, това са обикновените водни повърхностни и напречни вълни. Другият вид водни вълни обаче са акустичните, разпространяват се по целият воден обем със скорост по голяма от тази на повърхностните водни вълни, а структурата им се състои в разлики на водните налягания в различни участъци от водният обем, и се разпространяват по целият воден обем. Тези вълни са надлъжни за разлика от напречните повърхностни вълни. Та ако електромагнитните вълни ги оприличим на водни, то следва да има два вида от тях подобно на водните, напречни и надлъжни, като по аналогия със водните вълни, надлъжните електромагнитни вълни, трябва да се движат със по голяма скорост, от напречните.

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Физика на скаларните вълни
« Отговор #11 -: Юни 07, 2020, 10:27:39 am »
Една вълна се характеризира с три параметъра амплитуда, честота и скорост. От тях скалари са амплитудата и честотата.  Скоростта е вектор. От всичко дадено по горе не разбирам коя вълна може да е скаларна.  Примери дайте и не минавайте с номера намери си ги защото аз в природата не ги виждам тези вълни.

@Радико е прав но предполагам, че са ги нарекли скаларни защото се разпространяват в целия обем и във всички посоки както правилно отбеляза @технократ по отношение на звуковите вълни в водна среда.
Още не съм почнал да чета книжките но мисля, че още Тесла ги е нарекъл скаларни тия напречни вълни може би щото е имал в предвид векторното произведение между надлъжната и напречна вълни , а както знаем произведението на два вектора е скалар.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Физика на скаларните вълни
« Отговор #12 -: Юни 07, 2020, 01:11:13 pm »

Скаларни са, защото може да ги нанесете по 1 скала.
Елекрически скаларни, магнитни скаларни - но са само с 1 съставка.

Електромагнитните не са скаларни. Трябват ви 2 скали - за електрическата и за магнитната съставка. Отместването/ротацията в пространството пък на 2-те съставки една спрямо друга - отделно.

До колкото се сещам науката така ги е кръстила, не Тесла.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Физика на скаларните вълни
« Отговор #13 -: Юни 07, 2020, 02:46:18 pm »

Скаларни са, защото може да ги нанесете по 1 скала.
Елекрически скаларни, магнитни скаларни - но са само с 1 съставка.

Електромагнитните не са скаларни. Трябват ви 2 скали - за електрическата и за магнитната съставка. Отместването/ротацията в пространството пък на 2-те съставки една спрямо друга - отделно.

До колкото се сещам науката така ги е кръстила, не Тесла.

Никъде в учебниците и конвенционални научни трудове по физика, не се споменава за такъв род вълни. Дали конвенционалната физика отрича такъв род вълни.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Физика на скаларните вълни
« Отговор #14 -: Юни 07, 2020, 03:00:23 pm »
Скаларните вълни имат много уникални приложения, които "не е добре" да се дават в ръцете на масите.
Стават вързани на по-дълга каишка. Не е добре за - може да се заплетат/оплетат, друго си е да се държат на къса. Така нищо няма да се обърка.

Науката не отрича скаларните вълни. Но никак не ги дискутира. За защо?
САЩ вече не са притегателен център за учени, а Китай.
Пак защо?
Защото в САЩ половината време на ученият ще мине в търсене на проекти, а друга не малка част - в документация и отчетност.
Сега, кой ще пуска гювеча с грантове, проети и пр.?

Тема за размисъл: официално по наша телевизия имаше интервю с висш масон. Той каза: всички енциклопедии са масонски проекти.
Вероятно без Большая Советская Енциклопедия, но пък там след партийни скандали са пращали: коя страница да се скъса и какво да се сложи на нейно място (Ежов, Малинков - до колкото помня, но скъсаното съм го виждал).

Да видим Wikipedia - енциклопедия ли е - да.
Като напишеш в търсачката там: Scalar waves ти дава Scalar field !
А едно време имаше статия за: Scalar waves - гарантирам, имаше.
Ако се опиташ пък да подмениш съдържанието на някои стати там (айде торолове, скачайте: Chemtrails), то тази промяна ще трае максимум час. И ще я заличат...

А какви са уникалните приложения на скаларните вълни едно време във форума писахме, а и проф. К. Мейл ги загатва в книгата си някои, другите си ги описва (под негов си ъгъл де).