Алтернативни енергоизточници > Nikola Tesla

Физика на скаларните вълни

<< < (2/17) > >>

VITAN:
Освен английския, висшата математика също е тегава :)

Радико:
Този човек гледам, че има и сайт. Виждам, че доста преди мен е достигнал до същите изводи до които и аз съм достигнал в раздъжденията си без да съм бил зспознат с неговия труд.  Това ме радва защото ме кара да мисля че съм на много по прав път от колкото предполагах до сега. Ще прочета всичко много внимателно.

filchef:
Още една интересна книга на професора - Енергията на неутриното.Оригинала на немски и превод на руски.
https://energyscience.ru/topic408-21.html#p22164

А това са Исследованиеэлектромагнитных процессов в экспериментах Теслы - направени от Б.Сакко,  А.К. Томилин, които се опират на експериментите на Тесла и Мейл и на теорията разработена от Мейл.

dmitarp:
Една вълна се характеризира с три параметъра амплитуда, честота и скорост. От тях скалари са амплитудата и честотата.  Скоростта е вектор. От всичко дадено по горе не разбирам коя вълна може да е скаларна.  Примери дайте и не минавайте с номера намери си ги защото аз в природата не ги виждам тези вълни.

Радико:

--- Цитат на: dmitarp в Юни 07, 2020, 08:25:52 am ---Една вълна се характеризира с три параметъра амплитуда, честота и скорост. От тях скалари са амплитудата и честотата.  Скоростта е вектор. От всичко дадено по горе не разбирам коя вълна може да е скаларна.  Примери дайте и не минавайте с номера намери си ги защото аз в природата не ги виждам тези вълни.

--- Край на цитат ---
Наименованието "скаларни вълни" не знам кой го е дал. Определено въобще не е подходящо вероятно е някакъв научнопоетичен напън, но неуспешен.
Е аз предпочитам да разделям вълните на два вида: надлъжни и напречни. Със злополучният израз се ооределят надлъжните вълни.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия