Автор Тема: Продавам си електролизера  (Прочетена 5755 пъти)

Неактивен Чичо НОНЧО

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 109
Продавам си електролизера
« -: Май 28, 2020, 08:01:34 pm »
Всъщност електролизерите са 2 на по 100-ина волта.
 Пластините са 200х200 мм.По 53бр.Уплътнитлеите  (спечиална поръчка заради основата) Ф 180.
Историята е следната: разполагах с 100 волтов траф и сглобих едната- по-малката на вид.Един лист 304-ка 1мм.
 След като запалих трансформатора обаче се въодушевих, взех още 1 лист 1.5 обаче, събрах другата, вързах ги последователно директно в мрежата с един грец и два кондензатора и
познайте кво се случи!Първо греца не знам що ама не изгоря.С 5 процентен разтвор на калиева основа тва чудо побесня.
 Напрежението се вдигна на около 270 волта (DC) и а добива на газ на първо четене беше над 100 л/мин. Без майтап. Ще излъжа за ампеража щото много време мина,но доколкото си спомням беше ок 5А.
"Голямата" клетка въобще не грее заради по-голямото разстояние и съответно повече течност (охлаждане).
С 10 процента разтвор това чудо направо ми изкара акъла. Хаха!По съвета на един наш легендарен съфорумник сложих едно реле за налягане и се успа.
 Но това беше преди около 7 години. Сега съм на съвсем друга вълна и ако някой проявава интерес да ми плати само вложените материали с радост ще я преодстъпя..