Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Соларни източници - фотоволтаици, нагревателни и др.

Помощ при събиране на нужните документи за продаване на ток.

<< < (5/6) > >>

dmitarp:
Но всичко това са предварителни действия, неговото е много пъти по-трудно, защото вече е изградено без становища, без подписи и т.н. в тази ситуация винаги могат да му откажат с предлог, че това не е съгласувано предварително.

Радико:

--- Цитат на: dmitarp в Май 18, 2020, 02:56:53 pm ---Но всичко това са предварителни действия, неговото е много пъти по-трудно, защото вече е изградено без становища, без подписи и т.н. в тази ситуация винаги могат да му откажат с предлог, че това не е съгласувано предварително.

--- Край на цитат ---
Димитре да си припомним вица за монасите които пушели докато се молели. Няма никакъв проблем той да си започне действия за законно изграждане на "нова ФВЦ. А ако го запитат за старата да каже, че тя е за лично ползване и няма да се ползва за продаване на ток.

Радико:

--- Цитат на: Вирусолог в Май 18, 2020, 07:27:07 pm ---имам план,аз
да впрегна два вола да бутат 30 киловата ген.
с такъв план,може ли да кандидатствам ,там за субсидия ли,ко му се вика:)

--- Край на цитат ---
Може може, но първо са малко два вола за тия 30 киловата после трябва да помислиш и за някаква когенерация на телесната топлина. Освен това като ги направиш десетина вола,
Щот толкова ти трябват ще излезеш извън нормите за метаново замърсяване. Ще се наложи да помислиш и за усвояване на метана. Осврн това поради евентуално неравномерно подаване на метан може да се разбалансира системата. Трябва да помислиш и за лично включване към системата с цел балансирането и. При това положение субсидията от хоризон 20, 20 ти е гарантирана.

prp:
Шашма не уточни за какви количества става въпрос, понеже ако е за няколко киловата по добре да предложи на съседите да им продаде за 10-15 ст.

sasma:

--- Цитат на: prp в Май 19, 2020, 12:43:17 pm ---Шашма не уточни за какви количества става въпрос, понеже ако е за няколко киловата по добре да предложи на съседите да им продаде за 10-15 ст.

--- Край на цитат ---
Имам инсталирана мощност около 7 кв. може и малко защото панелите ми са втора ръка и инвертори имам втора въка. Целта ми е са продавам само 5кв. защото цената е най-изгодна, а останалото да остане за лично ползване. Нагласил съм 2 инвертора които правят обща мощност 5кв които ще са за енергото, а другите панели и инвертори за лично ползване, имам един 2кв много хубав с лимитер ще си го оства за лияно позлване и панелите които са закачени на нея. Чувал съм, че в другите държави като Германия тази процедура с подаването на излишъка към енергото е било доста опростено и даже подпомагали за осъществяването му. Тука направо ти убиват желанието.....

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия