Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Соларни източници - фотоволтаици, нагревателни и др.

Помощ при събиране на нужните документи за продаване на ток.

<< < (4/6) > >>

juliang:
Май остава само варианта с баир, релси и няколко вагона с баластра ... :) Денем ги качва по баира с излишния ток, нощно време кат вървят надолу да му въртят генератор...
Шашма ... все още в България това с тока е бизнес, не става да се пъха кой и да е ... Ти ще искаш да продаваш енергия баш тогава, когИ на никой не му трябва.

sasma:

--- Цитат на: juliang в Май 16, 2020, 09:33:52 pm ---Май остава само варианта с баир, релси и няколко вагона с баластра ... :) Денем ги качва по баира с излишния ток, нощно време кат вървят надолу да му въртят генератор...
Шашма ... все още в България това с тока е бизнес, не става да се пъха кой и да е ... Ти ще искаш да продаваш енергия баш тогава, когИ на никой не му трябва.

--- Край на цитат ---
Нали на свободния пазар енергоя е много висока за фирмите, поне така чувах преди време. По отговорите по горе ми идва мисълта да се откажа, за копането монета го правя но не е рентабилно вече по е изгодно да се продавяа към енергото. Когато отидох да приказвам с първия които щеше да ми помогне с документацията беше казал че ставало лесно за няколко месеца. Даже преди иколо 20-тине дена са узаконили един точно като мене дето си е построил централата и сега за го узоконили да си продава излишика. Мисля да се пробвам с този дето ми иска 1300 лв. защото е от Русенския район блозо до мен, или да пробвам и други фирми които са на по далечко.

Ksurnev:
Процедурата започва от вашето енерго. Там ще кажат какво изискват. После продължава в общината. До 30кв. е по-лесно.
После пак е енергото с молба. И се почва дълго чакане.
Моят племенник се опита да направи всичко сам, но в последствие даде покрива на фирма, срещу заплащане за 18 години.
Всичко го направиха за една седмица, и го пуснаха. Около 80кв.м.
Май всичко е канализирано за някого.

juliang:
Не е въпрос за "канализаиране". Просто има хора, които правят това не за първи път и знаят кое как се прави. Не че е невъзможно или забранено човек да го напави сам, но ... дали си струва? 1 300 лева ли струват месеци пропиляно време? Кой ще плати само транспорта на човек насам-натам между институциите? А пропуснатите ползи от това, че въвеждането в експлоатация ще се забави с месеци?

Да, в идеалния вариант някой може да му даде на тепсия алгоритъма за премианване на този лабиринт... ма аз вече 5 години чакам някой да даде тайнаат за СЕ-то в тоя форум и никой дума не обелва, а твърденията са че едва ли не половината го имат в мазата си... Те едно СЕ не дават, очаквай да споделят как се бори бюрокрация ... :)

Ksurnev:
Тук има описание на документи до 30кв.
https://www.motto-engineering.com/bg/blog/item/353-kakvi-stapki-tryabva-da-predpriemem

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия