Възобновяеми енергоизточници, нагревателни и хладилни системи > Соларни източници - фотоволтаици, нагревателни и др.

Помощ при събиране на нужните документи за продаване на ток.

(1/6) > >>

sasma:
Здравейте,
след увеличаване на панелите и инверторите енергията ми е в доста излишък, и миля вече за продажба на ел. енергия към енергото. Моля, за помощ от къде трябва да започна с документацията, всякаква информация ще ми е от полза. Ако, има някой който продава към енергото да опише как става цялата философия.

Благодаря предварително.

filchef:

--- Цитат на: sasma в Май 14, 2020, 10:05:29 am ---Здравейте,
след увеличаване на панелите и инверторите енергията ми е в доста излишък, и миля вече за продажба на ел. енергия към енергото. Моля, за помощ от къде трябва да започна с документацията, всякаква информация ще ми е от полза. Ако, има някой който продава към енергото да опише как става цялата философия.

Благодаря предварително.

--- Край на цитат ---

Аз доколкото знам тая далавера е за "свои хора" и е много трудно да се влезе в тия кръгове даже мисля, че от няколко години има "временен" мораториум за вкарване на нови мощности от зелена енергия.
Те тарикатите се оправиха вече.
Има още по голяма далавера - теглят мощности от енергото, а я продават за "зелена" енергия и прибират разликата в цената - само да имат узаконени панели или перки.

VITAN:
Мога да добавя само, че много наши депутати са чорбаджии на паркове за зелена енергия.
Смятай колко връзки трябват (както едно време през соц-а: връзки, доноси...)

VITAN:
...... за триене .......

Иван БГ:
Г-н Sasma,
ако мога да Ви помогна искам да Ви информирам, че има прект за закон от 01.07. 2019 год. който задължава ЧЕЗ да икупува излишната ел. енергия създадена от иновативни източници като цената е за две позиции. Първата е до 5кв. 0.189, втората е до 30 кв. -0.15., за да бъде инсталирана системата трябва да имате архитектурен проект за инсталиране и ел.проект.  Сключвате договор с ЧЕЗ и те ви поставят обратен електромер. Законът е от ДЕКЕВР.
Бъдете!
Иван

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия