Автор Тема: Бъгване на наноботи...  (Прочетена 11249 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Бъгване на наноботи...
« -: Май 13, 2020, 01:15:06 pm »
Какви са според вас максималните пределни параметри на тия чипове, които могат да се имплантират в човека?
Разбира се, отлично разбирам, че информация никак не се намира, но колективният разум е повече от единичния.

Какво до тук (временно) от мен. Ако приемем технология 7 nm, то за заряда на паразитен капацитет максимално ни трябват
10 uW. Работно напрежение около 0,45V на електронен елемент.

Разбира се, щом има антена приемо-предавателна, ще има и защита. Сега, тая защита дали ще сработи изобщо при облъчване с еднополярни импулси, минаващи през целият обем на чипа е друг въпрос.
Защитата на дискретните чипове от статично електричество стандартно е около 3 kV.

Някой знае ли, RFID чиповете до колко са защитетни - като волтаж...?

Това, по което ще сядам да мисля:
- Разстояние 0,5 м.
- Енергия на зареждане на паразитен капацитет 10 uW, пределно напрежение = x [V]
- Честота примерно 1 MHz.
- Portable device :)

Ако намирате темата за тъпа, просто я пропуснете и предложете по-умна  8)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Бъгване на наноботи...
« Отговор #1 -: Май 13, 2020, 01:31:05 pm »
Ще е много интересно как ще се държат тия теоретично съществуващи наноботи, когато човек преминава през рамката на металотърсач на летището или къде ли вече не ... :)
Изобщо няма да отварям темата как ще им се отрази ако ги инжектират в някой електричар, дет се завира в 200 киловолтови трансформатори, във водачи на ел. локомотиви, тролейбуси и трамваи, дори в един заварчик. Какви ще са последствията след като на някой му се наложи да си направи рентгенова снимка или недай-боже ЯМР, скенер.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Бъгване на наноботи...
« Отговор #2 -: Май 13, 2020, 02:23:16 pm »
Рентген - няма проблем за еднократни дози. Вземи си един чип и виж, че ще си бачка след това.

200 kV траф на голямо разстояние (метри) едва ли ще бъгне. Особено, ако облечеш нещо с метални нишки в него. Ако нещо бъгне, ще те имплантират отново.
Това, ако е доброволно.

Ако за всички стане "доброволно", иначе ще те хвърлят на социалното бунище - това е въпросът.
Един чип трудно може да го изгориш. Трябва да заредиш паразитните капацитети с напрежение, което пробива диелектрика необратимо.

ЯМР работи до колкото знам с супер яко магнитно поле, а то се прави с ток...

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Бъгване на наноботи...
« Отговор #3 -: Май 13, 2020, 02:48:13 pm »
ЯМР работи до колкото знам с супер яко магнитно поле, а то се прави с ток...
ЯРМ работи между 7-10 Тесла - всичкото нано ще изпука но сигурно след процедурата "ДОБРОВОЛНО" ще ти го подновят с една венозна инжекция ;D

GMG

  • Гост
Re: Бъгване на наноботи...
« Отговор #4 -: Май 13, 2020, 03:13:46 pm »
    Витане, това са БИО-елементи и се захранват от топлината на индивида.
нататък става сложно за обяснение... (а и не намирам повод)

Ако намирате темата за тъпа, просто я пропуснете и предложете по-умна  8)

  По-умна тема която си пускал е за ламБата, която така и не направи, но пък разбирам колко си зает с други проекти и чукане по клавира - затова ти е простено  :D

Много хубав човек си ти VITAN!

  Обаче не ти се възхищавам поради субективни причини  ;D.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Бъгване на наноботи...
« Отговор #5 -: Май 13, 2020, 04:14:27 pm »
    Витане, това са БИО-елементи и се захранват от топлината на индивида.
Не знаех, добре, че ми каза.

По-умна тема която си пускал е за ламБата, която така и не направи,...
ламБата я има из форума на снимка. Ти да видиш! Даже свети  8)
Обикновените де.били свеждат всичко до генератор и/или ламБа...

И не пускам тема по същество, защото всеки трол може да се изходи по въпроса, а аз няма да мога да го изтрия. Капиш?
Нямам обаче никакъв зор да светвам туй, що не светва.

Иначе портативен източник на скаларни вълни, ако си направя труда да направя, няма да е никакъв проблем да пусна.
Даже със схема. Щото е простичко. 10-15 kV на 1 MHz може и да стигнат.... А и 300 kHz да са, става още по.
И не, никак не става дума за лампа с вътрешни електроди!

Неактивен filchef

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 158
  • Пол: Мъж
  • Скайп: vfilchef
Re: Бъгване на наноботи...
« Отговор #6 -: Май 13, 2020, 04:30:02 pm »
    Витане, това са БИО-елементи и се захранват от топлината на индивида.

От къде ги измисли тия нанобиоелементи след като разработките в тая област са едва в начален стадий на развитие и няма създаден биомикропроцесор - нанороботите са на база на силициеви и въглеродни нишки и нямат нищо общо с самите клетки - виж един ден когато се съдадат биомикропроцесори нещата ще са по трудни за външна манипулация.

GMG

  • Гост
Re: Бъгване на наноботи...
« Отговор #7 -: Май 13, 2020, 04:34:21 pm »
    Правиш се леко на ударен, което е нормално -
лампата светела и говорителя давал импулси за предвиждане на заметресения...  ;D

  Скаларните вълни не са за теб драги, забрави,
усещам, че нещо са фукаш обаче без покритие,
както и стана с Райф и другите ти проекти...  :D

Нищо лично, но ако искаш да си по-полезен, трябва да измислиш нещо друго за да вкараш другите в мисъл - тва със чужди видеа омръзва,
направи свое видео там с разни хипотези и мозъчни излишъци и тогава го давай У форума.  ;)

  Тези които ги пускаш, всеки може да ги гледа и обсъжда без твоята намеса и да си направи преценка - твоят стил на писане предразполага
и начева структорни промени в мозъка на четящия, че едва ли не той е смърф и бай Витан прави показно ... Недей!

Пак ти казвам, че си готин, но лош презентатор, вмъкни нещо твое както преди - моля те!  :)

 п.п. filchef, от теб чакам отговор по друга тема - не смесвай понятията!



Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Бъгване на наноботи...
« Отговор #8 -: Май 13, 2020, 04:44:07 pm »
От къде ги измисли тия нанобиоелементи след като разработките в тая област са едва в начален стадий на развитие и няма създаден биомикропроцесор...
Ти го каза. А и никак не съм се разбързал за никъде.

нанороботите са на база на силициеви и въглеродни нишки и нямат нищо общо с самите клетки..
Никак няма зор нещо да влиза в клетките. Защо им е? Има кръв, има лимфа...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Бъгване на наноботи...
« Отговор #9 -: Май 13, 2020, 06:25:09 pm »
Всъщност всеки кадърен Тесла Трансформатор би трябвало да може да изгаря електроника с технология 7-10 нанометра. Обаче това е статичен вариант.

Не съм проверявал, но истинският електрошок (не някаква играчка) прави до 50 kV. Ако на някой има и му се занимава, може да провери с някакви излишни чипове - може ли да ги изгори от 25 см. разстояние например. Разряд през адекватен "товар".
На TTL стари елементи едва ли ще мине номера.
Важно е с каква технология са правени. Тия 7-10 нано не са още под път и над път, но ако някой има нещо под ръка - ще е интересно какъв е резултата.

P.s. Най-вероятно електрошока не работи с еднополярни импулси, но 25-50 kV не са за подценяване.

GMG

  • Гост
Re: Бъгване на наноботи...
« Отговор #10 -: Май 13, 2020, 06:44:33 pm »
    Ами ето: бъгваш си сам темата и после искаш съвети... как според някои работел ТТрафа и
общото с нанометъра при биоосновата  :)

Като не си проверявал лично, има едно нещо -
нарича се: купи си и пробвай.. после давай
латентни кьорави изсмукани опити и болни обосновки.  ;)

TTL може и да са стари, но летят в Космоса и са
се доказали и резултата съм сигурен, че пак ще те изненада.  :D

Въобще VITAN, разбираш ли какво пишеш и искаш?

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Бъгване на наноботи...
« Отговор #11 -: Ноември 24, 2020, 12:23:29 am »
Покрай пандемията и идеите на Бил Гей таа тема май стана доста актуална. Интересно ми е ако ми натресат тоо прословут чип, как да го разваля? За целта трябва да знам какво представлява и до къде са стигнали с разработките?

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Бъгване на наноботи...
« Отговор #12 -: Ноември 24, 2020, 08:28:54 am »
Тесла-траф ще е най-мощното решение.
Да не пуска искри към земята, едни 50W за максимум напрежение и минимум ток...
Честота избрана в обсега 500 килохерца, 1 мегахерц - в зависимост от конструктора и желанието му да си играе.
Тесла-траф вкаран в резонанс по всички правила...

По невнимание писах в/у поста си, затова:
Стига да не пуска искри към земята, що работата отива на Havy Metal и Mortal Kombat 8)
С'я, ако някои има живачна/ни пломба/би, не мога да гарантирам, че няма пак да има Havy Metal.
Тук не съм се ровил в проблематиката.
« Последна редакция: Ноември 24, 2020, 08:56:08 am от VITAN »

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: Бъгване на наноботи...
« Отговор #13 -: Ноември 24, 2020, 09:02:22 am »
За коронки и импланти - пак така...

GMG

  • Гост
Re: Бъгване на наноботи...
« Отговор #14 -: Ноември 24, 2020, 10:14:53 am »
   Ае пак сега...  ;D
@VITAN, ще ти стисна ръката (и двете), ако
покажеш ТТ в резонанс на 500 Khz.  ;)

Уж имаше доста работа, а си на всяко гърне.. (сам си тури последната думичка).  :D

50W пишеш мощност, е как ги изчисли?  :o
Въобще пробвал ли си тези ватове какво правят
при ТТ /трансформатор Тесла/ и то пък вкарани в резонанс.... напрао ма уби ..  ;D

Съветвам те да не пишеш от последна инстанция, да не пишеш непроверени неща, защото знаеш ли какви или кой ще ти се върже и положението може да стане ндей си игра.

Хората предпочитат да видят ТИ как си се справил, а не руски платени клипчета.

Инак откакто се регна пак, доста постове си натрупал, явно си мислиш, че си придобил голям опит - недей!  ;)

Работите си личат през монитора.