Начало > Новини от света на технологиите

Шели

<< < (2/6) > >>

hristo:

Българската IoT компания „Алтерко Роботикс“ спечели престижната награда Best of IFA 2019 на най-голямото технологично изложение в Европа. Наградата бе получена за мултифункционалните и иновативни продукти за автоматизация на дома Shelly.

Ключа, Радио Релето само по себе си, освен малките си физически размери, като хит продукт не е нищо особено. Аз също бих се радвал ако вие можете да го направите, както казахте и да публикувате свободно техническата документация за изработването му във форума, за да стане по-евтино, като китайските, на себестойност само и всеки сам да може да си го изработи по вашата публикувана свободна техническа документация.

 Важното в случая е облака на Шели, облачните ослуги 24/7, които са безплатни за притежателите на Шели продукт и възможностите за автоматизация и оптимизация с облачното управление на сценарии и централизираното управление на всички домашни ел.устройства и системи с цел икономия и комфорт в т.нар. Умен Дом, който да е съобразен с вашия начин на живот и вашите нужди.

EDM electronics:
христо /с малко х/, звучиш ми, като рекламно лице на фирма!
И заглавието е рекламно!
Форумът е технически, а не магазин в който да се рекламират фирмени изделия, особено като не са някаква новост - има ги тия неща от бълдър-години, дори собственика на форума не го прави!
Заглавието на темата трябва да е не фирма, а примерно "Ви-Фи Интернет ключ" и да се направи техническо описание, евентуално схема и т.н., а не борсови индекси - кой го интересуват тия неща в технически форум?

Правиш чиста реклама!

Имаш ли нещо общо с тая фирма?

juliang:
Hristo, явно не разбра въпроса ми.
В 90% от инсталациите до ключа за осветлението не ходи нула. Няма кабел за нулата в кутията. Как ще си захраниш кутийката като няма нула?

filchef:

--- Цитат на: juliang в Май 06, 2020, 02:06:48 pm ---Hristo, явно не разбра въпроса ми.
В 90% от инсталациите до ключа за осветлението не ходи нула. Няма кабел за нулата в кутията. Как ще си захраниш кутийката като няма нула?

--- Край на цитат ---
Предполагам че се храни от генератор на ток (еквивалентната схема е едно променливо съпротивление последователно на лампата. - все пак в ключа влизат и двата извода на лапата и като е отворен се храни през нея от мрежата а като е затворен от шунт от тока на самата лампа.

Радико:
Юлияне не е в 90% ами си е в 99% 
Съвсрм случайно аз в момента изграждам инсталацията на една такава "умна къща" в Божурище Градче предградие на София за незапознатите. Във момента в тази област цари страхотен хаос. Собственика не знае какво е това умна къща но го иска"то не че аз знам де"
Наел си е проектанти. Те знаят точно колкото мен и него по въпроса, а за познанията им по електроинсталации на нормална къща, мани мани, а да все пак различават контакт от ключ.
Та тези дни с колегата обсъждаме статуквото по въпроса и измислихме един виц който като нищо може да се сбъдне:
Собственика на някоя умна къща се събужда в три през нощта от силни стомашни смущения и неистово желание да посети "онова място" грабва смартфона и нервно чука по него да запали лампата.  Обаче "греда" смартфона невъзмутимо изписва:
Системна актуализация на софтуера на сградата, всички системи се рестартират моля изчакайте актуализацията да завърши.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия