Автор Тема: Прави Криви Изкривявания  (Прочетена 10901 пъти)

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Прави Криви Изкривявания
« Отговор #30 -: Май 05, 2020, 03:32:10 pm »
Времето също не може да се смята за четвърто измерение на пространството, то няма качества на пространство и не може да се опише със никаква геометрия.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: Прави Криви Изкривявания
« Отговор #31 -: Май 05, 2020, 04:46:04 pm »
...то няма качества на пространство и не може да се опише със никаква геометрия.
Може.
То е скаларна величина. Разбирай отметки по безкрайна права. Последното е аналогия разбира се.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Прави Криви Изкривявания
« Отговор #32 -: Май 05, 2020, 04:59:13 pm »
Може.
То е скаларна величина. Разбирай отметки по безкрайна права. Последното е аналогия разбира се.

Аналогия е разбира се, пък и не виждам защо скаларни величини се намесват в този казус. То и самото време имало посока, значи не е скалар, но посоката му не е пространственна характеристика а нещо друго. хайде първо да дефинираме що е пространство и по какво се различава и евентуално оприличава с времето. Времето вече го бистрихме тук в една отделна тема, аз си казах мнението че то не е обективно, и е само абстрактен конструкт, за пространството обаче мисля че е със обективни свойства, като, вместилище на обекти, протяжност на обекти, движение на обекти.
Самото пространство обаче не взаимодейства със материята, и ако няма материя то и пространството няма как да съществува. Нютон е мислил че пространството е вместилище на обекти, което не зависи от обектите в него, демек то е независимо от материята. Нютон е сматал още и времето като за математически безкрайно от минало към бъдеще, течащо като река и независещо от обектите и събитията в него. Лайбниц е смятал тъкмо обратното, чиято страна застъпвам и аз в моите виждания.  Там е работата че физически не може да се изолира материя извън пространството и времето, може би тя е била в изолация преди големият взрив, може би тогава са възникнали пространството и времето, а преди това материята да е съществувала в непозната форма без измерения, всичко събрано в точка без размер и неслучващо се никакво събитие, в момента когато някой или нещо е задействало всичко. Може да е бог, или нематериален свръхестествен интелект, знам ли.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Прави Криви Изкривявания
« Отговор #33 -: Май 05, 2020, 05:18:05 pm »
Като се замисля обаче, откривам че пространството все пак е обективно и независещо от материята, защото материя се изолира от пространството чрез изместването си, демек чрез движението си през празното пространство, но това изместване изолиране от пространството е само за някои негови участъци, от едно място се изпомпва въздух, но той отива на друго и запълва там празното. като цяло материята не може да се изолира от пространството, не може да се отърве от него. Следва ли от това че ако изчезне материята и пространството ще изчезне. Това може да го установи само свръхестественно нематериално същество, наречено от религията бог или пък от науката свръхинтелектен космически нематериален разум. Е тука вече се отклоняваме във, идеологическа натурфилософия. :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Прави Криви Изкривявания
« Отговор #34 -: Май 05, 2020, 08:05:36 pm »
Коце, я си седни на задника! Не виждаш ли че става въпрос за радикова геометрия? Евклид не е виждал с ума, за това не е продължил нататък!


Радико само общи приказки, нищо не сте дефинирали, а аз ти казах че без дефиниране няма и това което вие наричате „извън тримерното пространство“, няма и намек дори за индиректни факти и доказателства за това “извън тримерното пространство“ само хипотетични догатки, присъщи на научнофантастичен филм.

Тая тема ми заприлича на средновековния схоластичен спор "Колко дявола могат да се съберат на върха на една игла"  ;D

Кефите ме пичове, кефите ме. И знаете ли защо. Защото така стръвно нападате и отричате това което съм написал. Дефакто обаче до тук няма нито една моя мисъл. Аз само повтарям и разглеждам неща които са така да се каже основополагащи за физиката "за стандартната физика" малко ми е и тъжно, че не забелязахте този очеваден факт. Може би причината е, че това  е материал който се изучава в десети клас.
Може би Атос трябва да изтрие темата. Очевидно все още не е, или по скоро може би вече не е подходяща за  този форум. Иначе ето вие току що оплюхте ето това:
https://bg.m.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%B1%D1%89%D0%B0_%D1%82%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%BD%D0%B0_%D0%BE%D1%82%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%82%D0%B0   
Както казах кефите ме максимално, но не ставате за дискусии на подобна тематика.

Неактивен технократ

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 528
  • Пол: Мъж
  • Не е важно знанието а разбирането
Re: Прави Криви Изкривявания
« Отговор #35 -: Май 05, 2020, 08:28:48 pm »
Тя ОТО и СТО отдавна е критикувана от физиците, съвременни и не. Та Радико нали и ти беше от този лагер, сега обаче се извърташ на 180 градуса, също като ренегат.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Прави Криви Изкривявания
« Отговор #36 -: Май 05, 2020, 08:42:00 pm »
Тя ОТО и СТО отдавна е критикувана от физиците, съвременни и не. Та Радико нали и ти беше от този лагер, сега обаче се извърташ на 180 градуса, също като ренегат.
Това ,че обяснявам и разисквам нечие мнение по определен въпрос не значи, че го споделям.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Прави Криви Изкривявания
« Отговор #37 -: Май 05, 2020, 10:58:04 pm »
Ми кой как му отърва, според момента!