Форум > Филми, видео лекции

Кой е изобретателят на радиото? Попов или Маркони?

<< < (5/5)

epwpixieq-1:

--- Цитат на: EDM electronics в Май 03, 2020, 08:14:56 pm ---Той Джери Василатос един специалист /пази Боже сляпо да прогледа  ...
Той е от явленията на търсачите на СЕ. Книгата му се продаде, като топъл лЯп, и аз я имам ...
 Общо взето книгата му е сбор от коментари по форумите, ала МИ68 или отнелия щафетата му epwpixieq-1.

--- Край на цитат ---
Ще подчертая тук, за да не стане объркване от този ви коментар, че никога не съм чел или съм си купувал книгата на Василатос (даже нямам и преставава какво пише). Щом като вие сте си купили книгата значи сте си мислели че ще намерите нищо в нея. Вигнаги съм  казвал че трябва да се четат нещата в оргининал. Вместо да си давате парите, както вие точно казвате "на вятъра", вземете и прочетете директно написаното от Тесла, тогава може започнете да виждате друга картинка и то тя няма нищо общо със фантастиката.

Между другото, намерете ми и един коментар където давам нещо написано от споменатия автор. но няма такъв. Напротив винаги съм гледал скептично точно към такива писатели, понеже техние "виждания" са пагубни за идеите които е представял Тесла най-вече поради неразбирането с което пишат и от друга страна популистичния начин по който се пише книгата. Но както се казва "каквото повикало, такова се обадило". Явно преводачите на такава литература го правят заради тиража, че как и би било иначе, помислите си кой би купил книга ( не задължителна от университетите ) в която 1/3 от написаното са схеми и 1/3 изчисления, точно както са Записките от Колорадо Спрингс на Тесла.

Аtos:
Сега... нямам за цел да предизвиквам препирни, идеята беше, че е интересна книга и дава различен поглед към много неща. Всеки сам да си преценява.
Нормално е там, където се търси комерс да има известна доза преекспониране, но авторът не претендира за абсолютна достоверност и не "тропа с крак". Просто е събрал откъдето и както може въпросните сведения и ги представя. Нормално е също и голяма доза истина да има в тях.
Не може да се твърди, че всичко е абсолютна измислица.
Все пак... уважавам съфорумци, които са се запознали с тезите на които опонират, защото по-голямата част от критикуващите дори не са си направили труда да прочетат едно - друго...

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия