Автор Тема: Кой е изобретателят на радиото? Попов или Маркони?  (Прочетена 13170 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Къде е границата и какво точно са "изобретили"?
Физическа.
В проявлението на вълните.
Радиовълните и светлината имат различна проява/поведение.

Аналога/Цифрата е човешка логика. Имплементация ('ау, колко вносна дума).

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Пуснах в началото на тази тема видео. Това ти е половината отговор.
Другата половина я написа EDM electronics.
Еееи същия Монтанар си хлъзгав като да не казвам какво само и само да не признаеш явното. смешен си не разбираш ли. По голем католик от папата а в случая по голем русофил от Путин се изкарваш. Не ми отговаряи аз приключих спора с теб. Не можеш да убедиш в истината човек които знае, че е истина, но това не му изнася. Лъжи си на спокойствие повече няма да ти преча.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Доколкото аз си спомням, в книгата на Джери Василатос се споменава Антонио Меучи като пръв изобретател на радиото.
И това около 10 -15 години преди всякакви споменати от вас до момента хора.
Не твърдя нищо конкретно, но си струва да се прочете.
То е ясно, че по-нататък, когато вече не е било шокираща новост, много мераклии за патент се появяват.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Ъкъ, ъкъ, открил е телефона.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Той Джери Василатос един специалист /пази Боже сляпо да прогледа  :D/....писател-фантаст, ама не е написал поредица от книги, а само една. Вярвате ли, че от някакъв кабел излизала светлина - праната от покрива на къщата през кабела осветила стаята - смятайте за какви фантасмагории и бабини девитинини пише.

Той е от явленията на търсачите на СЕ. Книгата му се продаде, като топъл лЯп, и аз я имам. После се появи един италианец, който също написа книга /също имам и обира прахоляка в библиотеката ми, едни пари похарчени на вятъра/, ама вече със схеми и твърди, че това било генератори на СЕ. А повечето му примери сме ги дискутирали из форума, като кьорфишеци - доказани кьорфишеци. Общо взето книгата му е сбор от коментари по форумите, ала МИ68 или отнелия щафетата му epwpixieq-1. Теории, локуми, девитинини, а насреща няма дори един пирон забит.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Той Джери Василатос един специалист /пази Боже сляпо да прогледа  ...
Той е от явленията на търсачите на СЕ. Книгата му се продаде, като топъл лЯп, и аз я имам ...
 Общо взето книгата му е сбор от коментари по форумите, ала МИ68 или отнелия щафетата му epwpixieq-1.
Ще подчертая тук, за да не стане объркване от този ви коментар, че никога не съм чел или съм си купувал книгата на Василатос (даже нямам и преставава какво пише). Щом като вие сте си купили книгата значи сте си мислели че ще намерите нищо в нея. Вигнаги съм  казвал че трябва да се четат нещата в оргининал. Вместо да си давате парите, както вие точно казвате "на вятъра", вземете и прочетете директно написаното от Тесла, тогава може започнете да виждате друга картинка и то тя няма нищо общо със фантастиката.

Между другото, намерете ми и един коментар където давам нещо написано от споменатия автор. но няма такъв. Напротив винаги съм гледал скептично точно към такива писатели, понеже техние "виждания" са пагубни за идеите които е представял Тесла най-вече поради неразбирането с което пишат и от друга страна популистичния начин по който се пише книгата. Но както се казва "каквото повикало, такова се обадило". Явно преводачите на такава литература го правят заради тиража, че как и би било иначе, помислите си кой би купил книга ( не задължителна от университетите ) в която 1/3 от написаното са схеми и 1/3 изчисления, точно както са Записките от Колорадо Спрингс на Тесла.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Сега... нямам за цел да предизвиквам препирни, идеята беше, че е интересна книга и дава различен поглед към много неща. Всеки сам да си преценява.
Нормално е там, където се търси комерс да има известна доза преекспониране, но авторът не претендира за абсолютна достоверност и не "тропа с крак". Просто е събрал откъдето и както може въпросните сведения и ги представя. Нормално е също и голяма доза истина да има в тях.
Не може да се твърди, че всичко е абсолютна измислица.
Все пак... уважавам съфорумци, които са се запознали с тезите на които опонират, защото по-голямата част от критикуващите дори не са си направили труда да прочетат едно - друго...