Автор Тема: "Творенията" на Илон Мъск  (Прочетена 170192 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #660 -: Септември 10, 2022, 10:18:41 am »
Витко, мноо филми гледаш.  ;D

GMG,
помня беше изпълнен с "национална" гордост, какъв рамбовец си бил и как на другите им липсвал твоя тестостерон, смелост и мъжественост, да бъдат войници и да защитават американската демокрация по света.  :D

Сега световната обстановка предполага реализацията на подобни мераци. Защо не отидеш да защитават европейските ценности в театъра на бойните действия на страната на кокаин-фашистите, които поддържа целия запад?  :D
Украинската демокрация трябва да се защитава, защото тя се отличава с това, че връзват хората по дърветата и стълбовете с тиксо на гола задница.  ;D

GMG

  • Гост
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #661 -: Септември 10, 2022, 04:39:23 pm »
    Евгени, не та знам колко си електроникс, ма добре помниш - да горд съм и гледам зайци, демократ съм доколкото жена ми позволява, не си сменям аватарите кат теб на 30 дена, ходих войник две години и три месеца за разлика от теб и витан, а войната който си я направил да си я сърба - ти що не идеш кат си толко отворко?

  Ако ми е засегнато мястото на мен или това което тача, ще отида без да мисля - за разлика от вас мисирите витанови.  :)

То лесно да лалаш от разстояние без да имаш и един процент визия за ко стаа въпрос....  ;)   

Нямам Време са занимавам с вас!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #662 -: Септември 11, 2022, 09:13:57 pm »
Днес СпейсЕкс преизползва и приземи първа степена на Фалкън-а за рекорден 14-ти път.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 681
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #663 -: Септември 12, 2022, 01:25:38 am »
Без коментар.....

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #664 -: Септември 12, 2022, 05:57:32 am »

двуместен електромобил „Пионер-63“ - малка и повратлива, икономична и бездимна електрическа кола. Електродвигател с мощност 6,3 kW осигурява на колата максимална скорост до 55 км/ч, а общото тегло (заедно с оловните акумулаторни батерии) е 850 кг. максимален пробег от около 60 км със скорост на движение 20-25 км/ч. Научно-изследователски и проекто-конструкторски институт по електрокари и мотокари (НИПКИЕМ) конструкторския колектив на двата Пионера. Ето: ръководител на колектива – проф. инж. Благой Петков, зам.-ръководител – проф. инж. Георги Георгиев, отговорен конструктор на каросерията – ст. н. с. ІІ ст. к. т. н. инж. Евгени Танчев, отговорен конструктор на управляващия мост – ст. н. с. инж. Петър Захариев, отговорен конструктор на задвижващия мост – инж. Георги Достин, отговорен конструктор на електроинсталацията – ас. Гъркова. Данните и снимките ни бяха предоставени от Юлиана Танчева, дъщеря на инж. Евгени Танчев, за което много сериозно ѝ благодарим!.
[1967] Ето го НАИСТИНА първия български електромобил!Както първият, така и вторият "Пионер" са показани на Пловдивския панаир през 1967 и може би също през 1968 г. За сравнение  БМВ, днес един от водещите в разработката на електромобили в света, на летните олимпииски игри през 1972 год. в Мюнхен, представя първата си електрическа кола, конверсия на сериен автомобил БМВ, която се движи със спортистите при маратонските бягания, снима ги и им предоставя вода - купето BMW 1602 Elektro-Antrieb 1972 г.


Но дори и да не е първия ЕЛМО-70 има уникална авангардна през 70-те Едноелектродна цинкова батерия (наполовина по-лека от двуелектродните) и 50 години преднина пред Тесла.
 Конструкторите:
 н.с. инж. Здравко Стойков,
 н.с. инж. химик Карекин Хампарцумян и
 н.с. Веселин Монев.
« Последна редакция: Септември 12, 2022, 06:27:38 am от alvion »

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #665 -: Септември 12, 2022, 06:44:11 am »
Електромобила на Мъск, не е техническа новост, във библиотеката на форума има един забравен филм: Who Killed the Electric Car? (2006) и субтитри на български - Документален филм, който разследва раждането и смъртта на електрическия автомобил EV1 на GM, както и ролята на възобновяемата енергия и устойчивия живот в бъдещето през 2006-та, т.е. днес.

 Това което днес не ви казват е за S. R.Ovshinsky's Nickel-Metal Hydride NiMH Батерията изобретена US Patent No. 4,623,597 и произвеждана първоначално от Stanford R. Ovshinsky роден November 24, 1922 - починал на 90 през October 17, 2012. Въпреки, че официалното образование на Овшински приключва още след гимназията, той си сътрудничи с известни учени от цял свят и има над 400 патента. Той беше плодовит, самоук изобретател и физик, чиято пионерска работа в множество области оказа влияние върху много аспекти на съвременния живот, от слънчевата енергия и съхранението на данни до никел-метал хидридните акумулаторни батерии. Наречен „Едисон на нашата епоха“ от сп. "The Economist" през 2006 г. и „Герой за планетата“ от списание "Time" през 1999 г., Овшински беше известен със страстта си да използва науката и технологиите за решаване на социални проблеми с цел подобряване на света и качеството на живот на човечеството.

Много от неговите изобретения са лицензирани от големи корпорации.

Овшински открива, че аморфните материали могат да бъдат обратимо променени между аморфна и кристална фаза, чрез източник на енергия, като електричество или лазерен лъч. Областта, която той създава, става известна като Ovonics (нов раздел от приложната физика) и води до голямо разнообразие от иновативни приложения, включително масово произвеждани гъвкави слънчеви панели, компютърна памет и телевизори с плосък екран.

Никел-метал хидридната (NiMH) батерия на Ovshinsky се превърна във важен източник на енергия за хибридни и изцяло електрически превозни средства, потребителска електроника, индустриално оборудване и телекомуникации.
« Последна редакция: Септември 12, 2022, 07:12:33 am от alvion »

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #666 -: Септември 12, 2022, 07:25:14 am »
<a href="https://www.youtube.com/v/Yh4KuCVlF14" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/Yh4KuCVlF14</a>
<a href="https://www.youtube.com/v/Fu4itkDQYWI&amp;list=PLHQvIY-f76Q_6LVgNMo20QWljc7r8ahhe" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/Fu4itkDQYWI&amp;list=PLHQvIY-f76Q_6LVgNMo20QWljc7r8ahhe</a>
<a href="https://www.youtube.com/v/Yp2p78U8qcY" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/Yp2p78U8qcY</a>
<a href="https://www.youtube.com/v/XxW-T2kt5xY" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/XxW-T2kt5xY</a>

alvion 
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 343
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #667 -: Септември 12, 2022, 09:21:08 am »
alvion-e,
гледам заострил си ни вниманието на личността си, пола най-вече,
не мога да разбера от кой пол си?  :)

Турил си някакъв знак там, това някакъв неутрален пол ли значи, среден пол ли, флуид ли е това - преминаване от един пол в друг /трансформация/ :D,
да не е някаква позивна за евроатлантическа-хомо манифестация ли,
не ги разбирам тия знаци?

Дай някакво обяснение, да знам как да се обръщам към теб, с какво местоимение?

През ум не ми е минавало, аз да си уточнявам пола. Обикновено пола се подразбира от държанието, от контекста. Когато някой държи да уточни пола си - има тука скрито нещо нехарактерно, си викам...  :D

Днешно време различавам два пола: 1. Путинофили и 2. Евроатлантици гей-парадчици.  ;D  ;)

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #668 -: Септември 12, 2022, 03:33:37 pm »
Аз съм путинар, колкото по-дълго стои тва недуразумение на власт, толкова по-добре за България.
Време е вече да съборят всички паметници на руската окупация.
(ЕДМ може да си вземе няколко в двора да медитира между Альоши, матрони с автомати, мъже с автомати, деца с автомати и всякакви подобни.)

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #669 -: Септември 12, 2022, 04:38:17 pm »
Нищо няма да се промени от смяната на путин! Дори и да се избере демократ ,системата там го елиминира.Според теорията на Монтескьо,в такива общества ,като руското демокрацията е невъзможна,доказано е през вековете!
Колкото и парадоксално да изглежда на пръв поглед управлението на путин устройва Америка/САЩ/! Защо?

 Америка е банката на света. Всички откраднати пари от мафиите в другите държави достигат Америка и остават в някоя нейна банка, а не в банка от страната, от която са откраднати. Възможно е да се прикриват откраднати от мафиотите пари и в някоя офшорна банка, като тази в Панама,но макар и офшорни, тези банки просто  са свързани по електронен път с американските. Колкото по-мафиотска е една страна, толкова по-силно работи тя за Америка. И още нещо. Ако мафиот от някоя страна избяга с откраднатото в Америка и от държавата му си го поискат да го съдят, американците го връщат, но откраднатото остава за Америка .  В момента най-могъщата в света и опериращата с най много пари мафия, вероятно между 4 и 5 трилиона долара е руската. Понятието мафия обаче за нея не върви, тя се нарича олигархия. А олигархията е форма на държавно управление, в което мафията разполага с властта и не се нуждае от посредници - тя управлява директно.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #670 -: Септември 12, 2022, 04:41:44 pm »
Колеги, какво общо имат вашите глупави разсъждения с темата?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #671 -: Септември 12, 2022, 08:35:44 pm »
Колеги, какво общо имат вашите глупави разсъждения с темата?
А ти що не си вършиш задълженията като модератор? :)

Говори с Димела и пуснете една-две теми за отпущане на душата, щото сме се събрали само пос*рковци и ще оакаме всяка отворена тема...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #672 -: Септември 12, 2022, 08:50:38 pm »
...щото сме се събрали само пос*рковци и ще оакаме всяка отворена тема...
1. Сте се събрали.
2. И искате пенсионерска седянка,
3. а не е ли по-добре да ви се разпише многомесечен гарнизон с преспиване на 3-ма "пос*рковци".
4. Ако някой иска да го баннат доброволно, бан и толкоззз...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #673 -: Септември 12, 2022, 09:34:26 pm »
А ти що не си вършиш задълженията като модератор? :)

Благодаря за идеята, но мисля да съм още по-модерен и демократичен, да издигна в култ западните ценности при модерирането.  ;)
Шъ зема да направя, като големите социални мрежи от САЩ и ю-туп, да трия, да банвам, да забранявам - всичко това в името на демокрацията, не както сега я карам по комунистически, всеки си прави каквото си иска и както си иска.  :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #674 -: Септември 12, 2022, 09:51:27 pm »
Шъ зема да направя, като големите социални мрежи от САЩ и ю-туп, да трия, да банвам, да забранявам...
Ми аде де... найш как ми бърка в душата че темата за Мъск я осраха? Щях да пусна линк към живо предаване за тестването на двигателите на бустера, ма кат видях к'ва е кочина... отказах се.