Автор Тема: "Творенията" на Илон Мъск  (Прочетена 170108 пъти)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #540 -: Май 05, 2022, 03:47:40 pm »
Витане, да те подсещам ли колко плащаше НАСА за място в "Союз"? При това на оня, предишния курс на долара...
Така че промяната вече е в ход - САЩ плаща по-малко за седалка до орбита. И посоката е ясна - нещата ще поевтинеят.

GMG

  • Гост
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #541 -: Май 05, 2022, 06:30:39 pm »
Едно време получих супер-пупер оферта, да ходя компютърджия в ....
  Витане, ти помниш ли от кога имаш компютър, че да ходиш някъде?  ;D

Райф ламБата не можа да напрайш, ма сигурно ти е взела акъла само от посредственото влияние и нужда от нещо....

Вземи обиколи малко Света витане и после виж какво пише в уикипедията и др. съмнителни сайтове които четеш - няма нищо общо! ;)

Не казвам че си много задръстен и сляп за някои неща, но е редно да пишеш от първо лице!  :)

Ако имаше син да учи в щатите друго щеше да пишеш защото поне нещо би научил....

  Пикси не го коментирам защото няма смисъл.  :-\

    Бъдете здрави и умни!
Само тогава ще разберете, че всичко СЕ върти, гори и започва с мисъл! ....

  Не искам и не бъдете прости!  ;)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #542 -: Май 08, 2022, 10:21:54 am »
Ако имаше син да учи в щатите друго щеше да пишеш защото поне нещо би научил....
GMG, че на някой се учи (или по скоро го учат) в щатите не го виждайте като панацея. Нещата са много комплексни, но едно мога да ви кажа. Не е важно изобщо че се "учи" в щатите а какво учи. Положение че учи нещо различно от химия, физика, биология, инжинени или агрономни науки или математика ( или някаква комбинация от тях ), поне на колежанско ниво, знайте че си губи времето. В щатите има много безработни, бармани или други с подобни неадекватни "професионални" заетости които са с колежанско "образование". Точно поради тази причина и понеже всеки които, даже не знае таблицата за умножение може да завърши "колеж" ( за съжаелние съм виждал и такива индивиди ). Не случайно, и точно поради тази причина, сега има над $1 500 милиарда  в "студентски" заеми, гарантирани от държавате, като голяма част от които няма как да бъдат погасени (и затова Байдънската администрация иска да ги опрощава) понеже завършващите колежани в голямата си част нямат никакви практически приложими познания. В тази връзка не казвайте генерално "учи в щатите", без да посочвате къде и какво учи, понеже това е толкова условно виждане, че в много слуаи случаи може да е проблемно отколкото полезно за бъдещето на на сина ви.

GMG

  • Гост
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #543 -: Май 09, 2022, 05:06:18 pm »
    Пикси, извинявай но тотално сбъркано ми се виждаш...  :)
Никъде не съм споменавал моите синове къде са учили или внуците какво или за неадекватните професии по твоята терминология, няма нищо общо моя пост с твоя.

поради тази причина и понеже всеки които, даже не знае таблицата за умножение може да завърши "колеж" ( за съжаелние съм виждал и такива индивиди )
  Да ти кажа вярвам ти, особено ако сте били един випуск.  ;D

   П.П. Включи си авто-редактора защото грозно изглежда като пишеш и някои думи губят смисъл.... не, че те чета постоянно, но не е добре така.  ;)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #544 -: Май 09, 2022, 06:58:44 pm »
epwpixieq-1, като ти прочетох поста си викам: опитва се да победи Холивуд! А дано, ама надали.

Не мож победи тая пропагандна машина, дори от "мястото на събитията".
Имай търпение поне до 2025-та.
Тогава никой нищо няма да има нужда да доказва.  8)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #545 -: Май 09, 2022, 09:01:29 pm »
    Пикси, извинявай но тотално сбъркано ми се виждаш...  :)
Никъде не съм споменавал моите синове къде са учили
Ако имаше син да учи в щатите друго щеше да пишеш защото поне нещо би научил....
Интересно вие как разбирате това което сте написали?

Но, даже и да сте говорили генерално и хипотетично ( хей така без никакъв личен опит ), и аз да съм го приел като ваш пример, това не прави коментара ми грешен. Виждате ли, имам малко повече опит ( 22 години ) от щатите както на, студентско и академично/изследователско така и на корпоративно ниво ( от компания която е в топ 100 с най-големи приходи на САЩ ), така че, поне в това отношение, най-малко опитайте се да разберете това което пиша ( при положение че можете разбира се ), понеже има много хора които изобщо не разбират какъв е света около тях и няма значение какво и колко са видели, понеже виждането на света не предполага разбиране!

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #546 -: Май 24, 2022, 08:57:02 am »
Хрумна ми, че много отдавна не съм чел фантастика. Но не ми се отварят книги, значи нещо кратичко някой да ми генерира.

Ключови думи:  Tesla, исключена, от, S&P

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #547 -: Юни 17, 2022, 11:11:39 am »
Мъск се озъби на Дълбоката държава и си получава по пълна програма:

"Срещу милиардера Илон Мъск и неговите компании SpaceX и Tesla е повдигнат иск за 258 млрд. долара по обвинения, че те са част от измамническа схема в подкрепа на криптовалутата доуджкойн, съобщава Bloomberg LP."

"Tesla стала рекордсменом по числу аварий с участием автомобиля без водителя

Национальная администрация безопасности дорожного движения за последние 11 месяцев получила 392 сообщения об авариях с использованием передовых технологий помощи водителю 2-го уровня. В результате этих ДТП погибли по меньшей мере шесть человек, еще пять получили серьезные травмы. На Tesla приходится подавляющее большинство отчетов об авариях — 273 случаев, за ней следует Honda с 90 отчетами. "

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #548 -: Юни 17, 2022, 12:42:39 pm »
"Срещу милиардера Илон Мъск и неговите компании SpaceX и Tesla е повдигнат иск за 258 млрд. долара по обвинения, че те са част от измамническа схема в подкрепа на криптовалутата доуджкойн, съобщава Bloomberg LP."
А кой го съди? Или това не е толкоз важно :)

"Tesla стала рекордсменом по числу аварий с участием автомобиля без водителя
Когато грубо 80% от колите с функция за автономност са твои, е нормално да си на първо място по аварии с тях.


А, да... днес има изстрелване на един Фалкън със Старлинк-ове, след два дена има още един старт със сателит на Глобалсат, на 28-ми има трети страт със сателит на Люксембург. Днешния Фалкън ще е първия, който ще лети за 13-ти път.

ТРИНАДЕСЕТ ПЪТИ, Карл, тринадесет!

И ако някой още не е разбрал - излезна доклада на ФАА, който по принцип одобрява полетите от Бока Чика. Има 70-тина забележки, които трябва да се отстранят - примерно осветлението по периметъра на комплекса пречело на нощния живот на птичките и пчеличките и трябвало да свети навътре в територията, стартовете през уикендите трябвало да се ограничат до 5 на година и да няма стартове на официални празници, за да можели хората да позват плажа... в общи линии глупости.
И докато бюрокацията произвежда хартийки с печати, Мъск просто строи втора фабрика с кула за полети на Кенеди Спейс Център, където вече номерцата с птичките и пчеличките няма да минават, освен ако не искат да спрат всички космически полети на САЩ :)

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #549 -: Юни 18, 2022, 04:46:45 pm »
Упс, пропунал съм - днес има още един полет, който ще качи един сателит на германското военно министерство. След около 1/2 час би трябвало да започне стрийма. По разбираеми причини ще е много по-постен - без кадри от втората степен и без траектория на полета: https://youtu.be/lCX-KUCn4A4

Три старта за три дни... а през това време част от сътрудниците на Роскосмос са в отпуск поради липса на работа...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #550 -: Юни 18, 2022, 08:27:04 pm »
Работи и Роскосмос. За едни житейски случай да имат мат (материться), за други Сармат.

Ти кажи 2 неща.
1. Кога Мъск ще ни води на Марс? 2026-та доде, хлопа на съседните врати.
2. Кога неговите хора ще ни дадат фърчилата, де си поръчахме едно време.
С чужди пари всеки и в космоса може да праща малки пратки (спътници) ежеседмично.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #551 -: Юни 18, 2022, 08:53:30 pm »
... С чужди пари всеки и в космоса може да праща малки пратки (спътници) ежеседмично.
Единия можел, а другия праща... ежедневно. Както казах - утре пак.
А, да... това беше 125-тото последователно успешно приземяване на бустер. 10 милиона да е разликата в цената между нова и употребявана ракета - е ти едни 1.25 милиарда "у джоба". И то не рубли... :)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #552 -: Юни 19, 2022, 10:03:22 am »
Упс, пропунал съм - днес има още един полет, който ще качи един сателит на германското военно министерство.
juliang, какво искате то бюрократчици, гарантирано е че те ще направят най-неефективните решения.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #553 -: Юни 19, 2022, 10:49:51 am »
И третия полет в рамките на три дни: https://youtu.be/94cClvOFWH4
На практика след 20-та минута няма какво много да се гледа в тия 2 часа видео...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #554 -: Юни 19, 2022, 12:24:42 pm »
...е ти едни 1.25 милиарда "у джоба"....
1. Избощо не ми отгори на въпросите, но това е закономерно. Не можеш.
2. "Старите" пари в САЩ винаги прецакват "новите". Класически пример чича ти Бил Гейтс-ов. Нали беше едно време най-богатия на земята? И твоя Мъск ще го накарат да си направи сепуко. Затова и сложих поста, за да ти покажа, че са го почнали... Ако искаш дори и примери с държави мога да ти дам, но не си събеседник като хората.

И понеже сме енергиен форум, малко и за енергетиката световна:

<a href="https://www.youtube.com/v/ndX3hMU3YWk" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/ndX3hMU3YWk</a>
Наступающая темная эра