Автор Тема: "Творенията" на Илон Мъск  (Прочетена 170158 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #240 -: Юни 06, 2021, 08:58:26 am »
Абе...някой изобщо задавал ли си е въпроса - защо, аджеба, им е на някакви обикновени хора, да се заселват на Марс?
Какъв биха го търсили там?
Оставям настрани възможността за реализация на проекта, любопитно ми е за мотивацията?
Мъск би събрал само доброволци-малоумници, което едва ли е елитът на човечеството?

Кой луд би желал да живее "в стъкленица"...? Град на дъното на океана е далеч по-реалистичен и възможен.
Все едно да пожелаеш сам да влезеш ...в затвора (само дето условията във всеки европейски затвор са може би в пъти по-добри)...
Елементарно е Атос.
Мъск а и други хора са наясно, че ако събитието "х" се случи и то в такъв машаб, че унищожи и Ню Йорк и Берлин и Москва и Пекин. Подводен град няма шанс за оцеляване. По точно има шанс но е неприемливо малък. Осввн това същите тези хора са напълно наясно, че събитието "Х" вече се е случвало поне няколко пъти, което значи, че няма как да не се случи отново. Това, че го отричат въобще не значи, че не са наясно. Даже напротив. Такова яростно отричане означава само, че лъжат напълно умишлено.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #241 -: Юни 06, 2021, 10:20:15 am »
С какви двигатели???
А на марс ще търсят "ЗОНТИК ОСЛА"

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #242 -: Юни 06, 2021, 11:00:12 am »
С какви двигатели???
А на марс ще търсят "ЗОНТИК ОСЛА"
Не Ксурнев на марс ще си изградят спасително укритие за да оцелеят когато на земята не оцелее нищо друго живо освен някои бактерии.
Ноев ковчег искат да имат готов на Марс. По просто от това как да ти го обясня.

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #243 -: Юни 06, 2021, 12:52:17 pm »
Драги ми Радославе, могат да построят "ЧИЧО ТОМОВАТА КОЛИБА", даже по-малко.
Ще им е нужно строително разрешение, проект, одобрение на проекта, строителен надзор, плансметка, строителна линия, машини за копане и строителство, материали, енергия, и то много, и най-вече кослород за доста време. Ами храна, вода?
Мъск прави тзи гюрултия с някяква друга цел, ама ще стане ясно по-късно. :'( :'( :'(

Апропо, ще си правя други очила, най-после разбраха какво ми е но очите, така че ще пиша повече. ;D ;D ;D

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #244 -: Юни 06, 2021, 12:52:53 pm »
Споко момци, не се хабете.
Бай Илон каза: 2016-та на Марс!
За една петилетка  8)
Аз съм го запомнил. Е-го-де е 2026-та!
И тогава ще видим кой е камилата, кой е камиларя...

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #245 -: Юни 06, 2021, 01:28:08 pm »
Драги ми Радославе, могат да построят "ЧИЧО ТОМОВАТА КОЛИБА", даже по-малко.
Ще им е нужно строително разрешение, проект, одобрение на проекта, строителен надзор, плансметка, строителна линия, машини за копане и строителство, материали, енергия, и то много, и най-вече кослород за доста време. Ами храна, вода?
Мъск прави тзи гюрултия с някяква друга цел, ама ще стане ясно по-късно. :'( :'( :'(

Апропо, ще си правя други очила, най-после разбраха какво ми е но очите, така че ще пиша повече. ;D ;D ;D
Ти умаш ли идея каква може да е тази друга цел.  Защото за сега тази е почти официално изтървана из медиите. Още Стивън Хокинг каза преди време, че за да оцелее човечеството има на разположение само 100 години за да излезе извън пределите на земята.  А по късно заяви и че е направил грешна прогноза и нямаме сто години на разположение. По малко са. Аз съм склонен да приема, че има огромна вероятност да е бил прав.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #246 -: Юни 07, 2021, 06:38:43 pm »
Пълна тъпотия!
Да, че се тиражират такива слухове "под сурдинка", стана ясно, но с каква цел?
С каква цел е създаването на подобна паника?
Стивън Хокинг беше прекалено праволинеен тип (вечна му памет)...
Според мен, това е част от плана на НСР...да се създаде максимално объркване сред хората и...работи явно...

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #247 -: Юни 07, 2021, 07:30:39 pm »
НСР = ?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #248 -: Юни 07, 2021, 07:44:08 pm »
Нов Световен Ред

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #249 -: Юни 20, 2021, 09:56:56 pm »
epwpixieq-1 съм забелязал, че винаги е обективен, особено по отношение на Мъск.
Той възнамерява да отиде до Марс съвсем скоро с двигател, който руснаците отдавна имат, но не твърдят, че става за такава мисия. Мъск обаче ще праща мисия с астронавти съвсем скоро, до 2-3 год.

Налъгал е едно хубаво младежите и те с надеждата да ходят на екскурзии на Марс, като по фантастичните филми. Много лапнишарани си дават парите за гръмките заявления на Мъск.  :D За да е по-ефектно той пусна и една кола да пътува в космоса - колко яко, колко пичоуларско...без малко и аз да му дам моите спестявания. :D

Но не така смятат хора, които не ядат доматите цели и с коловете, не само в САЩ, но и руснаците.
Ето едно видео, съвсем конкретно се набелязват пунктовете, защо Мъск лъже и че няма да отиде до Марс с ефектните си ракети:

Като гледам това видео и като се сетя какво душевно изпразване получават някои, само като чуят за Мъск, става ми едно такова иронично:D

<a href="https://www.youtube.com/v/0oGKZeTPpdI" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/0oGKZeTPpdI</a>

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #250 -: Юни 20, 2021, 10:30:42 pm »
... Мъск обаче ще праща мисия с астронавти съвсем скоро, до 2-3 год.
Аз не се сещам някога да е казвал такова нещо. За полет до Марс - да, но за пилотиран ...

Той възнамерява да отиде до Марс съвсем скоро с двигател, който руснаците отдавна имат
Какво имат викаш? https://www.roscosmos.ru/28612/

... За да е по-ефектно той пусна и една кола да пътува в космоса - колко яко, колко пичоуларско...без малко и аз да му дам моите спестявания. :D

Ами един частник изстреля за своя сметка собствената си кола в космоса. Когато Рогозин си изстреля своята кола за своя сметка в Космоса - обади се.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 488
  • Невежеството ражда химери...
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #251 -: Юни 20, 2021, 10:41:17 pm »
Аз не се сещам някога да е казвал такова нещо. За полет до Марс - да, но за пилотиран ...
Ааа, споко. Тепърва ще почваш да не се сещаш....

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #252 -: Юни 20, 2021, 10:53:52 pm »
Когато Рогозин си изстреля своята кола за своя сметка в Космоса - обади се.

Ако Рогозин беше въздух под налягане или холивудски артист, като Мъск, навярно щеше да си изстреля москвича в космоса, така де е ефектно. Но ако забеляза във видеото, той възнамерява да изстрелва ядрен буксир с йонен двиХател  :D, за какъвто Мъск не е чувал и дори не разбира.

ДвиХател на украински означава двиГател.  :D

Много ще кажат - поредната мултика. Аз предварително ще им отговоря: да същата мултика, като хиперзвуковата.  :)

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #253 -: Юни 20, 2021, 11:59:52 pm »
День открытых двери был в психушку.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #254 -: Юни 21, 2021, 01:52:30 am »
Ааа, споко. Тепърва ще почваш да не се сещаш....

Полета до Марс е практически възможен само в тесен прозорец веднъж на 26 месеца. Сегашния прозорец го ползваха за сондите, дет кацнаха - американската и китйската.
Мъск казва, че най-вероятно непилотиран кораб до Марс ще лети при следващото сближаване на планетите, след 2 години. Полет с хора вероятно ще се случи след 6, а има вероятност да е и след 4, но "само ако има голям късмет". Тоест ако всичко се случва по плана, или дори по-рано от планираното.

Наистина нямам никакъв спомен за Марс и 2016-та... не знам откъде си чул такова нещо.

... Но ако забеляза във видеото, той възнамерява да изстрелва ядрен буксир с йонен двиХател  :D, за какъвто Мъск не е чувал и дори не разбира.
Йонния дваигател има мизерна за размера си тяга. Става за междупланетни полети, но не и за излитане и кацане.
А че Mъск е чувал за тези двигатели... не само ги е чувал, ами и ги ползва масово. В космоса се намират над ХИЛЯДА бройки йонни двигатели, производство на Спейс Екс - във всеки Старлинк сателит.
А колко руски йонни двигатели има в космоса? :)