Автор Тема: "Творенията" на Илон Мъск  (Прочетена 190473 пъти)

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 217
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #810 -: Ноември 21, 2023, 11:28:05 am »
Иначе сериозно:
Американците купуваха и продължават да купуват руските двигатели РД180 и РД181.

Лъжльооо... :)

"НАСА каза, че ядрените двигатели могат да бъдат три или повече пъти по-ефективни от конвенционалното химическо задвижване и биха намалили времето за транзит, което е от съществено значение за евентуална мисия до Марс."
Като една такава ракета падне в Сибир (както падна Старшип-а на Мъск оня ден) или недай си боже в някоя по-урбанизирана територия - тогава ще разбереш каква е основната пречка тези двигатели да се ползват в момента, и защо няма да се ползват в близко бъдеще.

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 198
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #811 -: Ноември 21, 2023, 02:04:49 pm »
Другарю, преди повече от 5 год. поствах експериментите си с водород после с бедини. Ти къде бля тогава?  Единствен горелката с оловните обувки правеше смислени коментари и питаше адекватно! Имаше видео, имаше описание на експеримента. Но всичко това и подобно вече не споделям! Започна се с "политиката и политиците ни", много хора спряха въобще да пишат! Останахме няколко мунчовци!!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 559
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #812 -: Ноември 21, 2023, 02:38:52 pm »
Другарю, преди повече от 5 год. поствах експериментите си с водород после с бедини. Ти къде бля тогава?  Единствен горелката с оловните обувки правеше смислени коментари и питаше адекватно! Имаше видео, имаше описание на експеримента. Но всичко това и подобно вече не споделям! Започна се с "политиката и политиците ни", много хора спряха въобще да пишат! Останахме няколко мунчовци!!

Правил смислени коментари...
Неговите коментари може да ги направи всеки. Експериментите ти са довели до кривата круша.
Бедини стои безмълвен не само при теб, а при всеки, а водородния електролизер е преоткриване на топлата вода. Ти просто няма какво повече да напишеш по тези експерименти, не че съседната тема ти пречела, като се има предвид, че точно ти си най-активен в нея.

Заварявал съм с руски фабричен водороден електролизер от времето на СССР, много преди ти да си го планувал за експеримент.

Не отговаряй вместо другите, защо са спрели да пишат. Много от тях никога не са почвали, а тези които са писали не може тамата за политиците да ги е отказала. За мен оплакванията ти за комунистите отказа много хора да пишат.

Може и да попиташ твоя идол с оловните пашмаги, къде са се дянали хората от неговия форум и защо, като е останал сам, се е прехвърли и да унищожи и този. Питай го той дали има експеримент за нещо си...

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 217
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #813 -: Ноември 21, 2023, 03:00:45 pm »
Може и да попиташ твоя идол с оловните пашмаги, къде са се дянали хората от неговия форум и защо, като е останал сам, се е прехвърли и да унищожи и този. Питай го той дали има експеримент за нещо си...
"Оня" форум не е мой, и още си е жив и здрав.
А да си губя времето развъртайки бордюри вързани на въже... не, благодаря ... :) Точно толкова безмислено, колкото да проектирам ключ който се превключва с натискане на един бутон, като мога да си купя такъв от всеки магазин за електроника.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 559
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #814 -: Ноември 21, 2023, 03:09:56 pm »
да проектирам ключ който се превключва с натискане на един бутон, като мога да си купя такъв от всеки магазин за електроника.

Аз виждам, че ти не можеш да проектираш каквото и да било в електрониката, просто защото не притежаваш нужните знания.

Иначе, посочи ми магазин, който да предлага електронен ключ-бутон, като този който представих тук?
Ако не можеш, значи си лъжец.

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 217
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #815 -: Ноември 21, 2023, 03:25:07 pm »
Заповядай - първото което ми излезна в Интернет :)
https://erelement.com/shop/pololu-power-switch-sv/

Да не говорим че за 10-15 лева ще си докарам от китайците ключ за лампа с тъч бутон и wifi свързаност, дет и ще прилича на ключ ... :)

https://www.aliexpress.com/item/1005005880037765.html

П.С. кажи нещо повече за двигателите дет Русия още ги доставя на НАСА... или ще пропуснеш? :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 559
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #816 -: Ноември 21, 2023, 03:46:29 pm »
Заповядай - първото което ми излезна в Интернет :)
https://erelement.com/shop/pololu-power-switch-sv/

Да не говорим че за 10-15 лева ще си докарам от китайците ключ за лампа с тъч бутон и wifi свързаност, дет и ще прилича на ключ ... :)

https://www.aliexpress.com/item/1005005880037765.html

П.С. кажи нещо повече за двигателите дет Русия още ги доставя на НАСА... или ще пропуснеш? :)

За пореден път ти казвам - ти хал хабер си нямаш от електроника!

Ключ-бутона, който съм дал не консумира никакъв ток, дори рикоампер и не влияе на батерийно захранване. да не говорим за простотата.

Тези неща, които ти даваш, не са удобни за вграждане в електроника и консумират енергия. Да не говорим колко са обемисти.


Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 217
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #817 -: Ноември 21, 2023, 03:54:21 pm »
Ключ-бутона, който съм дал не консумира никакъв ток, дори рикоампер и не влияе на батерийно захранване. да не говорим за простотата.

Най-обичам простотата:


елементарен, не харчи никакъв ток... :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 559
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #818 -: Ноември 21, 2023, 03:59:11 pm »
Най-обичам простотата:


елементарен, не харчи никакъв ток... :)

Какъвто човека, това обича.  :)

Как да обичаш красивото, компактното и сложното, като едно нещо не ти е измислила главата.
Ей такива като теб създават грозните български неща - да сложиш такъв чокундурски ключ на електронно устройство...

Кефиш се на западняците, че правили красиви неща, а ти не си способен и на 1% от тяхното, ти си един поскомунистически балкански посредствен субект с оловни обувки - затова и такива вкусовете ти и разсъжданията. Да не говорим как се дразниш и завиждаш, ако някой направи нещо.  :)

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 217
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #819 -: Ноември 21, 2023, 04:12:27 pm »
Кефиш се на западняците, че правили красиви неща...

И това го казва самия ЕДМ? Не вярвам на очите си...

Да не говорим как се дразниш и завиждаш, ако някой направи нещо.  :)

Направо съня съм си загубил...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 559
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #820 -: Ноември 21, 2023, 04:16:51 pm »
И това го казва самия ЕДМ? Не вярвам на очите си...

Направо съня съм си загубил...

Дразниш се като келеш.

Ще сменя риториката и действията. Още малко ще те трая....

Активен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 217
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #821 -: Ноември 21, 2023, 07:18:31 pm »
И след малките лирически отклонения да се върнем на темата...

Цитат
При някои от мисиите Старшип ще бъде 97%, а не 100% възвръщаем. При тези мисии пръстена за горещото разделяне ще бъде реактивно отстрелван от Суперхеви по време на завръщането му. Теглото му е около 9 тона. За връщането му от няколко стотин километра вероятно ще отиват около 5 тона гориво, които при някои мисии ще се налага да бъдат икономисани...
Е за тая "джуджавка" става въпрос:

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 198
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #822 -: Ноември 22, 2023, 08:29:29 am »
Другарю, след като толкова културно и възпитано се отнасяме един към друг, кажи какъв ти е проблема с мен и juliang? Мъча се да се досетя, и единствено се сещам това че сме малко по другомислещи! Направи си труда да прочетеш за този човек и се виж, прецени от коя страна си!
https://bulgarianhistory.org/sasho-sladura/
Сега малко да те светна за електролизата! Единственото мнение което уважавам за моята работа е на PyroVeso! Отдавна не пише в този форум!
Колкото до това, от кога съм на ясно с този процес, ще ти кажа, майка ти и баща ти още не са се познавали! Веднага след завършване на средно образование, (тогавашният ТЕТ Ленин в Пловдив) започнах работа в тогавашният КЦМ Димитър Благоев край Пловдив. Беше създаден цех "твърдосплавни смески" или "прахова металургия" нещо подобно се казваше. За ножове на металирежещи машини. Тези смески се изпичаха в пещи с безкислородна среда. Кислорода се отнемаше като вътре гореше чист водород. Този водород се произвеждаше от огромен електролизер, където ставаше разделянето на двата газа. Специално имаше отделен трафопост който захранваше цялото водородно отделение. Водорода се подаваше on demand към пещите а кислорода се компресираше и бутилираше за други цели. Сега за твоя огромна радост ще кажа че това съоръжение беше доставено от СССР. Моя милост беше натоварен с наблюдение и поддръжка на това съоръжение. Разбира се като нови машини правехме само профилактика докато напуснах КЦМ. Та така другарю, работата ми по този процес се конкретизираше основно, по оптимизация при захранване от соларни паркове.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 559
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #823 -: Ноември 22, 2023, 09:28:44 am »
Другарю Кузмов,
постът ти не е за тази тема, да не цапаме тук, ще го преместя в общата тема - "Това много ме плаши....треперя от страх"  :)
Ще ти отговоря сериозно и откровено, но малко по-късно, че сега имам много важна работа - нали ме знаеш с какво се занимавам професионално - чеша пъпчето  ;).

После, като се освободя /след като начеша :D/, ще нагласим нещата.  ;)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 198
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #824 -: Ноември 22, 2023, 10:20:12 am »
А, добре! И аз съм малко зле с интернета! Поздрави от Сокотра!