Автор Тема: "Творенията" на Илон Мъск  (Прочетена 175302 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 534
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #630 -: Август 31, 2022, 02:21:02 pm »
juliang,
всеки ден ме учудваш с нещо.
Как е възможно на твоите 60-65 г. да те интересуват скоростни интернети нам си колко мегабайти, спътници, тарифи и прочее. Същото е и с колите - това са тийнейджерски мечти. Не се ли накара на кола, а трябва да вървиш пеша, защото иначе ще се учудиш откъде идват хемороидите. Вие с тоя градски начин на живот до кенефа ходите с коли, затова ще имате разширени вени, запек и маясъл.
Брат ми живя повече от 20 г. в София и всеки ден вървеше пеша за здраве по над 10 км. Ходи на работа пеш.

Каква е тая твоята суета? Курви ли ще сваляш с тия коли на твоите години?
Аз съм на 35 г. и не ме е срам да карам Жигула. Знам, ще кажеш ама той селянин - кара Жигула.  :D Но за мен по-важното е да чеша пъпа, не каква кола карам. Нали знаеш какво каза Стив Джопс: Няма значение каква кола караш, казвам го едва сега, когато разбрах, че не е имало смисъл да обръщам внимания на тия неща, важното е да си здрав и да чешеш пъпа.  :D

За какъв "уй" щях да кажа без да искам, ти е тоя скоростен сателитен мъсков интернет, в космоса ли ще летиш с него, в Гърция на почивката ли ке я носиш тази сателитна чиния, та аз имам на телефона си неограничен интернет, не виждам какво повече ми тРябва от това. В задника си ли да го включвам тоя интернет, мозъка ли да си включа в мрежата? Не мога да ви разбера.

Иди сред природата, почини, полюбувай се на майката природа, запали си едно барбекю, изяж една хубава пържола, мани го тоя Мъск, тая откачалка. Нали видя каква жена си беше взел тоя - пълна амфитаминка и наркоманка. Кръстил децата си C1LZ26MP, като позивна на радиостанция или като номер на алиен - извънземните идат и да разпознаят децата му с имена, като на Алфа-Кентавър. Пълни откачалници са тия, ти ги превръщаш в богове.

Виж тук каква красота заснех оня ден в България:




Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #631 -: Август 31, 2022, 03:41:40 pm »
О неразумний юроде,
поради что се криеш че караш мерцедес!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #632 -: Август 31, 2022, 04:13:15 pm »
ЕДМ, преди 40 години от понеделник до петък щеше да ходиш на бачкане и изобщо нямаше да ти разрешат да си чешеш пъпа. Само през 20-те дена отпуска можеше да си позволиш да не се явиш пред струга. И такава въдица щеше да я гледаш само на картинка от внесения нелегално "Некерман".

А моята работа не я мисли, както и моите хемороиди. Аз съм човек, който не може да стои без работа. Ръцете ми трябва да правят нещо. Ей сега между писаниците в тоя форум боядисвам вратите в къщи.
А итнернета ми трябва за да мога да се образовам. Цял живот уча и дори и на тая възраст продължавам да го правя. Преди година един ми понамачка Опелчето и почнах да "уча" за тенекеджия и бояджия. Как се лепят брони, как се изправят ламарини. Преди 2 седмици една кифла влезна на синковеца у вратите на БМВ-то. Сега не трябва да чакам за сервиз - вратата вече е боядисана и тоя уикенд ще я монтираме:




Същото е като твоя риболов - и ти не ходиш да си купиш рибата от магазина, и не рибарстваш щот нямаш пари да си я купиш.
Да, не е перфектна, ма си е мое творение. Кефи ме че съм го постигнал сам. И бояджийството, и програмирането на контролери, и настройките на горелки, и още десетки неща които съм оптвал и са ми се получавали. И работата ми е такава, че ми позволява да се занимавам с моите си хобита когато си пожелая. Ето днес уж е работен ден, ма просто не ми се ходи на работа. И не ходя. И утре няма да ходя. Не си единствения, дет е на свобода :)
Па ти си бъркай в пъпа цял живот ако щеш...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #633 -: Август 31, 2022, 07:04:00 pm »
A, да... и за още нещо ми трябва бързия интернет: https://worldoftanks.eu/en/community/accounts/561492757-TheOldMan_BG/

Мое да съм на години, но както си забелязал съм си пубер по душа :) И време за губене имам бол. 11 800 битки, всяка средно по 10 минути... 2 000 часа игрово време нейде ми се събират за 2-3 години.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 517
  • Невежеството ражда химери...
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #634 -: Август 31, 2022, 07:14:33 pm »
1. Тази игра не иска особено бърз интернет. Дори и 1 мега ще стигне.
2. Зверобоя (ИСУ-152) и КВ-тата да ги продадеш. Те са тоталитарни. Сталински.
Виж нацистките и американските са ОК.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #635 -: Август 31, 2022, 07:25:22 pm »
1. Тази игра не иска особено бърз интернет. Дори и 1 мега ще стигне.
2. Зверобоя (ИСУ-152) и КВ-тата да ги продадеш. Те са тоталитарни. Сталински.
Виж нацистките и американските са ОК.
1. Направи поне 200 часа игра и тогава изливай компетенция.
2. Да, кофти са за игра, ама са евтини - като всичко съвеЦко. Затова и ги крепя. Дори и да ме разглобят преди края на играта - пак съм на печалба.


P.S. Нещо се мъти на площадката в Бока Чика: https://youtu.be/K0iL6oIHU3U   https://youtu.be/EdygcWV2vT8
Говори се за огневи тестове на двигателите...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 517
  • Невежеството ражда химери...
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #636 -: Август 31, 2022, 07:37:28 pm »
1. Тази игра не иска особено бърз интернет. Дори и 1 мега ще стигне.
Говоря от личен опит.
Едно време на толкова скорост съм играл.
Имам и 3-те игри на Wargaming.
Със самолетите е най-сложно, но и интересно.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #637 -: Септември 01, 2022, 06:03:29 pm »
Май ще има нови тестове: https://youtu.be/EdygcWV2vT8

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 517
  • Невежеството ражда химери...
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #638 -: Септември 04, 2022, 02:31:25 pm »
Какво стана с проект "Артемида"? Пътува ли към Луната вече, излетя ли на 29-ти? Трябва ли да ръкопляскаме на Говедарския инжинерен гений, или още е ранно? :)
Еми:
- Работим по учебниците за 8 и 9 клас по физика.
- Политиците натискат за срокове, да има супер Уауу!
- В САЩ парите винаги изтичат от всички междуатомни пространство на фунията (с която се наливат парите).

Не вярвате? Е, на:

<a href="https://www.youtube.com/v/Mldg1tlBVio" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/Mldg1tlBVio</a>
Ще разберете и защо СССР се отказа от Лунната програма...

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #639 -: Септември 04, 2022, 04:46:39 pm »
Еми имат пари хората! По БВТ са фърст, могат да отделят, лошото е че започнаха и за военни разходи! И не само те!

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #640 -: Септември 04, 2022, 11:13:28 pm »
Еми имат пари хората! По БВТ са фърст, могат да отделят, лошото е че започнаха и за военни разходи! И не само те!

    Абе аз съм много прозд (и любознателен) човек и така и не разбрах какво означева БВТ!?! Така че може ли специално превод на Български за мен :) Благодаря предварително!!!

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #641 -: Септември 04, 2022, 11:27:33 pm »
БВТ-брутен вътрешен продукт
извинете БВП

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #642 -: Септември 04, 2022, 11:34:15 pm »
БВТ-брутен вътръшен продукт

    Квооооо??? Тук вече ми се взриви малкия мозък. Ще ми трябва време да го смеля!!! :o Видях, че янките не могат да стигнат до Луната, надявам се поне до Марс да стигнат през 2025г. (Щото е по-близо от Луната). Вярвам на другаря Мъск, той не може да се изложи като NASA :)

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 193
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #643 -: Септември 04, 2022, 11:34:43 pm »
Това е един от начините за измерване на националния приход и продукция. Често брутният вътрешен продукт се използва като показател за стандарта на живота на определена нация, но има икономисти, които са против това.      цитат от уикипедия

Неактивен merlinbg

  • Специалист
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 220
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #644 -: Септември 04, 2022, 11:37:33 pm »
Това е един от начините за измерване на националния приход и продукция. Често брутният вътрешен продукт се използва като показател за стандарта на живота на определена нация, но има икономисти, които са против това.      цитат от уикипедия

    БВТ или БВП? Кое е вярното?