Автор Тема: "Творенията" на Илон Мъск  (Прочетена 175136 пъти)

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #570 -: Юли 10, 2022, 02:42:55 pm »
Тесла има грешна концепция за всичко и скоро ще бъде изоставена.
Тесла, или по скоро Елон няма "грешна концепция за всичко", за някои неща има правилни виждания, или по-скоро някои технологични иновции които инжинерните и проектантски екипи прилагат, са абсолютно правилни и наистина революционни, като например изработването на купето от еденична алуминиева отливка.

Проблема които Елон, и не само той, а и всичи други (за съжаление без изключение от автомобилините гиганти) имат с техните "ел. автомобили" са огромните батериини системи. Електрическата задвижваща система е най-ефективния начин за задвижване на автомобилната ходова част. Складирането обаче на енергията в химиеска, чрез акумулиращи батерии, е скъпо струващо и безбожно неефективно, от ресурсна гледна точка, удоволствие на което след години, по начина по които сега се прави, ще се гледа като абсолютно прахосничество.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #571 -: Юли 10, 2022, 09:30:52 pm »
   На Мъск му трябва един автономен генератор от типа Капанадзе и е готов.Такъв генератор с мощност от 150 киловата няма да тежи повече от 20-30 кг, докато скапаните литиеви батерии тежат 400 кила. И какви екологични автомобили, са това, като батерията се зарежда от контакта от енергия произведена и от електроцентрали на твърдо гориво. Това е пълна глупост, а да не говорим, колко енергия се троши за производството на батериите и, колко те замърсяват околната среда. За мен електрически автомобил е този, който има автономно неизчерпаемо захранване, всичко друго е лъжа и измама.
  Ако мистър Мъск ме финансира, мога да му подшушна, кое, как , имам идеи за бъдещето..... ;)
  Първо трябва да се изясни, какво е понятието за електрически ток.....

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #572 -: Юли 10, 2022, 09:35:18 pm »
  Ако мистър Мъск ме финансира, мога да му подшушна, кое, как , имам идеи за бъдещето..... ;)
Ти му прати работещ модел, и съм сигурен че ще те направи безсрамно богат.
Щото ако те финансира, а нищо не покажеш - к'во прайм?

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #573 -: Юли 10, 2022, 09:45:45 pm »
Филма с работещите модели отдавна свърши, никой не дава готови работещи модели това е равносилно на самоубииство. Друго е, когато работиш за влиятелни хора, в техни лаборатории, тогава си по-защитен, но и това не е гаранция.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 517
  • Невежеството ражда химери...
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #574 -: Юли 10, 2022, 10:27:19 pm »
Дональд Трамп высмеял Илона Маска за его недавнее решение отказаться от покупки соцсети Twitter, сообщает The Independent. Кроме того, экс-президент США раскритиковал главу Tesla за его заявление о том, что он никогда не голосовал за республиканцев. «А мне он говорил, что голосовал за меня. Так что он — очередной д**** лицедей», — отметил Трамп.

т.е. ш**** актьор.

Оригинал новости ИноТВ:
https://russian.rt.com/inotv/2022-07-10/Independent-ocherednoj-licedej--Tramp

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #575 -: Юли 12, 2022, 12:25:08 am »
Поредния ден, в който "товарното магаренце" закара партида спътници СтарЛинк в орбита: https://www.youtube.com/watch?v=_c738Z_zQR0

Втори полет за юли, а сме едва 12-то число... 29-ти полет от началото на годината.

Неактивен mito_kupona

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 685
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #576 -: Юли 12, 2022, 01:28:26 am »
Ти му прати работещ модел, и съм сигурен че ще те направи безсрамно богат.
Щото ако те финансира, а нищо не покажеш - к'во прайм?
  Целта в живота ми не е да съм приказно богат, моите ценности, са други. Далече, съм от евроатлантическите „ценности“.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #577 -: Юли 12, 2022, 11:02:19 am »
Вчера (или по-точно днес) нещо се оплеска при тестовете на бустера на голямата ракета на Мъск... :( Не съм съвсем наясно какви са щетите и какво е предизвикало тоя взрив, но определено това ще забави програмата. Бустера беше оборудван с 39 двигателя, и много се съмнявам че те ще бъдат използвани в реален полет или дори тест след тази експлозия в близост до тях.

<a href="https://www.youtube.com/v/05Yiw7_JTXY" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/05Yiw7_JTXY</a>

Все пак не е нещо крайно фатално - във фабриката има още един почти готов бустер, в склада има камара двигатели, но... просто е крайно неприятно. Дано няма тежки повреди по наземното оборудване.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 517
  • Невежеството ражда химери...
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #578 -: Юли 12, 2022, 11:15:41 am »
На крива ракета космоса и пречи.

Офф, стига си спамил. Разбрахме, Мъск на конвейер е поставил изстрелване на малки шпионски спътничета за Пентагона.
Вече ти казах, събуди ме, кога тръгвате за Марс.
За кога беше? 2025-та? 2026-та? Да си навия телефона, да ме събуди, ако ти се бъгнеш нещо.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #579 -: Юли 17, 2022, 06:20:08 pm »
Пропуснал съм мисията с товарниия кораб за зареждане на МКС. Днес поредната порция сателити са в орбита. 31-ви полет от началото на годината, 4-ти полет за юли, а сме едва 17-то число :)  : https://youtu.be/7VWcjgYfJ9U

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 533
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #580 -: Юли 18, 2022, 04:40:36 pm »
juliang, пренастрои ли горелките в ТЕЦ-а на дърва и мазут, щото донбаски въглища и руски газ няма?  :D
Тая зима либералтие ще ви тракат зъбите от студ.  :D


Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #581 -: Юли 18, 2022, 04:53:14 pm »
..по-безсрамното е че догодина и ядреното гориво за АЕЦ-а ни привършва. И ще си пеем Зима е:
<a href="https://www.youtube.com/v/5dQuObRoR6Q" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/5dQuObRoR6Q</a>

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #582 -: Юли 18, 2022, 05:57:42 pm »
juliang, пренастрои ли горелките в ТЕЦ-а на дърва и мазут, щото донбаски въглища и руски газ няма?  :D
Тая зима либералтие ще ви тракат зъбите от студ.  :D
Има малки проблеми с работата на нафта, но просто не могат да ни осигурят товар през лятото, така че когат стане - тогаз. Горелките са комбинирани и проблем няма, поне докато има нафта. А ако няма нафта, отоплението ще е най-малкия ни проблем,

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #583 -: Юли 19, 2022, 11:24:44 am »
   На Мъск му трябва един автономен генератор от типа Капанадзе и е готов.Такъв генератор с мощност от 150 киловата няма да тежи повече от 20-30 кг, докато скапаните литиеви батерии тежат 400 кила. И какви екологични автомобили, са това, като батерията се зарежда от контакта от енергия произведена и от електроцентрали на твърдо гориво.
За съжаление генератор от типа Капанадзе няма да е полезен при движещи се системи, както елмобила ( при положение че изобщо работи разбира се), понеже такъв тип установка изисква заземяване, и то в две отделни точки на установката. Тоест системата, при положение че работи изобщо ( както се демонстриа ) изисква много сериозно заземяване и определено разстояние между заземителните плосокости.

Неактивен alvion

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 524
  • Пол: Мъж
  • Dum spiros ,spero
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #584 -: Юли 19, 2022, 11:41:14 am »
epwpixieq-1, мисля че грешите за системата на Капанадзе, доколкото ми е известно, но нямам потвърждение, заземяването е необходимо само едно, а може и без заземяване "транспортен" вариант да се направи, просто със заземяване е по-лесно да се направи "proof of concept", но нека mito_kupona, да обясни ако иска той.