Автор Тема: "Творенията" на Илон Мъск  (Прочетена 170271 пъти)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #420 -: Декември 20, 2021, 10:09:29 am »
Май ти пръв почваш с Будизма, електрически импулси има навсякъде из човешкото тяло но дали са мисли, май не са. За да не навлизаме много във спорове ще ти кажа само едно УМА и мозъка не са едно и също. Също така радвам се че толкова много ме подценяваш.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #421 -: Декември 20, 2021, 10:30:20 am »
Не, просто превантивно ти попречих да ни развиеш религиозни теории, защото говорим за наука и техника. Религиозните теории са недоказани хипотези на този етап. А това, че душата и мозъка са различни неща, ако ми беше прочел поста, щеше да разбереш какво ми е мнението, нищо ново не ми казваш и аз в това отношение не ти противореча.

Хайде сега, обясни ни, откъде идва мисълта на човека? Ама нека не прозвучи, като лекция на полудял уфолог или фантазия на tobo1 за ДС. :D

Впрочем да ти кажа и за "ушанките":
Признато е по научни публикации по света и у нас, че руснаците имат най-добрата система за лицево разпознаване и са най-напред в разработването на системи в които взема участия човешкия мозък.

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #422 -: Декември 20, 2021, 11:48:30 am »
Виж аз много обичам науката и много я ценя, но засега религийте са много по напред във знанието за вътрешното. Има начин много от нещата да се преведат на научен език но науката там все още дори не е проходила така че ще се въздържа от коментарии и без това темата тук е друга.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #423 -: Декември 20, 2021, 12:48:36 pm »
Аз като поя с поялника религиите с нищо не ми помагат. На база религиите не е изградена още технология, но на база мозъка, ти обясних, какво налично има за свободна консумация. За военни цели нещата са стигнали още по-напред. Трябва да се управлява изкуствения интелект с мозъка по Ви-Фи, докато се кара самолета, кое не е вярно?

И тебе не те е пощадила соросляшката пропаганда за "ушанки". Говориш за руснаците с ирония на некадърници, но има двама руски учени-лекари, които са дали най-голям тласък в разработването на технологиите за прочитане на мозъка. Предлагали са им работа американците. Та някак така без да си запознат, по инерция и ирония, отричаш неща, които са факт и са налични дори в Интернет.

Примерно не знаеш също, че руснаците имат фабрика за производството на процесори и контролери по 40 и 27 нМ технология. Усилено правят свои компютри и лаптопи. Но дай-сега да плюем и ще ни обясняваш с кое мислил човек.

Ами с мозъка си мисли, но някои мислят с гъZа си.  :)

А'ве вие, дето се подигравате на ушанките, дайте да ви видим какво ви е родила вашата интелигентна глава, какво повече вие знаете от ушанките?
Българина винаги е бил такъв, другите прости, той по-умен. Всъщност нищо не е измислил. Само един кавал, докато пасял овцете. И гайдата е открадната от гърците и азбуката. Ушанките му били криви на кривака...

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #424 -: Декември 20, 2021, 01:57:33 pm »
Така имайки впредвид твоята силно емоционална чувствителност към руснаците която понякога много те отклонява от науката и рационалното мислене трябва пак да уточня и американците и руснаците доста послъгват. Трябва да намеря един клип от тубата където едни младежи доста добре показват и лъжливи клипове на Бостън Динамикс.
За военни цели нещата са стигнали още по-напред. Трябва да се управлява изкуствения интелект с мозъка по Ви-Фи, докато се кара самолета, кое не е вярно?
Тука вече това е направо разбиващо. Да речем че уловиш мисълта и я предаваш на изкуствен интелект, да допуснем че това е вярно то се питам обаче кой ще управлява този самолет, откъде ще се намери човек който с часове да мисли само за полета. Ума е почти безнадежден по отношение на концентрацията то и за една минута му е трудно да се концентрира да не говориме за повече. Да външно изглежда малко по различно но вътре в ума дори когато извършваш определени операции отвън вътре си прехвърчат всякакви мисли бая ще да се озори тоя изкуствен интелект кои мисли да чете.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #425 -: Декември 20, 2021, 02:30:17 pm »
Първо, роботите на Бостън Динамикс са много впечатляващи, аз на бялото черно не мога да кажа. Но, трябва да се има предвид, че двигателните им способности са постигнати с изкуствен интелект - самоообучание, след това се сваля кода и се поставя на другия робот. Друг е въпроса, доколко ще са ефективни тези роботи за военни цели. Да, за някаква партизанска операция стават, но да окажат решаващо значение, като безпилотните самолети , е несериозно да се говори. За промишлеността със сигурност ще имат огромен ефект и това е по закона за развитието. Един ден цялата промишленост и селско стопанство ще се обслужва от роботи и хората ще останат или излишни - да го утилизират с ваксинки, или ще настъпи неизбежен комунизъм, но вече западен, щото руски не е имало. Не ти се работи, не работиш - стоиш си вкъщи и получаваш заплата. Да ти е познато това, като новини от запада?

Колегата dmitarp, който досега никога не е говорил глупости, правилно беше казал, че всичко иде от запада - култура, технологии, икономика, социални строеве /най-вече от Европа/, и пак от запада ще дойде новото! Спокойно, няма да е руско.  ;)

Руснаците също работят по военни роботи усилено и според данни на американци са най-напред /дали е така е друг въпрос/, но техните роботи обикновено са тежка военна техника. Не се занимават с роботи паяци тип пехота или поне аз не знам. Тяхната доктрина е основно реактивни огнеметни системи, автоматично патрулираши и взимащи сами решения, които правят така, че камък върху камък да не остане.
VITAN е по-добре запознат с тия неща, той не пропуска поне това, което е разрешено за публика.

Ами викаш кой ще управлява този самолет?
krasias, не си гледал новостите по военните технологии.
Дроновете се управляват: 1- с оператор и джойстик, 2. с изкуствен интелект, който сам взема решения. Има автопилот.

Руския тежък стелс дрон Охотник се управлява изцяло с изкуствен интелект. Направен е да лети в група със самолетите от 5-то поколение. Освен, че лети сам, взима и сам решения по поставените задачи 9 кога да подходи, докъде на противниковата линия, кога да хвърли ракетите или бомбите. От 24 г. ще влиза в масово производство. Сега още го обучават, впрочем сам се обучава, както се обучаваха колите на Мъск.

krasias, очудваш се за неща, които отдавна не са някаква сензация.

Мозъкът ти е проблем:
Скоро Илон Мъск каза, че се страхува за света заради технологиите на изкуствен интелект, че те могат да се използват от хора, които нямат чисти намерение - фашисти, каквито на запад бол - тези дето правят ваксините. Та гледах, как оператор говори на компютъра какво да прави в програмно отношение и компютъра сам пише кода. Скоро време и програмистите ще останат без работа. само че нещата са толкова напред, че даже и аз не бих повярвал, не ти.  :)

А ако знаеш с ваксините колко са напред нещата, чак на мен не ми се вярва. Днес ми пратиха един файл-клип, много страшни работи има разкрити за графеновите ваксини, ама да видя как да го сваля от Вайбар и да ви го дам да о гледате.

Айде, дано няма обидени, ако съм засегнал някой - извинявам се!  :)

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #426 -: Декември 20, 2021, 03:00:27 pm »
Това за изкуствения интелект е така, много бързо напредва наистина, но по мое мнение никога няма да надмине естествения интелект. То досега науката не е дала дори едно свястно определение какво е естествен интелект. Проблема с естествения интелект е че е най високото, най висшето в ума на човека и е необходима огромна концентрация за достигането му. И дори най умните достигайки до естествения интелект се задържат там твърде кратко време понякога и по малко от секунда но все пак е достатъчно за намирането на някой липсващи звена от логическия път. Това е само едно докосване до интелекта, затова и не го виждаме какво представлява. А защо наричаме някой хора интелигентни, това съвсем не означава че непрекъснато са в интелекта, те просто са изградили логическа памет което е едно от сериозните условия за достигане на интелекта. Да и със логическата памет може да се работи но много по трудно и по бавно а изкуствения интелект засега си е само една логическа памет.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #427 -: Декември 20, 2021, 03:14:38 pm »
изкуствения интелект засега си е само една логическа памет.

Виждам, че не си наясно какво е изкуствен интелект. Това не е решение на някаква логическа задача, а тъкмо обратното. Всъщност това е формулата по която работи невронната мрежа - невроните в мозъка, дето викаш че той не мислел. Има много видеа в Интернет, запознай се. Изкуствения интелект е програмен алгоритъм, той не е хардуер.

Не си прав и че никога няма да надмине човешкия мозък, той вече е надминат. Тия супер компютри дето го изграждат, ги правят с тази цел. Да не говорим, че човешкия мозък прегрява и става неефективен, влияе се от емоциите, трябва му сън задължително. Мозъкът си почива от 21:00 до 24:00, след този час си почива тялото. Затова, ако си легнем късно, не се чувстваме отпочинали, защото психиката и мозъка не са. Изкуствения интелект не знае почивка. Той работи денонощно, не се оплаква, не му трябват синдикати, заплата, политика и т.н. Мисли, като човек, но няма душа.

Путин е извънземен робот.  :D Дядо Байдан го разкри, той му каза: гледам те, а ти нямаш душа.  :D Каква мисъл само, какъв поет. "Роботът" му отговори: Да си жив и здрав - Наздаровя!  ;D

Викаш никога не може невронната мрежа да победи човешкия мозък, дали?  :D
Ето пример для понимание:
https://www.youtube.com/watch?v=nV7cI5zgOpk&list=PLA0M1Bcd0w8yv0XGiF1wjerjSZVSrYbjh&index=1

https://www.youtube.com/watch?v=VqChpNNYZ8Q&list=PLA0M1Bcd0w8yv0XGiF1wjerjSZVSrYbjh&index=2
« Последна редакция: Декември 20, 2021, 03:37:15 pm от EDM electronics »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #428 -: Декември 20, 2021, 03:41:34 pm »
Виждам, че не си наясно какво е изкуствен интелект. Това не е решение на някаква логическа задача, а тъкмо обратното. Всъщност това е формулата по която работи невронната мрежа. Има много видеа в Интернет, запознай се.

Просто няма как да не е решение на задача независимо от начина по който се изпълнява иначе няма да е интелект. Най простата форма на интелект "сравнението" е характерна за паметта но анализа и синтеза са по висши функции. Интелекта е логика а логиката е низ от правилни логични звена между въпроса и отговора и колкото повече звена между тия две точки толкова по добре.

Не си прав и че никога няма да надмине човешкия мозък, той вече е надминат.
Не ти говоря за обикновения човешки ум, както казах по горе той много рядко достига до интелекта и кратко се задържа там, но има изключения. Ако човек достигне напълно нивото на естествения си интелект и се задържи там просто не ги виждам машините.
[/quote]

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #429 -: Декември 20, 2021, 03:44:15 pm »
krasias, "Ушанките", простите ушанки в твоите изкривени представи имат най-голям принос в развитието на невронните мрежи и са едни от лидерите в света. Дялали, дялали с теслата и брадвата, пиели водка, туряли ушанки и накрая - изкуствен интелект.  :D

Общувам от време на време с 2 млади момчета русначета - програмисти. Богове са. Чудя се как е възможно у толкова млад човек, да има толкова знания. Вледеят почти всички програмни езици и то на най-високо ниво.

Ушанки, а!  ;D


Дарбата е доказателство за прераждането. Дарбата не е подарък от Господа, а е личен труд. Гледаш го млад, а е по-мъдър и знае много повече от стария закостенял тиквеник. Бетовен е композирал на 3 г. възраст. Как стават тия работи? Ами някои хора не си губят земното време и после, когато получат ново тяло, каквото си надробил преди, го сърбаш сега.

Тук във форума съм забелязал, че само Радико има такава дарба. Той мисли квантови машини, като гравицапи.  ;D
« Последна редакция: Декември 20, 2021, 04:05:42 pm от EDM electronics »

Неактивен krasias

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 238
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #430 -: Декември 20, 2021, 04:21:35 pm »
krasias, "Ушанките", простите ушанки в твоите изкривени представи имат най-голям принос в развитието на невронните мрежи и са едни от лидерите в света. Дялали, дялали с теслата и брадвата, пиели водка, туряли ушанки и накрая - изкуствен интелект.  :D
Добре пак не си ме разбрал затова ще споделя нещо с теб та дано повече не ме обвиняваш в изкривени представи и какво ли още не. И друг път съм ти казвал че имам някой малко по други способности и мога да ти кажа че в действителност много обичам да общувам с руснаци. Повечето от тях наистина имат много чисти души, по чисти и от на дете, просто уникална чистота и мното големи души имат. Много силно го усещам и много е приятно да видиш такъв човек тука е изключение. И понеже и аз имам такава душа но обикновенно го крия много лесно влизам в контакт с тях и те ме харесват. Но проблема при тях е че те не осъзнават тоя божествен дар и че имат нужда от някакъв баланс а баланса е интелекта и заедно душата и интелекта водят до мъдростта. 
Дарбата е доказателство за прераждането. Дарбата не е подарък от Господа, а е личен труд. Гледаш го млад, а е по-мъдър и знае много повече от стария закостенял тиквеник. Бетовен е композирал на 3 г. възраст. Как стават тия работи? Ами някои хора не си губят земното време и после, когато получат ново тяло, каквото си надробил преди, го сърбаш сега.
Ето тук казваш нещо с което съм напълно съгласен и тук е причината аз да ти говоря за ум а не за мозък. Няма как мозъка да знае за предишните ти животи и това което си правил тогава и сега идва като дарба, нещо друго го е пренесло и това нещо е ума.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #431 -: Декември 20, 2021, 07:42:20 pm »
...
Общувам от време на време с 2 млади момчета русначета - програмисти. Богове са. Чудя се как е възможно у толкова млад човек, да има толкова знания. Вледеят почти всички програмни езици и то на най-високо ниво. ...


EDM, точно на теб ли да ти обяснявам, че знаенето на програмни езици не те прави software designer, а една машинописка, или в най-добрия случай - преводач. За да правиш добри алгоритми не ти трябва да знаеш много езици - един или максимум два са предостатъчни.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #432 -: Декември 21, 2021, 07:34:03 am »
Момчета не се кахърете за Русия. Тя вече отдавна използва изкуствен интелект в селското стопанство. Смятайте какво е при военните.
Доказателство 100%
https://www.youtube.com/watch?v=8HZ4DnVfWYQ

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #433 -: Декември 21, 2021, 05:59:09 pm »
Мдаааа, така е, така е...  :)
Изкуствения интелект кажется очень широка ползуется в кАмунистическая Россия.  :D
Сам Путин инопланетном биоробот с изкуственном итлекте и его галава сделана из неоросети.  :D

Вот, вот, посмотрите:
Не изчервяйтесть пожалуйста.  ;D
<a href="https://www.youtube.com/v/_6BjkgV4MOg" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/_6BjkgV4MOg</a>

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 505
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #434 -: Декември 21, 2021, 08:49:28 pm »
Шегаджии!!!
Класическа ПРОПАГАНДА!!!
Нищо друго!
:)
Когато направят обикновен автомобил дето да става за каране ми се обадете :P
Тоест когато руснаците спрат да купуват Мерцедеси :):):)