Автор Тема: "Творенията" на Илон Мъск  (Прочетена 170078 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: бай Илон Мъсковски
« Отговор #15 -: Юни 28, 2020, 10:55:31 pm »
Абе Витане кво си се заял с Бат Боико и Бат Ванко. Бат Ванко аре както и да е ама Бойко си е от вашите бре. Бил е охранител на Тодор Живков. Мислиш ли, че там ще сложат някой които не е доказал верността си към КГБ. От горе на всичко в колата му като беше кмет на София " личната му кола" имаше само руска музика. Той друго не слуша. На мен лично обаче това отношение ми доставя огромно удоволствие. Като вземат хиените да се нападат една друга и да се самоизяждат. Баси кефа. По голям кеф само кат вземете двамата най големи русофили в този форум да се плюете един друг. Ще почакам и това ще дойде неизбежно е.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: бай Илон Мъсковски
« Отговор #16 -: Юни 28, 2020, 11:02:47 pm »
Все ми е тая, кой какъв русофил е, ако отрича обективната истина.
А тя е: Боце никак не е "майка Тереза".

Виж, за комунистите си прав! Голема гадъ са!
Току що Жириновски разправяше, че руснаците си имали свой Стив Джобс.
Носи си човека компютъра/планшета в ЦК на КПСС и там всичко *** .......

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: бай Илон Мъсковски
« Отговор #17 -: Юни 28, 2020, 11:11:54 pm »
Че не е майка тереза не е ясно е. Най си е чиста мутра. Има само едно мъничко предимство:
Осъзна, че е по добре да си слуга на европейците от колкото роб на руснаците.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: бай Илон Мъсковски
« Отговор #18 -: Юни 28, 2020, 11:19:10 pm »
Наивник.

Какво каза по телевизията Иван Славков (Батето), когато Боце бе гавазин на Тодор Живков:
- Само чака да разбере нещо, и веднага ходи да го снася на америнанците...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: бай Илон Мъсковски
« Отговор #19 -: Юли 02, 2020, 02:46:04 pm »
Тесла-та стана компания с капитализация много над стари автомобилни компании (наскоро задминаха Хюндай),
но на борсата се търгуват страх и надежди. Разбирай PR и реклама.
Как обаче стоят нещата на практика?!
-
<a href="https://www.youtube.com/v/EYbRrUEci68" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/EYbRrUEci68</a>

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: бай Илон Мъсковски
« Отговор #20 -: Юли 03, 2020, 12:11:10 am »
<a href="https://www.youtube.com/v/EYbRrUEci68" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/EYbRrUEci68</a>

Ма Мъск ти звъня на вратата и те кандардисва да си купиш една Тесла ли?? Зарежи, край си Лада Нива-та - тя не се чупи никога....

Неактивен Ksurnev

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 352
  • Пол: Мъж
  • Ужасно саркастичен
Re: бай Илон Мъсковски
« Отговор #21 -: Юли 03, 2020, 10:09:25 am »
То стана бай Илон Московски, не може да се скачи с Мариканския порт, щот корабаля му е манечек.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: бай Илон Мъсковски
« Отговор #22 -: Юли 06, 2020, 10:42:42 am »
Зарежи, край си Лада Нива-та - тя не се чупи никога....
Нямам преки наблюдения, но напоследък забелязвам на пътя една непозната за мен марка с голям знак, мислех, че е японска кола. Оказа се, че това е новата Веста. Изглежда доста прилично. Не знам как е със здравината, но ще разпитам един приятел автоджамбаз.

Като се има предвид, че всички съвременни автомобили без изключение на марката са пълни боклуци, едва издържат 5 г. каране, да не се окаже Ладата по-надеждна, защото старите бяха дуракоустойчиви. Съвременната тенденция е колите да издържат до гаранцията и после почва ходене по мъките. Така е и с камионите. Имам двама приятели карат нови камиони на по 2-3 г., много се оплакват - големи боклуци викат. Вчера гледах и едно видео с американец, който каза, че новите американски камиони са пълни боклуци, едва издържат и 5 г. и десетки хил. долари отиват за ремонти, изяждали цялата печалба от транспорт.
Като се има предвид и че частите за новите коли са твърде скъпи и не се рециклират, така са направени капсуловани, няма и резервни части, че се сменя цял агрегат, да не се окаже, че на Ладата частите за в пъти по-евтини.

Ф'аляй ново, карай старо!  :D

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: бай Илон Мъсковски
« Отговор #23 -: Юли 06, 2020, 12:22:55 pm »
EDM, всяка кола се чупи по едно или друго време. Но да ми казваш че Ладите или Москвичите са били здрави ... айде моля ти се. От 10 000 вероятно 10 са изкарвали 150 000 км.
Баща ми имаше жигула... на 70 000 в картера при смяна на маслото случайно намериха част от обтегача на веригата. Добре че го забелязаха, щото всеки момент можеше да стане голямата беля.
На 100 000 смениха цялата предница (всичко пред предното стъкло) щото всичко отпред беше изгнило толкова, че колата можеше да се сцепи на 2.
Нямаше година в която по колата да не се е правило нещо (консумативите не са включени).

А служебното Пежо което взехме преди 3 години всеки момент ще превърти 200 000 км и по него са сменяни само 2 предни амортесьора, щото единия беше изпуснал. Е, и  там накладки, дискове, масла, филтри, гуми ...

Карам трета година Опел Мерива, взета втора ръка. На реални 180 000 км е. Миналия месец смених верига, щот почна да чука лекичко. Като я взех смених един семеринг на коляновия вал, щот сълзеше. А, да ... и ел. съединителя на климатика беше изгорял, та го смениха и него.
Тази кола има пълна сервизна история от както е купена 2010-та до като е дошла в България през 2017-та. Обслужвана е само в официален сервиз на Опел, вкл. и смяна на гуми, подмяна на крушка на фара и подобни дреболии. По нея не е правено АБСОЛЮТНО НИЩО, освен обичайната смяна на консумативи. Никакви кормилни накрайници, амортесьори, шарнири, тампони, биалетки и т.н. Всичко е такова, каквото е излезнало от завода.

Та не знам кой как си кара колите, но съвременните коли са много по-издържливи от тези преди 20 години. Не осъзнаваме, но сега караме много-много повече. Преди 20 години за ден се караха 500 км само ако се ходеше на море. Сега едно ходене София-Търново го нямаме за нищо, аз поне веднъж месечно имам излизане по 200-300-500 км, при това лично. Служебно правим 1000 км на ден поне веднъж седмично.
Дори и в София ... преди 30 години баша ми ходеше с кола на работа. Точно 6 км - 3 отиване и 3 връщане. Сега аз минавам 30-40 км всеки ден, за да взема и жена ми от работата. Нямало не знам к'ва си мивка в Практикер в Младост - мяна проблем, от Младост отиваме в Люлин, щот в люлинския практикер я имало. А това са 20 км само в едната посока... Или от Младост ще отида да заредя на Марешки в Люлин... щот там бензина е с 20 ст по-евтин. Е ги 40 км.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: бай Илон Мъсковски
« Отговор #24 -: Юли 20, 2020, 04:31:57 pm »
Немският съд отсече, Тесла-та на бай Илон Мъсковски няма автопилот (и пр.). Т.е. Мъсковски пак лъже.
-
<a href="https://www.youtube.com/v/TsbteCyroxY" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/TsbteCyroxY</a>

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: бай Илон Мъсковски
« Отговор #25 -: Юли 20, 2020, 06:27:25 pm »
Ти изобщо изгледа ли видеото?
Съда потвърждава, че на момента в Германия дадена функция не е достъпна. Колата не може да се оправи сама в градовете.
А защо не може да се оправи? Ами ... щото няма достатъчно подробни карти. И защото законово проблема с автономията на автомобила не е решен.
Кое от двете е изцяло във възможностите на Тесла/Мъск? Как да напрви достатъчно подробни карти, като все още германците не си купуват достатъчно на брой коли, чрез които сървърите на Тесла да "научат" пътищата? Или си мислиш че картите се правят по друг начин?
Как Мъск да въздейства на консервативните германци да си променят законодателството и нормативните рамки за да допуснат автономна кола на пътя?
Тия са такива консерви ... 2020-та година е, а те ме морят да се връзвам към контролера на горелките по RS-232 интерфейс, на 9 600 бита... щото само това било ТЮВ сертифицирано... Как може колегите им от Грундфос да ми позволяват да се връзвам към помпите по оссвен RS-232, същот аката по инфраред порат, по Bluetooth, дори да ги вържа към безжичния рутер като всеки друг компютър и да ги достъпя през Хром-а или Мозилата...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: бай Илон Мъсковски
« Отговор #26 -: Юли 20, 2020, 06:35:38 pm »
Ма т'ва, ма он'ва - неа значка. Лъжат. Съзнателно.

Бай Илон в момента има такива цени на акции, които никак:
- не кореспондират с истината;
- с раздавания дивидент;
- ще се раздуват заради другият балон: https://www.usdebtclock.org/

Лапнишараните няма да се свършат и 5 каруци Мъск да изкара, да им изпотроши стъклата със сачми....
само пътешествие до Марс ще ги оправи, но тоя не е толкооо тъп, че да си покаже хай-тек-а.

П.п. В момента арабите пращат модул до Марс, изстрелян от японци.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: бай Илон Мъсковски
« Отговор #27 -: Юли 20, 2020, 10:27:11 pm »
Ма т'ва, ма он'ва - неа значка. Лъжат. Съзнателно.
Точно така е Витане:
Лъжат съзнателно, само дай да уточним кои са тия дето ЛЪЖАТ СЪЗНАТЕЛНО.
Мъск винаги е твърдял, че теслата няма автономен режим на работа. Нещо повече:
Теслата спира и не иска да се движи ако водача си вдигне и двете ръце от волана.  Та така аз пък прочетох във рутубата, че Киркор бил спечелил Волга. Аналогичен случай. Ако всичките ти източници са достоверни като тоя. Леле не моем те мислим колко са те излъгали до сега.
Са по същество Немският съд е определил, че теслата няма автопилот заради мнижество оправдания с автопилота на шофьори направили катастрофа и после търсещи оправдание в автопилота. Заради това е всичко заради това е и рестрикцията да не се движи колата без ръка на волана отначало бяха и двете ръце но бързо го промениха до поне една поради разгневени клиенти. Та тъй не бил спечелил Волга ами ЗиЛ и не го бил спечелил ами го бил блъснал.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 487
  • Невежеството ражда химери...
Re: бай Илон Мъсковски
« Отговор #28 -: Юли 29, 2020, 11:17:16 pm »
За 2019 г.:
-   192250 продадени Телсли;
- 2383349 продадени Тойоти.
Кое колко се чупи няма значка за публиката (тесла няма да си купи), защото по-долу следва картинката кое колко струва:

Някой да вижда балон? Аз дирижабъл  8)

Неактивен VeleV

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 84
  • Пол: Мъж
  • Дай на глупака власт и му гледай сеира!
Re: бай Илон Мъсковски
« Отговор #29 -: Юли 29, 2020, 11:25:42 pm »
Важното е че Мъск е разбрал старото правило, че ако иска компанията му да върви напред, то не трябва да унищожава конкуренцията.

Цитат
Cпopeд гeнepaлния диpeĸтop нa Теѕlа Илън Mъcĸ, глaвнaтa зaдaчa нa ĸoмпaниятa cъвceм нe e yнищoжaвaнeтo нa cъпepницитe, a дa мoгaт вcичĸи зaeднo дa ocъщecтвят тpaнcпopтнaтa peвoлюция. Зapaди тaзи цeл тoй e гoтoв дa cпoдeли cвoитe тexнoлoгии c изocтaвaщитe ĸoнĸypeнти.

Вижте повече: https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b8/%d0%bc%d1%8a%d1%81%d0%ba-%d0%b5-%d0%b3%d0%be%d1%82%d0%be%d0%b2-%d0%b4%d0%b0-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b4%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b0%d0%b2%d0%b8-%d0%bd%d0%b0-%d0%ba%d0%be%d0%bd%d0%ba%d1%83%d1%80%d0%b5%d0%bd-341413.html