Автор Тема: "Творенията" на Илон Мъск  (Прочетена 180455 пъти)

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #135 -: Март 24, 2021, 07:30:27 pm »
1. Не е исторически форум.
2. Намирам за безнадеждно да те ограмотявам.
3. Можеш сам да се натъкнеш на м'нооо интересни факти.
4. Па може и друг да се смили на теб, и твоите тъмни петна в историята.
5. Последните петна са много разпространени, що тия факти никак не уйдисват на рисувачите на световните пари...

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #136 -: Март 24, 2021, 07:35:43 pm »
Монти, виж не стоят на място брат, ма то всичко до пара опира... не може да се воюва на 5 фронта. Това от последната минута:
-
<a href="https://www.youtube.com/v/cuP_TUo2CYs" target="_blank" class="new_win">https://www.youtube.com/v/cuP_TUo2CYs</a>

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #137 -: Март 24, 2021, 07:39:16 pm »
Витко - ако последното е насочено към Мен мога да те сложа в малкия си джоб и по тия теми но тъй като съм мааалко по-умен от нощно шкафче ш предпочета да остана аполитичен и ш те налагам само с голи факти. А ти си разглаголствай в твоя си "умен" маниер колкото си искаш.
А фактите по темата са добре видими - не са като пръднята на пръдльовците за да имаш мегдан за маневри.
И мнението ми е че космосът изобщо не трябва да касае военните и да се политизира което разбира се не е така. Мен ме интересува реалния прогрес касаещ хората не малоумните политици каквито не липсват в всички полярности на тая арена.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #138 -: Март 24, 2021, 07:45:54 pm »
Ако гледаш нещата от Западната част на желязната завеса.
Ако погледнеш от другата: упс, новина от днес >>
"Изследователската и производствена асоциация «Молния» (част от концерна «Калашников»), която разработи космическия кораб «Буран», започна създаването на нова гражданска аерокосмическа совалка. Това обяви Олга Соколова, генералeн директор на неправителствената организация, предаде РИА Новости"
VITAN, тука изпадате в пропаганда. Реалността или истината няма нищо общо със Запада или Изтока, но пропагандата или лъжата ( даже и без човек да осъзнава чв лъже ) има всичко общо с хората които казват нещата. Това нещо (удебелено и подчертано) е точно толкова за "вярване", колкото и глупостите които бръщолеви Мъск. Нека си започнат, и сигурно ще го направят, не е въпроса дали някои ще направи нещо или не а в какви срокове . Интересно дали някой би се заинтересувал от "лозунгите" на Мъск а даже и посочения в този коментар, при положение че се добави след тях фразата "след 100 години".

Вижте историята на тези "лозунги", като Thunderf00t добре ги показва във видеото което прави. Казването че ще се прави  едно нещо изобщо не значи че ще се направи, а още по-малко в някакви абсолютно неразумни фантастични срокове, още повече като трябва да се преодолеят сериозни проблеми като за цена, една от главните смехотворности на Мъск, изобщо и дума не отварям. Единствено когато се поглгедне исторически обратно на това което човек е казал ( казана дума хвърлен камък ) и какво е изпъланено, може да се заслючи до колко може да се "вярва" на каквото и да е, като това е строго индивидуано. Точно и затова има дума като "репутация".

Интересно, иронично и нелогично ми се вижда, как някои хора вярват на Мъск, а изобщо не вярват на Тесла (на човека разбира се, не на автомобила :) ), при положение че единия технически е изобретил абсолютно нищо, а другия индивидуално е направил стотици изобретения и е дал толкова за прогреса на световната индустрия, че исторически малко хора могат да се сравняват с него.

Лично разбира се, не мисля че човек трябва да вярва на който и да е било, а още по-малко на това което е заучил или му се дава на готово без да разбира взаимовръзките, а трябва да проучи, прочете, разбере и след това да си направи менени базирано на логически обосновани виждания а не на вярване в каквото и да е било, та даже на в дебелите книги (като оставям настрана клоуни като Мъск ) понеже някой друг му е казал че написаното там трябва да се знае и е природната истина.

Неактивен VITAN

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 522
  • Невежеството ражда химери...
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #139 -: Март 24, 2021, 07:58:01 pm »
Малко милост сър, само цитирам...
Имам си цял ден работа, нямам време за разследване.
Айде всички споко по темата.
Китай и Русия подписаха май нещо за Луната - дайте там, че нищо няма да стане.
Мада Раша сама по себе си - забравяме...

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #140 -: Март 24, 2021, 08:04:53 pm »
Според мен Китай еднолично няма потенциала да догони или постигне нещо повече или дори да се доближи до Насковците - най вече от към интелектуални възможности - а и не мисля че ще успеят да вържат добре магарето с братушките а това просто значи загубено време. Ако успеят да откраднат нещо от Руснаците успеят но това си им е в техният стил .....
Мнението ми е че азиатците са царе на усъвършенстването но са бедни от към възможности за фундаментални научни разработки.
Но те да видим ..... ако заформят сериозна коалиция действително ще са сила.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #141 -: Март 24, 2021, 08:08:10 pm »
Цитат
  Хитлер не е дошъл сам на власт. Някой го е докарал с много пари. И после тоя някой му прави подарък след подарък, начиная от промишлената част на Чехия, австрийското злато и т.н., и т.н.   
До тук добре, успял си да схванеш истината за нещата. Насетне обаче само заучени лъжи които са ти насадени в главата за да прикрият истината. Не мисля, че е тук мястото да ти я обяснявам пък и не горя от желание да обяснявам на хора които нямат желание да ме слушат. Ма ако можеш поне малко да мислиш може и да се сетиш някои неща за парите примерно. Господин другаря Живков  беше казал една интересна приказка по този повод. Кой може да решава и кой не може.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #142 -: Март 24, 2021, 08:13:13 pm »
Според мен Китай еднолично няма потенциала да догони или постигне нещо повече или дори да се доближи до Насковците - най вече от към интелектуални възможности - а и не мисля че ще успеят да вържат добре магарето с братушките а това просто значи загубено време. Ако успеят да откраднат нещо от Руснаците успеят но това си им е в техният стил .....
Мнението ми е че азиатците са царе на усъвършенстването но са бедни от към възможности за фундаментални научни разработки.
Но те да видим ..... ако заформят сериозна коалиция действително ще са сила.
Историята учи, че такива коалиции се провалят от съвсем банални неща. Дори от поднесена недостатъчно затоплена супа на някой прием. Когато нешата са в ръцете на двама еднолични диктатора... Ц, два остри камъка брашно не мелят. Та и аз не вярвам на успешно развитие там. Само по тази причина.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #143 -: Март 24, 2021, 08:39:29 pm »
Интересно, иронично и нелогично ми се вижда, как някои хора вярват на Мъск, а изобщо не вярват на Тесла (на човека разбира се, не на автомобила :) ), при положение че единия технически е изобретил абсолютно нищо, а другия индивидуално е направил стотици изобретения и е дал толкова за прогреса на световната индустрия, че исторически малко хора могат да се сравняват с него.

Странни неща казваш... Нали се сещаш че ако Мъск не беше подпалил задниците на половината автомобилостроители, и досега щяха да се борят с ДВГ. А вече редица големи компании директно отписват ДВГ в следващото десетилетие.
Ако не се беше заиграл с Факлън-а американците все още щяха да плащат на Русия да им вози хората до МКС, а тя щеше да вдига цените до небесата.
След година-две само бърз и поносим като цена интернет ще има във всяка точка на света, буквално във всяка - нещо което ако някой го беше казал преди 10 години, или дори преди 5... никой нямаше да му повярва.

Да изобретяваш нещо е много добре, полезно е. Но да го изобретиш и да си остане скрито или неразбрано е престъпление. Какво като е изобретил кола която се движела захранвана с електричество по въздуха? Къде е? Какво като е предавал енергия на стотици мили пак по въздуха? Къде се ползва това в момента? Тесла турбината ... идеално, репликират я милиони по света и десетки само в тоя форум. А реална полза от нея някой видя ли?
Да, знам ... мъжете в черно, корпорациите... ама 100 години ли никой не можа да повтори тия неща?

Разбирате ли ... едно е да изобретиш нещо, а съвсем друго е изобретението ти да се ползва масово. ОК, исккючително зрелищни снимки с оргомни мълнии и Тесла стои и чете между тях... Е к'во ме топли мен или някой друг по света това?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #144 -: Март 24, 2021, 09:00:20 pm »
Юлияне, нещо ми се струва, че нещата не са баш баш така както ги изкарват. Глей на каква статия попаднах:
https://greentech.bg/archives/80029 
Твърдят че Тесла затваря завида в Холандия заради това, че новите тесли не можело да се сфлобяват там заради ПРОМЕНИ В ИНТЕРИОРА пбаче като гледам и автора на статията смята че причината е друга:
Цитат
   През годината в Холандия са регистрирани съответно 5622 и 2963 броя от двата модела. По-късно бе въведен „данък Тесла”, в резултат на което през 2020 г. продажбите на Model S и Model X паднаха съответно до 292 и 299 броя.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #145 -: Март 24, 2021, 09:05:36 pm »
Ако не се беше заиграл с Факлън-а американците все още щяха да плащат на Русия да им вози хората до МКС, а тя щеше да вдига цените до небесата.
Много погрешно разбиане имате! Амеркиканците не плащат "вече" на Руснаците не заради "заигравките" на Мъск, а заради политически натиск, в една (предолагаемо) свободна икомоника!!! от този човек: https://www.c-span.org/video/?402185-6/senators-mccain-durbin-russian-rocket-engines но вие явно никога не сте мислелеи за тези тъники моменти предоплагам. Преведено на земен език, налага се ембарго за руските ракети и така военните субсидират Мъск! Толкова за свободния пазар нали, като ни е изгодно го ползваме, като не ни е изгодно го спираме  ;D

Ето ви и още информация защо Американците спряха да купуват руските ракети:
https://spacenews.com/mccain-will-consider-wider-russian-engine-ban/
https://spacenews.com/mccain-schedules-hearing-on-russian-rocket-engines/
https://spacenews.com/mccain-accuses-air-force-of-stalling-on-rd-180-replacement/
Този човек, предполагам за който изобщо не сте чували Джон Макейн, беше (поеже вече се помина ) председател на военната комисия в сената в продължение на повече от 20 години, която годишно разпределя $700-800 милирада, за военни цели. Не можете и да си представите колко влияние имаше този чвоек при военните както и NASA, както също и колко го мразеха за неговото пристрасно виждане че на всичко на което се лепне етикета национална сигурност не може да се купува отвън, независимо колко е изгодно, а трябва да се прави във САЩ.

Ето "слушането" в сената което беше две години (мислите ли че това е случайно) преди да дойде забраната за закупуване на Руските двигатели, където вашия идол Елон защитава тезата че може да прави това което Руснаците (стига да му дадат пари разибра се :) ): https://www.youtube.com/watch?v=dSbL7o_SJsA
и особенно тук:
https://www.youtube.com/watch?v=dSbL7o_SJsA&t=1800s

Само се надявам да можете да разберете информацията и да се пообразовате на тази тема и да разберете че света не е така както ви се представя (от изобщо неразбиращи статики по нета) и вие си мислите че същестува.
« Последна редакция: Март 24, 2021, 09:35:30 pm от epwpixieq-1 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #146 -: Март 24, 2021, 09:47:01 pm »
Цитат
  (предолагаемо) свободна икомоника!!! 
Ами не е предполагаемо. Защото ако някой дава пари на човек който се заканва да убие децата ти и при това си купува и оръжия, ти няма ли да направиш нещо да ограничиш този който подпомага бъдещият убиец на децата ти. Ще си купиш ли нещо ит него ако знаеш, че той веднага ще отиде да похарчи парите при убиеца???

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 920
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #147 -: Март 24, 2021, 10:13:55 pm »
Ами не е предполагаемо. Защото ако някой дава пари на човек който се заканва да убие децата ти и при това си купува и оръжия, ти няма ли да направиш нещо да ограничиш този който подпомага бъдещият убиец на децата ти. Ще си купиш ли нещо ит него ако знаеш, че той веднага ще отиде да похарчи парите при убиеца???
Много елементарно разсъзжавате в случея, без изобщо даже да се погледнали нещата които преставям. "Предполагаемо" е защото се използва страха на масите като карта в играта. Всичко което се взема в предвид освен ефективността на производство не са икономически, а политически и хипотетични фактори. Ами защо тогава САЩ имат приблизтелно $1 трилион годишен негативен търговски баланс с останалия свят, като голяма част от него не хаесват Американската политика. Тези неша да "децата и убиеца" са абсолютни глупости, това е мисленето на затвореното общество което не обича конкуренция (отвън).

Вие като чели не можете да мислите по капиталистически начин? Нали ако това което дават на Руснаците за ракетните двигател,и, беше нешо съществено, с толкова ресурси които имат САЩ,  винаги щеше да се намери компания, за тези 20 години през които им купуват ракетите, която да се опита да бъде по-ефективна и да разработи технологията ( като вече имат прототипен двигател и могат да си го разглобят и да го копират ). Но явно не може, цената им идва ниска поеже не са достатъчно ефективни и точно затова купуват.

Ето като бонус, вижте какво казва човека който е ръководител на 2-те основни ракетни програми в САЩ. Буквално казва че Мъск лъже (огромно преувеличзва) в цифрите, но не го казва толкова остро разбира се, все пак не е на страниците на Мазето, пред сенатска комисия: https://www.youtube.com/watch?v=dSbL7o_SJsA&t=3850s

Неактивен nasko

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 137
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #148 -: Март 24, 2021, 11:31:49 pm »
За Илон Мъск и автомобилите Тесла. Малко предистория и сегашно състояние.
Tesla - «пузырь» или «ракета»? Программа «Деньги» с Сергеем Даниловым
https://www.youtube.com/watch?v=XVpqswGaD3Y

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: "Творенията" на Илон Мъск
« Отговор #149 -: Март 25, 2021, 04:46:20 am »
... Преведено на земен език, налага се ембарго за руските ракети и така военните субсидират Мъск! Толкова за свободния пазар нали, като ни е изгодно го ползваме, като не ни е изгодно го спираме  ;D
...  всичко на което се лепне етикета национална сигурност не може да се купува отвън, независимо колко е изгодно, а трябва да се прави във САЩ.

Ще се съгласиш, че идеята да си купиш ракетен двигател от Русия за да изкараш с него спътник, който ще шпионира Русия не е най-доброто решение. Каква е гаранцията че твоя политически опонент (да не кажа "идеологически враг") няма да допусне "случайно" някакво мъничко дефектче точно в този/тези двигател/и, знаейки за какво ще бъдат ползвани? И после да каже "Е... извинявайте, без да искаме". А ти да нямаш избор, и да си принуден да си купиш отново двигатели от него за следващия опит...
После - качваш 3 американци на МКС и изведнъж Путин вземе че получи инфаркт. Настава гигантска бъркотия, Русия почва да се разпада, почва гражданска война (което е един съвсем реален сценарий) и ... к'во става с американците горе и изобщо с космическата програма на САЩ? Ще чака Русия да се стабилизира и да почне да произвежда отново ракетни двигатели? Ами ако на мястото на путин дойде някой като Жириновски - к'во ще правят американците?