Автор Тема: Теорията за всичкото.  (Прочетена 26697 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Теорията за всичкото.
« Отговор #105 -: Април 30, 2020, 12:08:27 am »
Това е нещо ново и непознато за физиката, революционно е!
Откъде имате тези знания, да не би да се занимавате активно с практическа наука в някоя лаборатория?
Изваждайки цитат извън цялостната завършена мисъл ти му придаваш значение различно от това което му придава автора. Ако не добавиш и това:
Цитат
Всеки опит за усвояването и води до погасяване на въпросния резонанс 
Ти манипулираш, тоест ЛЪЖЕШ.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Теорията за всичкото.
« Отговор #106 -: Април 30, 2020, 09:17:23 am »
Не, когато човек натрупа достатъчно данни, изводът се натрапва от само себе си.
Тук Хипарх е най - големият практик изследовател от нас, има собствена лаборатория и лични експерименти, които спират дъха...
Ако той каже, че не съм прав и ме обори с аргументи, ще се съглася. Но дотогава, нека опониращите тези да стъпват на личен опит от анализ или експеримент (може и чужд).
Достатъчно примери има за саморазрушили се установки, не си мисли, че са плод на некадърно запояване или погрешни изчисления.
Един от най - простите примери е микрофонията при мощен акустичен нискочестотен усилвател. Какво ще стане, ако го оставиш в този режим на самовъзбуждане ( авторезонанс)?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Теорията за всичкото.
« Отговор #107 -: Април 30, 2020, 10:56:10 am »
Атос, това със самовъзбуждашият се усилвател е много добър пример. Задължително е да се подчертае и то дебело, че този усилвател е ОТВОРЕНА СИСТЕМА Тоест черпи енергия от външен източник "контакта" Тук във форума някои хора постоянно търсят начин да накарат усилвателя да заработи а не знаят, че трябва да се мушне щепсела в контакта.
Най простия начин да разбере човек дали дадено устройство е потенциално работещо или е пълна измама е като потърси от къде това устройство взима енергията. Не може ли да бъде демонстрирано наличие на дадена енергия и обвързаността на устройството с нея значи е измама.