Автор Тема: Прост експеримент с магнити  (Прочетена 44058 пъти)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #30 -: Април 14, 2020, 08:08:58 am »
Каквото и да го увъртате, Радико ви предложи или по-точно пробута, набута  :D ялова мома за булка, да се намери някой серсемин, да се ожени за нея и после де си чука главЪта, да я лекува, да я води на доктори, да хвърля пари на вятъра, да зачева ин-витро, да му дойде акъла у главЪтЪ - както се изразяват търновлии с двойно ЪЪ...  ;D
Не EDM в грешка си. Ялови моми са си взели и се мъчат с тях от доста време поне трима в този форум. Аз само посочвам защо техните моми са ялови и какво трябва да променят в концепцията си за да се получат нещата. И интересно защо реши, че този експеримент е ялов.
Алтиум знаел ли почнах да се съмнявам че си създаваш някаква погрешна интерпретация на нещата.
Цитат
Защото според мен вложената и получената енергия ще са точно еднакви 
Ето този израз ме смущава малко. Какво имаш в предвид под "вложена енергия"  при този експеримент, никаква енергия не се влага отвън.
Казваш от  виртуални валути не разбираш. А от джаули разбираш ли?  Да ти го обясня със джаули, ако ги разбираш де.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #31 -: Април 14, 2020, 11:51:58 am »
А преместването на магнит чрез ръката ти не е ли вложена енергия? :)
Всъщност можеш ли да обясниш какво точно доказва този опит и какви са изводите от него?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #32 -: Април 14, 2020, 12:59:43 pm »
А преместването на магнит чрез ръката ти не е ли вложена енергия? :)
Всъщност можеш ли да обясниш какво точно доказва този опит и какви са изводите от него?
Ами не не е вложена енергия. Аз намествам магнита с ръка така, че да опре пръчката в другия магнит. В този момент двата магнита са в покой аз бих могъл и да направя примерно някакъв мехнизъм който да го придържа вместо ръката ми. След което просто  го изпускам от ръка магнита и той от собственната си магнитна сила се придвижва до винкела при което избутва другия магнит хоризонтално от винкела. Какво неясно има тук. Няма помагане с ръка не ме бъркай с някой друг в този форум. Схемата е безпределно ясна мисля, че всеки е в състояние да я повтори за да бъдат проверени твърденията ми.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #33 -: Април 14, 2020, 07:56:16 pm »
Ами не не е вложена енергия. Аз намествам магнита с ръка така, че да опре пръчката в другия магнит. В този момент двата магнита са в покой аз бих могъл и да направя примерно някакъв мехнизъм който да го придържа вместо ръката ми. След което просто  го изпускам от ръка магнита и той от собственната си магнитна сила се придвижва до винкела при което избутва другия магнит хоризонтално от винкела. Какво неясно има тук. Няма помагане с ръка не ме бъркай с някой друг в този форум. Схемата е безпределно ясна мисля, че всеки е в състояние да я повтори за да бъдат проверени твърденията ми.
По същата логика можеш да вземеш енергия от камък, който е на определена височина. Да, ще я получиш, но камъка вече ще е на земята, и няма да можеш да повториш номера.
С магнита е същото - един път като залепнат, ще трябва да вложиш енергия за да върнеш нещата в първоначално положение.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #34 -: Април 14, 2020, 08:27:39 pm »
Да Юлияне прае си. По точно почти си прав.  Във експеримента обаче участват два магнита напомням ти. Също се налага да ти напомня, че по някое време им разменям местата без това да повлияе на изхода на експеримента. Значи докато единия камък пада той издига другия на мястото за падане. Дребната разлика е, че падането е фронтално а издигането странично.
Сега да добавиме и разликата породена от наличието или липсата на лубрикант.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #35 -: Април 14, 2020, 08:38:22 pm »
Но не се разбра какви са изводите от твоя опит, толкова ли се притесняваш да ги напишеш? :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #36 -: Април 14, 2020, 08:48:07 pm »
Алтиум писна ми да играеш ролята на малоумен. Не знам какво целиш с този цирк, но не се получава. Как всички други разбраха само ти не разбра. Не знам кскво целиш, но няма да се получи. Сигурен съм, че е невъзможно да не си разбрал за какво иде реч, факта, че продължаваш да твърдиш, че не разбираш означава, че си служиш с лъжа.
Съжалявам но в толкова недолюбваното от теб "свето писание" е написано:
По делата им ще ги познаете. До тук делата ти в този форум издават само нечисти помисли. Мисля, че няма да бъде зле малко да си ревизираш стратегията.

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #37 -: Април 14, 2020, 09:25:53 pm »
Ето, ти пак упорито избягваш да отговориш на въпроса: какъв е ТВОЯТ извод от твоя експеримент?

И вторият много важен въпрос е: защо не го направиш да се върти и съответно да се самозахрани?

Понеже като видя такива "експерименти" на изключително неграмотни хора, които си вярват, че са открили тайната на вечната енергия, НО не могат да се аргументират, направо се чудя да се смея или да плача.
То бива простотия и неграмотност, бива наглост ама това разбива дори най-смелите ми представи! Не съм вярвал, че форумът може да се превърне в поле за изява на чак толкова неграмотни хора.
« Последна редакция: Април 14, 2020, 09:42:22 pm от Altium »

Активен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #38 -: Април 14, 2020, 11:13:59 pm »
Абе Altium, като си толкова умен и подготвен технически и теоретически дет са вика, т.е. ти го казваш де, можеш ли да покажеш/докажеш откъде идва енергията с която се привличат един към друг два магнита ако ги доближиш един към друг с разноименни полюси?Само не ми излизай с Юлиановите номера,че работата,която трябва да вложим за да ги разделим после е равна на работата, която се е извършила за да се съединят...И понеже съм прост и неграмотен като Радико ми се ще обяснението да е като за прости хора- всмисъл разбираемо...
« Последна редакция: Април 14, 2020, 11:32:50 pm от kd_dinev »

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #39 -: Април 14, 2020, 11:36:16 pm »
Мога разбира се и ще ти отговоря на въпроса, но първо искам Радико ми каже какъв е неговият извод от неговия експеримент че от няколко дни не иска да ми отговори и се депресирам. :(
Затова ако го накараш да ми отговори, веднага ще ти отговоря и аз!

И се готви после за следния въпрос: ако работата която 2 магнита извършват за да се съединят НЕ е същата като работата по разделянето им, то коя работа от двете е по-голяма и колко пъти или процента?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #40 -: Април 14, 2020, 11:47:34 pm »
Абе Altium, като си толкова умен и подготвен технически и теоретически дет са вика, т.е. ти го казваш де, можеш ли да покажеш/докажеш откъде идва енергията с която се привличат един към друг два магнита ако ги доближиш един към друг с разноименни полюси?Само не ми излизай с Юлиановите номера,че работата,която трябва да вложим за да ги разделим после е равна на работата, която се е извършила за да се съединят...И понеже съм прост и неграмотен като Радико ми се ще обяснението да е като за прости хора- всмисъл разбираемо...
За съжаление ще е много трудно да ти го обясня разбираемо.
Накратко - поле. Магнитно. Ако вместо магнитно е гравитационно (за да си го представиш), всеки магнит ще е дупка по повърхността. Кат затъркаляш нещо тежко до ръба на дупката и го пуснеш, то ще почне да се търкаля към центъра на дупката.
Сори, по-образно не мога да го обясня. Има магнитно поле, и магнита предизвиква неравномерна "напрегнатост", или интензитет на полето около себе си.

С'я усещам че ще има "ами покажи го това поле, визуализирай го". Ами ... не мога, точно както не мога да ти визуализирам времето или гравитационното поле.

Паралела е много условен - за разлика от гравитацията, напрегнатостта на магнитното поле може да има и положителна  и отрицателна стойност. Всъщност не знам... мисля че няма закон който да забранява отрицателна стойност на гравитационното поле, може би просто все още не сме намерили такъв случай. То няма как и да го намерим наоколо де... всичко с отрицателна маса отдавна ще се е избутало възможно по-далече от всякаква "нормална" маса...

Неактивен Altium

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 172
  • Неведоми са пътищата на глупака.
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #41 -: Април 14, 2020, 11:52:32 pm »
juliang, не отговаряй от името на друг, аз искам да чуя неговите изводи от неговия експеримент! :)

Това са някакви объркани твои обяснения, които между другото не дават абсолютно никакъв извод (примерно има ли излишък на енергия и т.н.)
Мен ме интересува изводът, ако ме разбираш. :)


Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #42 -: Април 15, 2020, 12:02:41 am »
Динев тъй като ми отказаха е*ане сега съм много зъл  :(
Енергия казваш - първо хвани си обясни какво е енергията и кой е нейния носител и после подпъхвай полетата като енергия  :o
Щото аз поле без нещо да го предизвиква не знам да има и да Юлиан е прав щото ако почнем да хвърляме нещо в полето и не го разкарваме от там познай ко ш стане  :P

Активен kd_dinev

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 782
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #43 -: Април 15, 2020, 12:25:26 am »
Ми Монти аз какво съм ти крив-за да получиш трябва да знаеш как да си поискаш...Хайде да го кажем така-два магнита се движат един към друг с постоянна скорост един към друг.Ако са с разноименни полюси когато разстоянието между тях намалее скоростта ще започне да се увеличава,т.е. кинетичната енергия на всеки един от магнитите ще расте..Та въпроса е кой е източника на тази енергия?

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Прост експеримент с магнити
« Отговор #44 -: Април 15, 2020, 01:33:57 am »
Динев ще ти отговоря възможно най елементарно - ако говорим за електромагнитно поле това токът който поражда самото поле а ако е постоянен магнит това е токът който е оеднаквил въпросният магнитен спин преди да застине атомната решетка на магнита. Разбира се ти няма да приемеш отговора щото не успяваш да го проумееш  :)