Алтернативни енергоизточници > Магнитни мотори/генератори

Прост експеримент с магнити

<< < (2/24) > >>

montanar:
dmitarp каза каквото и аз мисля .....
А Радико пак нищо не каза - или по-точно премълча защото нал трее се прайме на велики шамани.
Бре Радико - кажи в прав текст до какви изводи си стигнал или постигнал и тогава ш говорим .....

На практика щом магнитите са еднакви ефекта ш е 0 - просто силата на единия покрива силата на другия - дали ш го местиш напречно или надлъжно няма никакво значение.
Силата на привличане в началния момент на магнит 3 е нищожна
Ако не приложиш външна сила в въргу него там господ ш си го убие и нищо нема да мръдне.
За да мръдне конструкцията трябва да приложиш усилие(тоест да натрупаш енергия в системата) която да преодолее силата на прилепяне на магнит 2
Идва момент в който силите на двата магнита се уравняват и тръгва процс на освобождаване на вече натрупаната енергия.
Следва отлепяне и ускорение на магнит 2 докато се прилепя магнит 3.
Ш рече щрак! и готово - натрупаната енергия с която си притискал магнит 3 се е освободила си я отдал в формата на топлина и звук при удърът на магнит 3 У винкелО.

Радико:
Монтанар измисляш си някакви смешни обяснения които нямат нищо общо с реалността.
 
--- Цитат --- Ако това е така, както казваш или както искаш да внушиш  Радико, то тайната на магнитния мотор е разкрита! 
--- Край на цитат ---

Ами да така излиза разкрита е. И то преди около четири пет години и е публикувана от мен поне още два пъти в този форум. И освен това не искам да внушавам нищо. Просто искам да накарам още някой да прояви интерес и да повтори този експеримент за осъществяването на който имате нужда от точно петнайсет лева.
Монтанар елементарно е ама кво да ти обяснявам само да тролиш. Тези които трябва да ме разберат ще ме разберат.
Векторе единствената причина да не тръгне магнитната турбина е, че кинематиката и не е съобразрна с принципите на горната схема. Същото важи и за двигателя на майстора.
Всичко опира до кинематика. И един магнит е достатъчен за експеримента ако се приложи маховик.
Противниците Монтанар и Димитър някак си забравиха за последното изречение от обяснението на експеримента а то е много важно.

montanar:
Радико - кое от написаното от мен не е вярно? Или сподели своите изводи в прав текст.


--- Цитат ---На практика щом магнитите са еднакви ефекта ш е 0 - просто силата на единия покрива силата на другия - дали ш го местиш напречно или надлъжно няма никакво значение.
Силата на привличане в началния момент на магнит 3 е нищожна
Ако не приложиш външна сила в въргу него там господ ш си го убие и нищо нема да мръдне.
За да мръдне конструкцията трябва да приложиш усилие(тоест да натрупаш енергия в системата) която да преодолее силата на прилепяне на магнит 2
Идва момент в който силите на двата магнита се уравняват и тръгва процс на освобождаване на вече натрупаната енергия.
Следва отлепяне и ускорение на магнит 2 докато се прилепя магнит 3.
Ш рече щрак! и готово - натрупаната енергия с която си притискал магнит 3 се е освободила си я отдал в формата на топлина и звук при удърът на магнит 3 У винкелО.
--- Край на цитат ---

Радико:
Ами бих казал, че всичко е невярно, но най фрапиращо е това:

--- Цитат --- Ако не приложиш външна сила в въргу него там господ ш си го убие и нищо нема да мръдне 
--- Край на цитат ---
Точно обратното прилагам външна сила за да го задържам "със ръка"
Имаше едно време една песничка доста любима на екстремните планинари:
Оооо Сузана ти за мене не тъжи
Джо намаза релсите със грес
И се преобърна бързият експрес
Ооо Сузана....
И така нататък.
Срщаш ли се на къде отива работата.

montanar:
А на обратно ко става?  ::)
Или и тва като на дедо Сърл - ръмДжи святка и къса шпилки?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия